Miasto zamraża prace modernizacyjne Polonii!

Na stronie Urzędu m.st. Warszawy pojawił się komunikat dotyczący „Czarnych Koszul”. Lektura wiadomości nie napawa optymizmem. Stołeczny magistrat w związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi sytuacji na Polonii oraz niewywiązywania się przez nią ze swoich zobowiązań – brak sponsora strategicznego, generowane kolejne zadłużenie, brak planu naprawczego – m.st. Warszawa wystąpiło do Polonii o wyjaśnienia oraz przedłożenie do 30 listopada br. szczegółowego i realnego planu naprawy i rozwoju Polonii Warszawa S.A. Dodatkowo poinformowano o zamrożeniu prac modernizacyjnych !!!

Do czasu otrzymania planu naprawy i odpowiednich dokumentów, mając na względzie powagę sytuacji oraz konieczność zabezpieczenia interesu miasta, Warszawa jest zmuszona zawiesić prace nad modernizacją kompleksu sportowego zlokalizowanego przy ul. Konwiktorskiej 6.

Pytanie czy to koniec marzeń o nowym stadionie? A może to efekt rosnącej liczby negatywnych komentarzy podważających sensowność inwestycji? Jak sądzicie? Szanse na nowy obiekt zmalały?

Pełna treść komunikatu:

Warszawa od wielu lat jest wiernym i stabilnym partnerem całej społeczności Polonii Warszawa. Historia współpracy jest niezaprzeczalnym dowodem na to, że stolica w sposób odpowiedzialny i systematyczny wspiera ten zasłużony klub sportowy.

– Polonia Warszawa od ponad 100 lat jest na sportowej mapie stolicy. Wsparcie oraz realna pomoc miasta kierowane wobec klubu jednoznacznie wskazują na nasze intencje i wprost identyfikują cele, do których dążymy. Niewątpliwie jednym z naszych głównych zamierzeń jest posiadanie nie tylko nowoczesnej i funkcjonalnej infrastruktury, ale przede wszystkim odpowiednio mocnej drużyny piłkarskiej. Jednak, aby cel ten osiągnąć nie wystarczy, jak pokazują nasze dotychczasowe doświadczenia, duże zaangażowanie oraz realna pomoc infrastrukturalna i finansowa ze strony miasta. Konieczne jest, aby podmioty odpowiedzialne za utrzymanie klubu odpowiednio i konsekwentnie organizowały własne działania umożliwiając stworzenie właściwej podstawy do stabilnego i przewidywalnego rozwoju, w obszarze komercyjnym i czysto sportowym, opartym nie tylko na wsparciu miasta – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydent m.st. Warszawy.

Bez względu na świadomość oraz korporacyjną dojrzałość podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie i rozwój klubu, pamiętając, że Polonia Warszawa to nie tylko jej organ wykonawczy, ale przede wszystkim jej społeczność oraz historia i tradycja, miasto zawsze wspierało klub, także finansowo.

W roku 2013 nastąpił trudny etap kłopotów o charakterze finansowo-organizacyjnym KSP Polonia S.A. Zgodnie z pisemnym oświadczeniem Prezesa Stowarzyszenia KS Polonia Warszawa – „(…) właściciel sportowej spółki akcyjnej, która prowadziła drużynę w ekstraklasie doprowadził ją praktycznie do bankructwa i niedługo ogłosi upadłość”. W celu uratowania sportowego dorobku oraz tradycji Polonii Warszawa, miasto wyciągnęło do klubu pomocną dłoń zezwalając na korzystanie ze stadionu na bardzo korzystnych warunkach (1000 zł netto za mecz – dla porównania, poprzedni korzystający – KSP Polonia S.A. płaciło ok. 48 tys. za mecz). Powyższe wsparcie umożliwiło klubowi przetrzymanie tego trudnego okresu.

Chcąc umożliwić spółce zbudowanie mocnej, nawiązującej do wieloletniej tradycji, pozycji klubu na arenie co najmniej krajowej, miasto sukcesywnie dokonywało optymalizacji kosztów za korzystania z infrastruktury. Dzięki temu udało się zmniejszyć koszt wynajęcia stadionu z początkowych 48 tys. zł do poniżej 10 tys. za dzień meczowy. Pomimo wielomilionowego budżetu, spółka nie regulując należności, m.in. za wykorzystanie miejskiego stadionu, wygenerowała dług w wysokości 1 mln zł. Po zmianie zarządu spółki i przedstawieniu planu naprawczego, Rada m.st. Warszawy w czerwcu 2018 r. zdecydowała o udzieleniu klubowi zgody na umorzenie ponad 730 tys. zł należności przypadających m.st. Warszawie oraz rozłożenie w czasie spłaty pozostałych 386 tys. zł.

Niezależnie od wyżej wymienionego zaangażowania i realnej pomocy dla klubu, miasto podejmuje również inne równolegle działania nakierowane na wsparcie i rozwój nie tylko samej spółki, ale całej społeczności Polonii Warszawa. W ostatnich latach na wszystkie prace na „Polonii”, z budżetu m.st. Warszawy, wydatkowanych zostało blisko 43 mln zł.

W maju br. został rozstrzygnięty konkurs architektoniczno-budowlany na koncepcję zagospodarowania ośrodka Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6. W celu podkreślenia partnerskiego stosunku miasta, przedstawiciele Polonii Warszawa zostali zaproszeni do czynnego udziału w konkursie w roli niebagatelnej, bo sędziów sądu konkursowego. Tym samym klub miał realny wpływ na przyszły kształt kompleksu sportowego. Zakładany obiekt ma w swym założeniu przyczynić się do intensywnego rozwoju Polonii Warszawa, w tym zorganizowanych w jej strukturach poszczególnych sekcji sportowych. Jest to jaskrawy przykład stanowiska miasta wobec klubu, który w sposób dobitny wskazuje wyłącznie na pozytywne aspekty, nastawione na odpowiedzialny rozwój oraz realne partnerstwo.

– Sukces przedstawionego zamierzenia zależy nie tylko od sprawności i zasobów organizacyjnych oraz finansowych m.st. Warszawy, ale także od kondycji i zaangażowania Polonii Warszawa. Bez któregokolwiek z przedstawionych elementów, projekt zostanie pozbawiony uzasadnienia oraz nie będzie miał żadnych szans na powodzenie. Niedawno zakończyliśmy ostatni etap analiz, które były nam niezbędne od rozpoczęcia zaplanowanej fazy negocjacji treści umowy z zespołem projektowym na zagospodarowanie kompleksu sportowego przy ul. Konwiktorskiej 6. Zostały powołane odpowiednie zespoły, wybrani eksperci, a także zabezpieczone odpowiednie zasoby niezbędne do dalszych prac. Innymi słowy, m.st. Warszawa realizując kolejny etap procesu udowodniło, że realizuje złożoną obietnicę Polonii Warszawa – naszemu partnerowi – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

 Na każdym z etapów przedstawionej drogi odbudowy klubu, m.st. Warszawa udowadniało, że jest wiarygodnym i solidnym partnerem. Natomiast w związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi sytuacji na Polonii oraz niewywiązywania się przez nią ze swoich zobowiązań – brak sponsora strategicznego, generowane kolejne zadłużenie, brak planu naprawczego – m.st. Warszawa wystąpiło do Polonii o wyjaśnienia oraz przedłożenie do 30 listopada br. szczegółowego i realnego planu naprawy i rozwoju Polonii Warszawa S.A.

Do czasu otrzymania planu naprawy i odpowiednich dokumentów, mając na względzie powagę sytuacji oraz konieczność zabezpieczenia interesu miasta, Warszawa jest zmuszona zawiesić prace nad modernizacją kompleksu sportowego zlokalizowanego przy ul. Konwiktorskiej 6.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

35 thoughts on “Miasto zamraża prace modernizacyjne Polonii!

  1. olo może zajmijmy się jak się sami wykorzystujemy przez niekompetentne władze ? Bo jak na razie to odnoszę wrażenie że gdyby nie pomoc „wykorzystującego” nas miasta to dawno gralibyśmy w A lub B klasie 🙁

  2. Marek, na czym oparte jest to twoje wrażenie?
   Jeszcze za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego w Warszawie był projekt rozbudowy stadionu z podwieszaną lożą nad główną + zadaszenie i nowy budynek klubu.
   Od tamtej pory były ze 2 inne poważne projekty i zawsze jest to samo: sabotaż, odkładanie w czasie, cięcie kosztów i na koniec nic z tego nie wynika.
   Tu nigdy nie będzie poważnego sponsora inwestora jeśli będziemy dysponować skansenem z nieśmiertelnymi toi toiami i barakami.
   Teraz znowu obejdziemy się smakiem i po raz kolejny dostaniemy figę z makiem bo drużyna dołuje, klub ma problemy finansowe a na stadion mało kto chodzi. I to są prawdziwe argumenty lecz mają one znamiona samospełniającego się proroctwa.
   lekko licząc 15 lat sabotażu w sprawie stadionu dla Polonii i na koniec uzasadnienie zamrożenia prac nad modernizacją tym, że klub ma największy kryzys w historii a ludzie nie chodzą bo mają dość i po prostu serce pęka jak się na to wszystko patrzy na żywo. Jednocześnie to nie musiało by się tak skończyć gdyby w odpowiednim czasie powstał odpowiedni obiekt przy K6. Bo przez te wszystkie lata było kilka momentów, że gdyby odpowiedni obiekt powstał to mogło by się coś ruszyć.
   Jak dla mnie to wybitna niesprawiedliwość dziejowa. Jak wiemy życie jest niesprawiedliwe.
   A to, że ostatnio jakieś spółki miejskie nas symbolicznie wsparły? Miły gest, doceniamy, ale też nie ma co się rozpływać nad tym jakim to miasto nie jest dla nas dobrodziejem skoro trener pierwszej drużyny nie ma jak normalnie przeprowadzić treningu.
   Wszystkie te kluby z mniejszych miejscowości co grają z nami w lidze, każdy jeden ma lepsze warunki bytowe, mniejsze czynsze i większe lokalne wsparcie niż my. Coś tu jest nie tak.

  1. Już po wyborach więc czego oczykiwaliście przyjacele. PO jest to banda kłamców. Wystarczyło tydzień po ogłoszeniu wyników i już dziady umywają ręce. Nie było tematu Polonii, bo kutas procentów nie zebrali. Waldi masz rację – są to kur..syny i oszuści!!!

 1. No cóż to było do przewidzenia, pisałem wielokrotnie że jak spółka się nie ogarnie to nic z tego nie będzie, nikt nie ruszy tego projektu dopóki sytuacja spółki nie będzie stabilna. Pomijając kwestie wyborcze, obietnic itp. spółka udowodniła wszystkim przeciwnikom Polonii że jakiekolwiek inwestycje na tym terenie są niezasadne.

  1. tak tylko jakimś filarem było działanie Polonii na jakimś poziomie, teraz jest wszechburdel, drużyna dołuje akcjonariusze idą na przetrwanie, wygląda to słabo choc cilałbym zeby wszytkie sprawy odnśnie procedur związanych z budową szły do przodu do momentu kiedy wszytko sie wyjasni. mamy kolejny trudny etap w historii, szkoda ze ma to wpływ na całosć spółka powinna to zrowumieć, swoimi poczynaniami są w miejscu w którym albo pociagną klub w złym kierunku albo dadzą wolną rękę innym.

 2. Kłamcy i złodzieje! Przed miastem było przynajmniej 2 inwestorów którzy chcieli sami zbudować obiekt!!!
  Czy Pani Kaznowska jak jest na K6 to za potrzebą idzie do ToiToi’a?
  Szkoda gadać!!!

  A spółka nie jest lepsza, budżet tyle milionów, junior pensja jak w ekstraklasie a oni za stadion nie płacili!!!! Za takie pieniądze to można było bić się o ekstraklasę, a oni na wielkim spokoju zjazd do III ligi zrobili.

  Gdzie można bez płacenia znaleźć informacje kto jest właścicielem spółki?

  1. Gówno chcieli zbudować a nie obiekty sportowe, jedyne co chcieli, to biurowce a na to nigdy nie będzie pozwolenia.

 3. miasta mogą wspomagać kluby sportowe a nie je utrzymywać. Od czasów Wojcechowskiego nie bardzo potrafię wymienić żadnego sponsora naszego klubu, nieudolne kolejne zarządy, nie potrafiące nic dla klubu zrobić ani w zakresie marketingu ani sponsoringu – ok za Engela marketingowo coś się działo, pojawialiśmy się w mediach – teraz cisza. Nawet akcja z Lumi została przez nasz Zarząd spieprzona – ja podpisałem z nimi umowę z nadzieją że to w jakiś sposób wspomoże klub ale czy Zarząd w jakiś sposób pilnował tego – mam wątpliwości . Miasto w jakiś sposób wspomagało klub i nie bardzo można mieć pretensje o to że mogło oczekiwać również jakiś działań ze strony klubu. Nie trzeba być geniuszem że w czasach kiedy ze względu na grabież finansów miasta przez pisiorów ( specjalnie pozdrowienia dla uwag politycznych powyżej) trzeba ciąć wydatki to i tak nie zbyt publicznie popularne wydatki mogą zostać ścięte. Przykro mi ale nie jestem zwolennikiem tak popularnego w naszym kraju od kilku lat trendu że nam się należy bo…… a my nic nie musimy robić. Nie dam się przekonać że klub był świetnie zarządzany a złe władze miasta sypią piach w świetnie działającą machinę klubową !

  1. Możesz powiedzieć co pisiory ukradły Warszawie? Bo rządzi tu PO od wielu lat?

   Chyba nie masz na myśli 1%PIT 18%>17% bo to nie jest kradzież tylko pozostawienie tych pieniędzy prawowitemu właścicielowi. Liberałowie zawsze mówią, że człowiek sam najlepiej wie co zrobić ze swoimi pieniędzmi. Przez ostatnie 4 lata budżet W-wy zwiększył się o ponad 30%!!!! Więc nieco mniej ale % z PIT, nie ma znaczenia bo kwotowo i tak jest o wiele więcej pieniędzy.

   A może nie ma na Stadion bo Miasto dotuje program 500+???
   Czego oczekiwać od miasta zarządzanego przez człowieka który nie rozumie dlaczego Państwo nie wypłaci mu w styczniu pieniędzy na 500+ na cały rok…………………….

   Po za tym Warszawa to chyba jedyne miasto na świecie które sprzeciwia się przyjęciu z powrotem w swoje władanie mienia i odwołuje się do sądu(afera reprywatyzacyjna).
   Za te pieniądze można by było kilka stadionów pobudować, i sprawić aby niezliczone ulice jak Sokratesa stały się bezpieczne.

  2. Marek – lepiej być pisiorem niż chujem. I przy tej okazji – stadion ma być miejski, który ma być też domem dla Polonii i jej sekcji.
   Miasto ma wręcz obowiązek pomóc Polonii, bo Polonia jest historią tego miasta. Tej historii nie kupi się za żadne pieniądze – najlepiej o tym wiedzą przybysze zakotwiczeni w Lemingradzie.
   Jak można wymagać, aby Renata Kaznowska czuła warszawski klub Polonię, skoro jest tu krótko, a pochodzi z Czchowa. Nie spodziewam się po niej, jako prezydenta mojego miasta odpowiedzialnego m.in. za warszawski sport niczego dobrego. Zgłupiałem kiedy rozkręciła temat stadionu – wybory minęły i szybko z tematu się wywinęli.

 4. jak zwykle jedyne co potrafimy to się kłócić i narzekać że czegoś nie dostaliśmy a nam się należało – rozumiem że jesteście zdania że jedyny nasz problem to wstrzymanie budowy stadionu dla świetnie zarządzanego i odbudowującego się klubu ? Zdejmijcie różowe okulary

 5. @Waldy No i mogą sobie łgać ile chcą, spółka to bankrutująca banda nieudaczników która się podłożyła miastu. I miasto może sobie umywać ręce, mają całą masę argumentów żeby zamrozić tą inwestycje i nikt tego nie podważy te argumenty dostarczyła sama „SA” oni powiedzieli tylko „sprawdzam”.

 6. Havok mądrze prawisz. Nie płacili za dzień meczowy z jakich powodów ? Nie bo nie ? Nie płacili piłkarzom bo co ? Przegrywane mecze ? W takim razie gdzie jest kasa od sponsorów ? Nie wiedzieli że długi rosną ? Jeżeli wiedzieli a nic nie robili to znaczy działali na szkodę spółki,więc sami są sobie winni. Janiu,Platforma nie ma nic do tego że Kaluba narobił takiego bagna.

 7. Czy naprawdę w każdym temacie trzeba robić polityczną sieczkę? Problem Polonii jest jeden i jest nim spółka. Jesteśmy w jednym z najcięższych momentów Polonii w historii i wewnętrzne konflikty są ostatnią rzeczą, którą potrzebujemy. Jest dużo miejsc, gdzie można kłócić się o politykę, więc skończmy z nią tutaj. Spółka zrobiła wszystko, żeby podważyć sens budowy stadionu.

 8. W sumie patrząc na wpisy to dobrze się stało, że prace zostały wstrzymane. Po co miasto ma wykładać kasę i angażować się w budowę stadionu. Dla kogo? Dla tych co potrafią tylko obrażać i kłócić się? Dla tych co nie znają pojęcia jedność kibicowska? Dla tych, dla których poglądy polityczne są ważniejsze niż klub? Dla homofobów, którym przeszkadza kto jest jakiej orientacji sexualnej? Za chwilę prawdziwych kibiców zostanie 50 bo reszta z fochem poleci na Saharę kibicować Olczakowi. Dlatego póki nie przyjdzie opamiętanie wśród kibiców to nie ma sensu aby cokolwiek tu coś robić. Ps. Jak ktoś napisał jestem chujem bo wspieram PO, ale na stadionie całkowicie mi nie przeszkadza, że siedzę koło pisowskich kurew.

 9. hehe, pamiętam jak budowano stadion naszym sąsiadom.
  Wcale nie przychodziło ich wtedy jakoś dużo, na trybunach był tzw strajk pod wyrafinowanym hasłem „iti spierdalaj”, a na trybunach mieli klimat jak na zlocie osób z zespołem tourette’a.
  Wiadomo, zupełnie inna skala, nie ma się co porównywać, ale pamiętam klimat medialny jaki wtedy panował.
  Pamiętam np. wywiad z jakimś angolem, który za thatcher odpowiadał za walkę z chuligaństwem i reformę tamtejszej piłki. Gość mówił, że jak wizytował i opiniował polskie stadiony to zaczynał od wizyty w kiblu. Mówił, że nie można oczekiwać od ludzi kultury i poziomu jak muszą lać do dziury w ziemi albo jak w toalecie na podłodze człowiek brodzi w moczu. Że oczywiście ważny jest monitoring i szybkie, bezwzględne stosowanie prawa za nawet najmniejsze wykroczenia, ale że jak się ludzi potraktuje poważnie i da im się odpowiedni standard to oni dostosują się poziomem do tego standardu.

  1. Święte słowa. Z tego co słychać w kuluarach spółka nie będzie reagowała oficjalnie. Wystosuje pismo, ale bez żadnych zobowiązań i terminów.
   Przyjaciele na 24.10.2019 oficjalnie można powiedzieć, że stadionu od miasta dla Polonii nie będzie !!!

 10. Szanowni Kibice Polonii którym jeszcze zależy !

  Czytam Wasze wypowiedzi z wypiekami na twarzy. Każdy z Was przedstawia pewną część prawdy .
  Napiszę krótko – albo się zjednoczymy kibicowsko albo Polonia będzie klubikiem dzielnicowym.
  19.11.2019 – robimy wiec pod Ratuszem w sprawie Polonii – składamy sensowną odpowiedź na zarzuty Pani Kazanowskiej a najlepiej z nią rozmawiamy (kulturalnie). Najwyżej cwele nas obiją na Bankowym jak mnie 21 lat temu.
  Tu nie ma innego wyjścia – zwalanie winy na urzędników, polityków, nas samych itp. nic nie da .
  Pokazywanie ilu nas jest na b klasowym meczu przeszło bez echa.
  JA TEGO NIE WIDZĘ INACZEJ.

 11. Może zaproponujmy spółce przejęcie 20% spółki przez socios? My kibice minimum 1000 osób będziemy składać się po 100PLN miesięcznie. To jest 1200000 rocznie, starczy na 25 dni meczowych w tej skandalicznej cenie 48000!
  Dla kibiców miejsce w zarządzie, akceptacja prezesa i pensji jego i pracowników administracyjnych.
  Pieniądze od kibiców mogły by być wydawane tylko na wskazane cele.

  Po za tym jeśli kibice złożą się np na dni meczowe, to karnet na cały sezon powinien kosztować 80zł jak na Widzewie. Może to ściągnie trochę ludzi, ale MUSZĄ BYĆ WYNIKI!

  Musimy coś zrobić!

  Przestańcie się tu kajać jacy to my winni, na Ł3 pełna zgoda jak wykonujesz polecenia Starucha lub jego następców.

 12. I bardzo dobrze. Polonii nie należy się żaden nowy stadion, to byłaby strata pieniędzy. Śmieszą mnie te dyrdymały o tym ze nagle Polonii przybędzie 10 razy więcej kibiców jak wybudują stadion. Najpierw trzeba umieć zbudować silne fundamenty.

  1. Jeżeli stadion ma być na 15000 to jego wypełnienie to 10 krotność obecnej frekwencji przy ważniejszych meczach/lepszej formie.
   Badania na zlecenie o tym ilu ukrytych kibiców ma Polonia tez włożyłbym między bajki 😉

   Polonia z takim stadionem miałaby gorsza frekwencję niż Cracovia.

 13. Ja widze to tak zostala garstka najbardziej zagorzalych kibicow Poloni kazdy chce dobrze dla tego klubu kazdy jest sflustrowany tym co jest i kazdy jak to chlowiek ma swoje spostrzezenia…ja jak wiekrzosc wie dawno jusz mieszkam za granica i niejestem blisko tematu ale tez swoje sposrzezenia mam ….bylem w Waszawie niedawno bylem na meczu Poloni u15 ,u17 rozmawialem z paroma ludzmi kazdy widzi co sie dzieje ale jest niemoc zeby sie zjednoczyc i powalczyc….tereny na ktorych od dawna byla Polonia zostaly wciagniete pod miasto ..miasto robi co chce zreszta nietylko z Polonia dzieci jezdza poza miasto na treningi …sulejowek zabki itp itd…
  Miasto i za czasow grania w extraklasie a nie byl to rok czy dwa i teraz niezdecydowalo sie czy to na prywatne czy miejskie zagospodarowanie tych terenow bo po prostu niema silnego na tyle nacisku zeby cos z tym zrobic i zwyczajnie wykorzystuje sytuacje co w normalnym swieci niepowinno miec miejsca ..zeby warszawskie dzieci niemialy gdzie grac a derby u17 byly rogrywane o godz 15 bo niema innego terminu bo jest jedo boisko zajete a glowna za droga i miast w dupie ma ze to dzieci jeszcze….trzyma to futbol amerykanski moze lyzwiarstwo na trawie…niewiem…
  Na zachodzie rodzice zbieraja podpisy pod petycja i delegacja idzie do miasta jesli niepomaga dostaje to sie do prasy telewizji i miasto musi dzialac a u nas wszyscy niezadowoleni ale zadnej akcji……
  Druga sprawa to spolka …dziala jusz dwa lata i co …widze ze jestescie podzieleni czy b klasa mks czy 3 liga….mam pytanie czy spolka wogle ma zamiar ruszyc ten zastoj….tez niema zadnych delegacji i rozmow….jezeli oni niechca oddac akcji za bezcen niemaja planu naprawczego to na co tu liczyc…moze by bylo warto wystosowac delegacjie to spolki i do mks zapiznac sie z wizja i pojac meska decyzje …….a po okresleniu sie zebrac rodzicow i kibicow podpisy i ruszyc na ratusz….inaczej w krotkim czasie przestaniemy istniec a to widac jest na reke miastu ktore wogle niechce pomagac dla sportu nikomu w tym miescie….moze wspolna acja klubow….w biednej lodzi buduja dwa stadiony ..maja hale maja kilkanscie boisk dla calej lodzi nazywa sie lodzianka bodajze a w stolicy …..nic….

 14. A ja uważam, że inwestycja miejska na K6 będzie, tylko z powodu braku klubu piłkarskiego na centralnym poziomie zamiast stadionu zbudują dużą halę sportową.

  Przy takiej budowie jest dużo lodów do ukręcenia.

  Zielone ludziki poprą pomysł, a za kilka lat Legiunia będzie tu grała na swoim!

 15. olo – wolę być hujem niż pisowską kurwą . Pisior Banaś pokazał prawdziwe oblicze, ciekawe czy wśród jego znajomych jest niejaki Benito? Rozjebaliście Polonię a teraz skomlecie. Polonia niestety nie ma racji bytu i to wiadomo od dawna tylko do waszych pisowskich małych i tępych główek to nie dociera. Poproście Rydzyka, może się zlituje i coś wam odpali.

 16. A jutro się spotkamy na meczu i co ? Damy se po ryju ?
  Jak ktoś tu napisał : na ł3 jak ci coś każą to robisz a jak nie to …. w ryja i wypad.
  Weźcie się ogarnijcie. Na początek spotkanie z nowym Prezesem, niech powie co chce robić.
  Potem rozmowy ze spółką i przejęcie części akcji , potem opodatkowanie się.
  Nic na szybko bez planu.

 17. Wpis Rafika był oczywiście napinkowy i niepotrzebny.
  Natomiast nie łudził bym się, że pis jest dla nas jakoś lepszy w tym momencie. Przypomnijcie sobie jakiego w kampanii, pooglądajcie sobie materiały, które na temat legii robią pisowskie media https://www.youtube.com/watch?v=kLQ_wjfx898
  Za niedługo ludzie będą myśleć, że Legiunia CWKS to był klub żołnierzy wyklętych..
  Generalnie wszyscy próbują nas wydymać z lewej i z prawej. Biednemu piach w oczy..

Dodaj komentarz