Środowisko odpowiedziało na zalecenia Spółki

Po ujawnieniu oferty dla Spółki doczekaliśmy się odpowiedzi środowiska. W rozwinięciu niusa znajdziecie odpowiedź stowarzyszeń: SKSPW, Wielkiej Polonii, MKS-u, „Niezwyciężonych” i grupy Ultras Enigma.

Grzegorz Popielarz, Kamil Majewski, Paweł Olczak, Stanisław Michrowski, Jerzy Szulc, Stanisław Kander,

Szanowny Panie,

Działając w imieniu oferentów reprezentujących tzw. środowisko Polonii wyrażamy swój sprzeciw na Państwa działanie, które doprowadziło do ujawnienia opinii publicznej zarówno warunków złożonej oferty, jak i jej samej treści. Jest to działanie sprzeczne z intencjami oferentów i ustaleniami stron, bowiem od samego początku ustalone było, że oferta do czasu sfinalizowania umowy pozostanie poufna. Niestety pomimo sprzeciwów oferta została ujawniona Radzie Nadzorczej, a następnie ujawniona publicznie. Absurdem jest twierdzenie, że ujawnienie treści projektu porozumienia leży to w interesie społecznym i przysłuży się osiągnięciu porozumienia. Wprost przeciwnie, takie działania stawiają pod znakiem zapytania intencje większościowych akcjonariuszy Klubu, którzy na dzień dzisiejszy zarządzają Spółką. 

Oświadczenie, że Głowni akcjonariusze są gotowi niezwłocznie przystąpić do negocjowania warunków porozumienia ze stowarzyszeniami jest jak widać gołosłowne a ich jedyną intencją jest tak naprawdę wykorzystanie oferentów do  rozwiązania problemów finansowych Klubu. Przypominamy, że to Państwo zarządzacie Klubem i to na Was ciąży obowiązek wypełnienia zobowiązań zarówno wobec Miasta, jak i wobec pozostałych wierzycieli. Oferenci widząc nieudolność w zarządzaniu zaoferowali swoją pomoc, jednak nie oznacza to, że zarządzający Spółką mogą ich wykorzystać do swoich celów. Zarząd Spółki nie posiadając żadnego planu naprawczego próbuje rękami oferentów rozwiązać aktualne problemy nie dając nim nic w zamian.

Dodać należy, że Państwa żądania dotyczące przedstawienia projektów finansowania Spółki czy tez przedstawienia przyszłych sponsorów są całkowicie bezpodstawne, biorąc pod uwagę fakt, że oferenci nie mają jakichkolwiek informacji dotyczących stanu finansowego spółki na dzień dzisiejszy. Oferenci oczywiście byli by gotowi do przedstawienia oczekiwanych informacji ale dopiero po przeprowadzenia audytu spółki pod względem finansowym i prawnym.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

18 thoughts on “Środowisko odpowiedziało na zalecenia Spółki

 1. Czyli wyglada ze porozumienia niebedzie …a czarnote przydalo by sie na taczke wsadzic i wywiesc z miasta za jego glupote …mam nadzieje ze po tej blazenadzie klijetela bedzie go omijac z daleka i sytuacja zmusi go do zetelnej pracy tylko jusz nie jako radca prawny.
  Powili trzeba szykowac sie na b klase Mks przynajmniej rok nam urwie w przypadku prawdopodobnego awansu…a spolka jak niezginie pewnie jusz psa kulawego nawet nieprzyciagnie na mecze jak by im czarnota/durnota doradzil walczyc dalej…

  1. Podobno to silny sponsor. Wszystko jest bardzo utajnione…
   Czekam na info. Atmosfera jest nerwowa.
   Wczoraj w Skierniewicach był czlonek zarządu nowego sponsora. Chłopaki poczuli powiew zmian i dali maksimum 🙂
   Dobra wizytówka – było zadowolenie.
   Czekamy.

 2. Oby się porozumieli. Gdy rzecz idzie o pieniądze nie jest łatwo, wszystko iinne da się dagadac. W tej sytuacji akcjonariusze muszą stracić ale mogą ograniczyć brniecie w jeszcze większe straty i w swój wizerunek. Oby tak chcieli pomyśleć.

  1. no nie wiem czy ktokolwiek chciałby sie dogadać ze społką w tym momencie i dac im kasę na dalszą działalność. Widzac ich podejscie do zarządzania chocby z ostatniego półrocza kasy ludziom którzy nie mają posłuchu u kibiców raczej nikt nie przeleje.

 3. Podobno to silny sponsor. Wszystko jest bardzo utajnione…
  Czekam na info. Atmosfera jest nerwowa.
  Wczoraj w Skierniewicach był czlonek zarządu nowego sponsora. Chłopaki poczuli powiew zmian i dali maksimum 🙂
  Dobra wizytówka – było zadowolenie.
  Czekamy.

  1. Sleibhin – masz na myśli, ze poza sponsorem ma być jeszcze jakieś wsparcie od państwowej spółki?

   Janiu – masz jakieś info jak się wszystko wczoraj zakończyło?

 4. Spolka wydaje mi sie ze niema wyjscia musi sie dogadac zeby wogle cos wyjac i wyjsc z twarza ale tu logiki niema wiec moze byc roznie ….
  Stowarzyszenie chce ale zdaje sobie sprawe ze w tej sytuacji jaka by przejela po spolce kokosow niema wiec na sile pchac niebedzie kasy sflustrowanym loterjazom ktorym kupon niewypalil…dla nas kibicow byla by lepsza opcja jak by sie dogadali…… no ale tam jest mecenas ktory walczy zeby wyciagnac dla hrabiny ile sie da wiec moze byc tak ze od wiosny bedziemy chodzic na b klase Mks…
  Janiu odezwij sie …marzesz nas troche oswiecic..

 5. Dłubałem, pytałem, szpiegowałem i coś wiem. Na sprzedaż jest logo Polonii te z liściem laurowym w dolnej części herbu. Logo które praktycznie nie jest używane. Zostało zmienione jak Król nas zostawił i spaliśmy z ekstraklasy. Logo jest wystawione na sprzedaż juz dłuższy czas. Niestety nie wiem jak długo, ale się dowiedzieliśmy, że po 10 latach aukcja jest alunowana i produkt wraca do właściciela. W tym przypadku do kreta Króla.
  Co do spraw lokalnych to cisza. Wszystko jest utajone. Nie można się nigdzie dostać żeby coś podsłuchac.

Dodaj komentarz