Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Jesień dla MKS-u jest bardzo udana. Zarządzający akademią co chwilę mają powody do radości. Nie inaczej było w tym tygodniu. Wszystkie starsze roczniki wygrały, a dodatkowo zespół u-19 w świetnym stylu zapewnił sobie awans do ligi makroregionalnej. Powody do zadowolenia mają także w Spółce, najstarszy rocznik wygrał w meczu na szczycie.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Wisła Płock 7:1 (3:0)

Gdy zimą drużynę u-19 przejął Adam Chmielewski, wracający do pracy w MKS-ie, przed trenerem postanowiono zadanie powrotu do  CLJ u-18. W sobotę szkoleniowiec wraz ze swoimi podopiecznymi wykonali pierwszy krok w tym kierunku. Polonia rozgromiła Wisłę Płock, zapewniając sobie w ten sposób awans do ligi makroregionalnej, na dwie kolejki przed zakończeniem Ekstraligi Mazowieckiej. Oznacza to, że wiosną „Czarne Koszule” zagrają o awans do CLJ u-18. Ligę makroregionalną utworzą dwie najlepsze drużyny z województwa mazowieckiego, z podlaskiego, warmińsko – mazurskiego i łódzkiego. Do CLJ dostanie się tylko najlepszy.

W najbliższej kolejce nasz zespół zagra na wyjeździe z Drukarze Warszawa, w sobotę o 13:30. Przeciwnik zajmuje drugie miejsce i traci 11 pkt, ale ma 1 mecz mniej rozegrany. Rywal jest jedyną drużyną, z którą Polonia nie wygrała. Na K6 było 1:1.

U-17 Centralna Liga Juniorów: UKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 0:4 (0:1)

Nie zatrzymują się ekipa Mateusz Dudka Maksymiliana Hołownii. Dziesiąty mecz i dziewiąta wygrana. Tym razem poloniści na wyjeździe wysoko pokonali UKS SMS Łódź.

W najbliższej kolejce Polonia zagra u siebie ze Zniczem Pruszków. Rywal zajmuje 5 miejsce, ale jest już pewny utrzymania. Po 10 kolejkach Znicz na koncie ma 14 pkt. W pierwszym spotkaniu „Czarne Koszule” wygrały 2:0. Początek spotkania o 14:30, we czwartek.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  Ząbkovia Ząbki – Polonia Warszawa 1:6

Rozpędziła się drużyna prowadzona przez Michała Libicha i Łukasza Mateńkę. Trzy ostatnie mecze przyniosły 9 pkt. i 23 strzelone bramki. Tym razem nasz zespół rozbił Ząbkovie. Do trzeciej Legii poloniści tracą tylko 2 pkt.

W najbliższej kolejce mecz z Olimpią Elbląg na własnym boisku. Początek w sobotę o 18:00. Przeciwnik zajmuje 5 miejsce, ale traci 7 pkt. przy 1 meczu mniej rozegranym. W Elblągu padł niespodziewany remis.

***

U-18 Ekstraliga Mazowiecka A2: Polonia Warszawa – Ursus Warszawa 5:0 (1:0)

W tej kolejce punkty straciła Mławianka, więc Polonia ma już 5 pkt. przewagi nad drugim miejscem.

***

U-16 Ekstraliga Mazowiecka B2 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – Wisła Płock 7:0 (3:0)

W Płocku na pewno nie będą dobrze wspominać Sahary. W sobotę przegrał wysoko zespół u-19, a w niedzielę rozbita została drużyna u-16. Po 10 kolejkach Polonia jest czwarta, ale do drugiej Delty traci tylko 2 pkt.


Polonia Warszawa S.A.

U-19 I liga okręgowa A1 Junior Starszy: Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Polonia Warszawa 2:3 (0:2)

Przed tą kolejką obie drużyny szły łeb w łeb. Co więcej, na K6 padł remis w starciu Polonii ze Świtem. Dlatego niedzielny mecz był bardzo ważny dla układu tabeli. Na szczęście „Czarne Koszule” zdołały zgarnąć 3 punkty, zwycięską bramkę zdobywając w doliczonym czasie i droga do wygrania rozgrywek stoi przed nimi otworem. Pierwsze miejsce w lidze okręgowej (de facto III poziom mazowiecki) ma ogromne znaczenie, bo pozwoli awansować do Ekstraligi Mazowieckiej (I poziom mazowiecki). Tak gwałtowny przeskok jest efektem brakiem I ligi mazowieckiej, która nie ruszyła ze względu na małą liczbę drużyn.

W najbliższej kolejce Polonia zagra u siebie z KS – Bednarska. W niedzielę o 9:30. W pierwszym spotkaniu nasza drużyna wygrała 10:1.

***

U-17 I liga okręgowa B1 Junior Młodszy: SF Warszawa – Polonia Warszawa 4:1 (1:0)

Niestety po 8 kolejkach poloniści mają na koncie już 6 porażek. Tym razem Polonia przegrała z SF Warszawa. Nasz zespół w efekcie nadal zajmuje ostatnie miejsce. „Czarne Koszule” do przedostatnie KS Raszyn tracą 5 pkt, ale przeciwnik zagrał jedno spotkanie mniej.

W najbliższej kolejce Polonia zagra na wyjeździe w sobotę o 14:00 ze Świtem Warszawa. Przeciwnik zajmuje pierwsze miejsce. Na K6 rywal wygrał 3:0

***

U-16 III liga okręgowa B2 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – Real Academy 2:0 (1:0)

Trzecia wygrana Polonii w tym sezonie. Tym razem nasz zespół wygrał z Real Academy, dzięki czemu awansował na 4 miejsce w tabeli.

W najbliższej kolejce poloniści na wyjeździe zagrają z MKS-em Piaseczno II. Rywal jest liderem z 24 punktami po 9 meczach (Polonia ma 9 pkt. po 7 spotkaniach). Początek w niedzielę o 11:00. Na K6 rywal wygrał 3:2.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl/ mzpn.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz