Zarząd odpowiedział na pytania zebrane przez KR

Na fan page’u ośrodka Kibice Razem Polonia Warszawa pojawiły się odpowiedzi Zarządu klubu na pytania kibiców. Władze klubu ustosunkowały się do większości wątpliwości fanów. Szczegóły w rozwinięciu.

Pytania i odpowiedzi:

 1. Kim dokładnie są najwięksi akcjonariusze klubu?
 2. Jakie są ich plany na przyszłość spółki?
 3. Dlaczego akcjonariusze nie prowadzą transparentnej komunikacji ze społecznością?
 4. Czy złożono Zarządowi lub strategicznym akcjonariuszom oferty odkupienia akcji lub jakiejkolwiek innej formy przejęcia zarządzania klubem Polonia Warszawa S.A. Jeśli zostały złożone, to na czyje ręce?
  Do Zarządu nie wpłynęły oferty odkupienia akcji, lub innej formy przejęcia zarządzania Klubem Polonia Warszawa S.A. Zarząd nie ma informacji, czy jakiekolwiek oferty były złożone i komu.
 5. Czy obecni akcjonariusze są w stanie zapewnić wypłaty piłkarzom?
  Informacje o rozliczeniach lub ustaleniach w sprawach finansowych z piłkarzami są danymi wrażliwymi, objętymi tajemnicą przedsiębiorstwa. Spółka nie ma prawa ich publikować, piłkarze również. Akcjonariusze nie mają obowiązku zapewniać wynagrodzeń piłkarzom. Spółka zapewniła w październiku wynagrodzenia piłkarzom wraz z zaległościami.
 6. Czy pełniąca obowiązki Prezesa zamierza podjąć jakieś decyzje kadrowe? Kto w tej chwili pracuje w Polonii S.A.?
  Obecnie w Klubie są zatrudnione tylko dwie osoby: Alex Malczuk i Krzysztof Węgier. Wszelkie decyzje kadrowe podejmowane będą po rundzie jesiennej.
 7. Czy p.o. Prezesa zamierza zatrudnić ludzi z doświadczeniem w dziedzinie sportowego rozwoju drużyny?
  Zamierzamy współpracować z ludźmi z doświadczeniem w dziedzinie sportowej. Szczególnie zależy nam na pozyskaniu osób, które są i były związane z Polonią.
 8. Były Prezes często mówił o tym, że za pracę nie bierze pensji. Jaką formę wynagrodzenia ustalono dla nowej Pani Prezes??
  Prezes Klubu nie ma ustalonego żadnego wynagrodzenia. Wiceprezes także. Jest to praca społeczna.
 9. Jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o zobowiązania klubu wobec ZUS-u, US, miasta czy zawodników i sztabu?
  Informacje o zadłużeniach Klubu lub ustaleniach w sprawach finansowych są danymi wrażliwymi, objętymi tajemnicą przedsiębiorstwa. Spółka nie ma obowiązku publikowania tych informacji, nie jest spółką publiczną. Informacje takie otrzymują organy statutowe Spółki – rada nadzorcza i zgromadzenie akcjonariuszy. Zgodnie z prawem zarząd i rada nadzorcza nie może ich ujawniać.
 10. Czy Polonia S.A. zamierza przed upływem terminu wyznaczonego przez miasto spełnić warunki konieczne do prowadzenia dalszych prac na rozbudową obiektu przy Konwiktorskiej 6?
  Po spotkaniu z Panią Renatą Kaznowską Wice Prezydent m.st. Warszawy ustaliliśmy, ze przygotujemy w pełni informacje dot. warunków jakie mamy. Chcielibyśmy też przypomnieć, że obiekty przy ul. Konwiktorskiej 6, jak wszystkie obiekty sportowe, podlegają i będą podlegać „Aktywnej Warszawie”.
 11. Jak odbywa się współpraca z S7HEALTH ? Czy ktoś tego pilnuje, rozlicza?
 12. Czy Zarząd przewiduje uczciwość w sprzedaży biletów? Na co zostały przeznaczone pieniądze z biletów za 0 zł ? Jaka kwoty były wtedy pozyskiwane?
 13. Czy jest realny termin porozumienia z miastem dotyczący obiecanego wsparcia finansowego dla Polonii?
  Po rozmowie z Panią Renatą Kaznowską Wiceprezydentem m.st. Warszawy ustaliliśmy, że porozumienie z miastem dotyczące wsparcia finansowego będzie realizowane. Jednocześnie zwrócono nam uwagę na niektóre niestosowne zachowania kibiców na stadionie, ponieważ w podpisanej z Miastem umowie jest o tym mowa i może być to podstawą do jej rozwiązania.
 14. Jesteśmy w strefie spadkowej III ligi. Czy Zarząd zamierza zasilić drużynę pozyskaniem silnych piłkarzy z doświadczeniem i niezbędnymi umiejętnościami do gry w piłkę?
  Zarząd wraz ze Sztabem Szkoleniowym przeanalizuje po rundzie jesiennej sytuację od strony sportowej i wspólnie podejmiemy decyzję o zasileniu drużyny. Zdajemy sobie sprawę, że takie kroki powinnyśmy podjąć.
 15. Dlaczego oficjalna strona klubu na FB wygląda tak nieprofesjonalnie? Takie rzeczy lepiej robią nastolatki.
  Strona FB rzeczywiście jest mało ciekawa. Prowadzimy rozmowy z wolontariuszami, którzy chcą wesprzeć Klub w tej sprawie.
 16. Dlaczego nie udzielane są odpowiedzi na pytania przesyłane mailem do klubu. Dlaczego nie odpowiada się na maile, nawet w sposób najprostszy? Dlaczego ignoruje się ludzi zatroskanych o los klubu?
  Jeśli chodzi o odpowiedzi na maile kierowane do klubu – będziemy się starać odpowiadać. Chyba, że będą to pytania o sytuację finansową Spółki lub inne dane wrażliwe, objęte tajemnicą firmy. Nikt tego nie robi.
 17. Z kim są prowadzone rozmowy oprócz miasta w sprawie umów sponsorskich lub innych form pozyskania pieniędzy na utrzymanie i rozwój I drużyny?
  Jeśli chodzi o prowadzone rozmowy w celu pozyskania sponsorów prowadzimy z je z kilkoma podmiotami, w tym i z Coca Colą. Ale do czasu podpisania umów nie podajemy nazw ani konkretów. W chwili kiedy już będą umowy sponsorskie, będziemy o tym informować.
 18. Jakie są konkretne pomysły na scalenie wszystkich środowisk, które działają wokół Polonii?
  W przyszłym tygodniu do stowarzyszeń działających na terenie Polonii będą wysłane zaproszenia z propozycją spotkań, abyśmy mogli wspólnie wypracować plan działań, wsparcia, porozumienia. To wymaga zawsze chęci z obu stron.
 19. Czy nastąpią zmiany na lepsze z : – relacjami z meczy bo są niewyraźne, – wywiadami bo są za ciche, – marketingiem bo ja i wiele osób zapłaciło za kartę kibica i cisza, – obsługą strony internetowej i fb bo chyba ktoś zapomniał że istnieją.
  O stronach już pisaliśmy, postaramy się również poprawić relacje z meczy, ale na pewne działania potrzebujemy czasu.
 20. P. Kaznowska zarzuca zarządowi, że nie odpowiadał na prośby miasta o plan naprawczy spółki. Czy plan taki istnieje i czy my – kibice moglibyśmy go poznać ? Mam na myśli prawdziwy biznes plan z celami, środkami realizacji celów, ścieżkami dojścia do nich oraz timingiem etapów.
  Na spotkaniu z Panią Renatą Kaznowską Wiceprezydentem m.st. Warszawy ustaliliśmy, że taki plan zostanie przygotowany i przedstawiony Miastu.
 21. Co z czarną kartą kibica?
  Czarna Karta Kibica – wysłane zostało pismo do firmy, która przygotowuje tę kartę, czekamy na odpowiedź.
 22. Jest zarząd, to i powinien być jakiś budżet. Prosimy o informację na temat planowanego budżetu spółki na rok 2020.
  Budżet do końca roku mamy. Planowanie budżetu na pierwsze półrocze właśnie trwa.
 23. Jakiś plan naprawy? Jak spółka zamierzają spłacić dług wobec miasta? Jak zapobiec wycofaniu drużyny, bo kontrakty tylko do grudnia? Jak doprowadzić do większej liczby osób na trybunach? Jaka forma współpracy z innymi sekcjami Polonii np. koszem? Jak zachęcić rodziców i młodzież z akademii by była bardziej widoczna na trybunach? Jak jest budżet klubu na 2020? DOŚĆ BIZNESOWYCH NIC NIE ZNACZĄCYCH SŁÓWEK typu prowadzimy rozmowy. To już było w wykonaniu „złotoustego” Kaluby. KONKRETY.
  Zdajemy sobie sprawę.
 24. Czy zarząd tej spółki zdaje sobie sprawę, ze kiedyś prezesem Polonii był np. generał Kazimierz Sosnkowski?
 25. Ale tak szczerze: jaki jest wasz cel? Bo że dobro Klubu to nie uwierzę.
 26. Czy spółka zamierza się ustosunkować w terminie do listu na temat wstrzymania budowy stadionu? Czy wysyłanie na kibiców uzbrojonych policjantów ma być formą współpracy ze środowiskiem kibiców? Jaki jest realny cel sportowy na ten sezon? Czy władze klubu i spółki mają jakikolwiek cel względem klubu? Z pewnością kilka innych pytań bym zadał, ale nie wierzę, że ktoś na nie odpowie, co więc spółka i jej przedstawiciele chcą zrobić bym ja i inni mógł w to uwierzyć ?
  Na spotkaniu z Panią Renatą Kaznowską Wiceprezydentem m.st. Warszawy wyjaśniliśmy sprawę.
 27. Dlaczego akcjonariusz większościowy nie chce oddać swoich akcji za złotówkę skoro spółka ma długi? Przecież teraz te akcje mają wartość ujemną.
 28. Co z Czarnymi Kartami? Zapłaciłem za jedną w dniu 4 sierpnia (!) i do tej pory nie ma żadnych informacji. Co z moimi pieniędzmi i czy dostanę kartę za swojego życia czy mam ją przepisać na prawnuki?
 29. Ile główni akcjonariusze chcą dostać za sprzedaż swoich akcji? Czy chcą je sprzedać?
 30. Czy Państwo w ogóle zamierzają odpowiedzieć na nasze pytania?

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

6 thoughts on “Zarząd odpowiedział na pytania zebrane przez KR

 1. Odpowiedzi zostały udzielone w taki sposób, że nic oprócz poza nazwą Coca Cola nie jest faktem.
  Gotów jestem pić tę Coca colę ale jakoś sobie nie przypominam takiego sponsora strategicznego w żadnym znanym klubie.
  Obawiam się, że staczamy się by być klubem dla szkolenia młodzieży i tyle. Ot , taka Escola czy Varsovia i tyle.

 2. Hm…przynajmiej teraz wiem jesli to prawda ze pilkarze do pazdziernika zostali uregulowani z kasa ….
  A ta grupa ktora ponoc chciala przejac Polonie to sciema…
  Czyli nicht nic nieprubuje robic zeby wogle podjac jakies zapytania czy wogle spolka chce sie pozbyc akcji i za jaka cene….
  No to tak jak kolega wyzej napisal idziemy w kierunku Escoli niestety…

  1. Za kilka dni pewnie przeczytacie jak było, więc spokojnie. Nie ściema, nie przejąć… ale lepiej jak sami to opowiedzą.

 3. „Prezes Klubu nie ma ustalonego żadnego wynagrodzenia. Wiceprezes także. Jest to praca społeczna.”

  Aha jasne, mówcie co chcecie ale ja nigdy nie uwierzę w to że zatrudnili faceta z zewnątrz który rzekomo wykonywał jakąś tam prace i siedział tu tyle czasu i nie dostawał za to oficjalnie lub nieoficjalnie wynagrodzenia w taki czy inny sposób.

Dodaj komentarz