Kryzys Polonii II trwa. Rezerwy Świtu wygrywają na Saharze

Niestety trwa kryzys Polonii II. Nasz zespół przegrał 3 ligowy mecz z rzędu, a jeśli uwzględnimy OPP seria ta wyniesie 4 spotkania. Dzisiaj „Czarne Koszule” przegrały u siebie 0:1 ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki. Porażka oznacza, że przewaga nad strefą spadkową wynosi już tylko 1 pkt.

Spotkanie było od początku dosyć wyrównane. Rywal może trochę lepiej rozgrywał akcje, ale Polonia też stwarzała sobie okazje, najczęściej po dośrodkowaniach z boku boiska. Niestety rzadko kończyły się one celnym uderzeniem, ale raz Świt II uratowała poprzeczka. Przeciwnik był znacznie konkretniejszy. Miał w pierwszej połowie trzy sytuacje sam na sam z Leonem Jankowskim, ale za każdym razem nasza bramkarz był górą.

Bartłomiej Frańczuk

W drugiej części Świt II miał już większe problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką Polonii II, ale udało mu się strzelić jedyną bramkę w tym spotkaniu. W 77 minucie do dośrodkowanej z rzutu wolnego piłki nie zdążył Jankowski i rywalowi udało się wbić głową piłkę do pustej bramki. Do końca spotkania „Czarne Koszule” próbowały odrobić straty, ale bramkarz rywali nie miał za wiele do roboty.

15.09.2019 r., Warszawa
Polonia II Warszawa – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)

Polonia II: Leon Jankowski – Bartłomiej Frańczuk (85. Tomasz Kacperkiewicz), Damian Slyusarenko, Marek Koćwin, Szymon Więckowski – Wiktor Babiński (46. Witold Prokopczyk), Dominik Kubicki, Stanisław Muniak (80. Filip Pyśniak), Jan Kozakiewicz (70. Krystian Ambroziak), Tomasz Andrzejewski (46. Szymon Kamiński) – Piotr Śledziewski.

Author: muchomor

Dodaj komentarz