Seniorzy MKS-u grają dalej – sensacja w OPP

W środę o 20:30 seniorzy MKS-u Polonia mierzyli się z Agapę Białołęka w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Za zdecydowanego faworyta trzeba było uznawać rywala, który gra w lidze okręgowej, czyli dwa poziomy wyżej niż nowo powstały zespoły MKS-u. Na szczęście przeciwnicy na własnej skórze poczuli, że „puchary rządzą się swoimi prawami”.

Spotkanie zaczęło się od całkowitej dominacji rywala. Poloniści właściwie ograniczali się tylko do wybijania piłki. Agape udało się wyjść szybko na prowadzenie, ale było to spowodowane prostym błędem naszego bramkarza. Podał on prosto do zawodnika drużyny przeciwnej, który odegrał do kolegi, a ten w sytuacji sam na sam się nie pomylił. Golkiper Polonii później zrehabilitował się, broniąc przez całe spotkanie bardzo pewnie. Wraz z upływem czasu pierwszej połowy poloniści zaczynali dochodzić do głosu. Naszym graczom udało się przeprowadzić kilka niezłych okazji, ale kończyły się one bardzo niecelnymi uderzeniami. W końcu udało się jednak wyrównać. Z rzutu wolnego precyzyjnym strzałem popisał się Jan Mater.

W drugiej części meczu przewaga polonistów była zauważalna. W końcu przyniosło to drugiego gola, którego zdobył Adrian Nowak, lobując bramkarza po dobrym podaniu z lewej strony. Wyjście na prowadzenie pozwoliło „Czarnym Koszulom” wycofać i się czekać na kontry. Te niestety nie były wykorzystywane. Najbardziej można było żałować tej z 80 minuty, gdy Nowak, bardzo już zmęczony, nie trafił na pustą bramkę. Z tego powodu losy spotkania ważyły się do samego końca. Momentami pod bramką Polonii było bardzo gorąco, ale klarownych sytuacji bramkowych rywal właściwie nie miał. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny, które można chyba uznać za zasłużone.

04.09.2019 r., Warszawa
MKS Polonia Warszawa – Agape Białołęka 2:1 (1:1)
bramki: Jan Mater 37, Adrian Nowak 55

MKS Polonia (skład wyjściowy): Marek Reszczyński – Tomasz Wąsak, Piotr Idzikowski, Paweł Sałański, Mateusz Pławiak – Jan Mater Ż, Jakub Śliwkowski, Jakub Mierzejewski, Kamil Ulikowski Ż – Adrian Nowak – Rafał Szewczyk. Zagrali również: Mateusz Sieciechowicz, Bartłomiej Kmieć, Jakub Kraśkiewicz, Tomasz Sieciechowicz, Paweł Sujak, Łukasz Wiśniewski, Jacek Makowski

W następnej rundzie poprzeczka pójdzie jeszcze wyżej. 11 września seniorzy MKS-u zagrają na wyjeździe z Legionovią II Legionowo – liderem ligi okręgowej.

Źródło: własne/ Akadmia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)

Author: muchomor

Dodaj komentarz