Podsumowanie tygodnia w wykonaniu juniorów

Jest w tym sezonie taka prawidłowość, że jak nie idzie pierwszej drużynie, udane występy zaliczają zespoły MKS-u. Nie inaczej było w ten weekend. Wszystkie trzy najważniejsze roczniki wygrały, dwa bardzo przekonująco. Pierwsze mecze mają już za sobą także wszystkie starsze roczniki Akademii Spółki.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka A1: Polonia Warszawa – Unia Warszawa 9:1 (2:0)

Początek meczu był dosyć wyrównany, ale szybko na szczęście udało się polonistom przełamać obronę rywali. Po niezłej akcji Polonia wywalczyła rzut karny, w 8 minucie wykorzystał go Wiktor Niewiarowski. W 19 minucie było już 2:0. Piłkę na 16 metrze otrzymał Jakub Szymański, który płaskim, niezwykle celnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi. W drugiej części poloniści rozpoczęli strzelanie jeszcze szybciej. W 46 minucie 100% okazję wykorzystał Marek Kwiatkowski, który potem dołożył jeszcze 2 bramki – w 63 i 78 minucie, kompletując klasycznego hat – tricka. Mógłby go zaliczyć szybciej, ale w 57 minucie w sytuacji sam na sam zachował się bardzo koleżeńsko, wystawiając piłkę do pustej bramki Niewiarowskiemu, który wykorzystał prezent. Trener mógł beż też zadowolony ze zmienników – Kamila Szybińskiego, Łukasza Sobolewskiego Kacpra Żakowskiego, którzy dołożyli 3 pozostałe bramki. Rywal honorowe trafienie zaliczył w 77 minucie, przy stanie 6:0. Pięknie z 30 metrów z rzutu wolnego uderzył Marek Bieda, trafiając w sam róg bramki. O ile Polonia była faworytem, o tyle rozmiar wygranej musi robić wrażenie. Po 5 kolejkach Unia miała tylko 1 porażkę i 6 bramek straconych, co było jednym z lepszych wyników w lidze.

W minionej kolejce druga Wisła Płock niespodziewanie przegrała z Legionovią, dzięki czemu przewaga Polonii nad 2 miejscem po 1 rundzie wynosi 6 pkt, a nad trzecim miejscem 9 pkt (przy czym trzeci Drukarz ma 1 spotkanie mniej rozegrane). Awans do ligi makroregionalnej jest więc na wyciągnięcie ręki. Rundę rewanżową „Czarne Koszule” zaczną w Pruszkowie. W niedziele o 17:00 nasz zespół zagra ze Zniczem, który z 4 punktami po 6 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce. Na Saharze Polonia wygrała 5:0.

***

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – AKS SMS Łódź 5:0 (1:0)

Choć Polonia była zdecydowanym faworytem, rywal nie wyszedł na mecz przestraszony. SMS może nie stwarzał sobie wielu groźnych okazji, ale miał delikatną przewagę. Najniebezpieczniej pod bramką Polonii było jednak po własnych błędach. Spotkanie na pewno wyglądałoby inaczej, gdyby udało się polonistom wykorzystać bardzo dobrą sytuację z 1 minuty. Niestety strzał z bliska świetnie obronił bramkarz. Impas udało się przełamać w 37 minucie. Po rzucie rożnym bramkę zdobył Oskar Białek. Druga część rozpoczęła się wyśmienicie, po akcji lewą stroną gola strzelił w 46 minucie Krzysztof Koton. Pomimo złego wejścia w drugą połowę, SMS jeszcze próbował odmienić losy spotkania. Dobrze jednak nasz zespół bronił, a w 79 minucie mecz zamknął Białek, zdobywając swojego drugiego gola. Wtedy SMS stracił już wiarę, czego efektem były kolejne bramki Polonii – trzecia Białka i jedna Piotra Sonneberga.

Całkiem korzystnie ułożył się dla Polonii mecz Escolii z Legią Warszawa, który zakończył się remisem 0:0. Dzięki temu „Czarne Koszule” chwilowo wróciły na pozycje lidera. Escola traci 2 punkty, ale ma 1 mecz mniej rozegrany. W ostatniej kolejce pierwszej rundy Polonia pojedzie do Olsztyna. W sobotę o 12:30 nasz zespół zagra z zespołem Naki Olsztyn. Przeciwnik zajmuje ostatnie miejsce z 3 pkt po 6 kolejkach.

***

U-15 – Centralna Liga Juniorów:  UKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 0:1 (0:0)

Po 2 meczach bez zwycięstwa wreszcie udało się wygrać Polonii u-15. Bramkę w 64 minucie zdobył Kacper Śmiglewski.

Dzięki zwycięstwu nasz zespół umocnił się na 4 miejscu z 10 pkt. po 6 meczach. W ostatnie kolejce Polonia zagra u siebie Escola, która zajmuje 3 pozycję i wyprzedza nasz zespół o 2 pkt. Początek spotkania w sobotę o 16:30.

***

U-18 Ekstraliga Mazowiecka A2: Polonia Warszawa – Mławianka Mława 5:2

Pierwszą rundę Polonia zakończyła na pierwszym miejscu (19 pkt. w 7 meczach) z 3 pkt. przewagi nad Mławianką.

***

U-16 Ekstraliga Mazowiecka B2 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – Escola Varsovia 1:1

Po 6 kolejkach Polonia ma koncie 8 pkt. i zajmuje 5 miejsce w tabeli (5 pkt. przewagi nad strefą spadkową).

Polonia Warszawa S.A.

U-19 III liga okręgowa A1 Junior Starszy: Polonia Warszawa – KS Bednarska 10:1

Tak, jak w zeszłym sezonie, tak i w tym, mecz z Bednarską zakończył się pogromem. Niemniej w zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą 4 razy i za każdym razem Polonia zdobywała min. 12 bramek. Pierwszy raz rywal strzelił też gola naszemu zespołowi, po prostej w stracie w obronie. Cały mecz poloniści dominowali.

Po 2 kolejkach Polonia ma 4 pkt., tyle samo, co pierwszy Świt  Nowy Dwór Mazowiecki. W sobotę „Czarne Koszule” zagrają z Coco Jambo Warszawa. Rywal po 2 kolejkach ma 3 pkt, w ostatnim spotkaniu przegrał 0:12 z Agape Białołęka. Spotkanie ma odbyć się w sobotę, ale godzina nie jest jeszcze znana.

U-17 I liga okręgowa B1 Junior Młodszy: Agrykola Warszawa – Polonia Warszawa 3:1 (1:0)

Wreszcie udało rozegrać się spotkanie zespołowi u-17, który tak jak o drużyna u-16, za 2 mecze dostał walkowera. Niestety na pierwszą wygraną poloniści jeszcze poczekają. W niedzielę przegrali z Agrykolą Warszawa.

W najbliższej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z Ursusem II Warszawa, w sobotę o 15:00. Rywal po 4 meczach ma 6 pkt. na koncie.

U-16 III liga okręgowa B2 Junior Młodszy: Polonia Warszawa – Błękitni Korytów 4:2 (1:1)

W środę Polonia zdobyła pierwsze punkty, pokonując Błękitnych Korytów.

U-16 III liga okręgowa B2 Junior Młodszy: Tur Jaktorów – Polonia Warszawa 0:9

W sobotę polonistom poszło jeszcze lepiej, rozgromili Tur Jaktorów

W najbliższej kolejce nasz zespół pauzuje.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl/ mzpn.pl