Nie żyje trener Ryszard Piętka

Dotarła do nas smutna informacja. Po ciężkiej chorobie do wieczności, w wieku 74 lat, odszedł były trener „Czarnych Koszul”, Ryszard Piętka. Trener Piętka był wychowankiem Polonii. Grał również dla Okęcia, AZS-u AWF Warszawa i stołecznego Poloneza.

Karierę szkoleniową rozpoczął w 1974 roku jako grający trener Poloneza. Jako szkoleniowiec w większości znany był z pracy z młodzieżą (m.in. WOZPN i PZPN). Z metryczki zamieszonej przez Andrzeja Gowarzewskiego w książce „Polonia, Warszawianka, Gwardia: prawdziwa historia trzech klubów” wynika, że był współpracownikiem trenerów – Szczechowicza, Janoty i Apostela, samodzielnie też prowadził reprezentacje w kilku meczach.

Jako seniorów pracował w Polonii od wiosny 1980 roku. Pierwszym trenerem był w czasach II ligi. W okresie od października 1984 do połowy 1985 roku (zastąpił trenera Zbigniewa Szymczaka, a ustąpił miejsca Janu Pieszce) pracował m.in. z takimi piłkarzami jak Janusz Kopeć, Krzysztof Dowhań. Dla wielu kibiców „Czarnych Koszul” był też cenionym pedagogiem, który uczył wychowania fizycznego w szkole podstawowej.

Pogrzeb odbędzie się w dniu jutrzejszym (12 września 2019 r.) o godzinie 10:00 w Kaplicy A na Cmentarzu na Wólce Węglowej.

Dodatkowo wspomnieć należy, że niedługo przed trenerem Piętką ziemski padół opuścił jego podopieczny – bramkarz Krzysztof Syta, który był w kadrze tamtej II-ligowej Polonii.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz