Pieczara „wyrównał” wynik Kopcia!

Poloniści pokonali wczoraj Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Gola na sekundy przed zakończeniem rywalizacji zdobył Krystian Pieczara. Gol „Piecziego” jest wyjątkowy, gdyż to jego osiemdziesiąta bramka ligowa w Polonii.

Krystian Pieczara

Dzięki temu zrównał się w klasyfikacji najlepszych strzelców naszego klubu z Januszem Kopciem, który w latach 1978-1990 zaliczył 80 bramek (a przynajmniej tylu doliczyli się Historycy Dumy Stolicy, którzy nadal poszukują we wspomnianym okresie danych o strzelcach 54 goli).

Tym sposobem, przy obecnym stanie wiedzy, kolejna bramka Pieczary da mu „samodzielne” drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych snajperów klubu. Obecnie wespół z Kopciem do liderującego Andrzeja Zelenaya tracą 23 gole. Zdobywca Pucharu Polski w 1952 r. ma na koncie 103 udokumentowane gole (w sezonach, w których występował, brak danych o strzelcach 34 goli).

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz