Udany początek seniorów MKS-u

W swoim pierwszym meczu w B-klasie seniorzy MKS-u Polonii pokonali 2:1 Victorię Zerzeń, która jest spadkowiczem z A – klasy. Do przerwy prowadzili rywale, ale nasza drużyna cały mecz dominowała i zasłużenie wygrała.

Spotkanie zaczęło się fatalnie. Pierwsza akcja rywali przyniosła rzut rożny. Dośrodkowaną piłkę wybił jeden z naszych zawodników, ale wg sędziego zrobił to ręką. Podyktowany został rzut karny, który Victoria wykorzystała. Od tego momentu Polonia dominowała. Co chwilę było groźnie pod bramką rywali, ale „Czarne Koszule” niesamowicie marnowały 100% okazje, nie trafiając nawet na pustą bramką. W efekcie do przerwy zamiast wygrywać kilkoma bramkami, nasza drużyna przegrywała. W drugiej połowie już w pierwszych minutach udało się wreszcie strzelić gola. Po ładnej akcji lewym skrzydłem posłane zostało płaskie podanie w pole karne, gdzie Jan Mater dopełnił formalności. Niedługo później było już 2:1 dla Polonii. Przełamał się Mateusz Sieciechowicz, który zmarnował wcześniej kilka okazji, pokonując bramkarza ładnym strzałem po ziemi sprzed pola karnego. Pomimo prowadzenia Polonia dalej atakowała, ale i dalej marnowała wyśmienite sytuacje. Victoria do ataków ruszyła dopiero pod koniec meczu. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym polonistów, jednak większego zagrożenia nie było. „Czarne Koszule” zdecydowanie zasłużenie zgarnęły 3 punkty, choć rozmiary zwycięstwa powinny być znacznie większe. Trzeba jednak brać poprawkę, że był to dopiero drugi oficjalny mecz zespołu i jeszcze szwankowało zgranie.

01.09.2019 r., Warszawa
MKS Polonia Warszawa – Victoria Zerzeń 2:1 (0:1)
bramki: Jan Mater 47, Mateusz Sieciechowicz 54

MKS Polonia: Łukasz Zasłonka – Jan Mater (65. Tomasz Sieciechowicz), Piotr Idzikowski (46. Krzysztof Putowski), Maciej Jastrzębski, Mateusz Pławiak (67. Krzysztof Dimidczyk) – Igor Kołowiecki (58. Jakub Mierzejewski) – Tomasz Wąsak (58. Kamil Ulikowski), Jakub Śliwkowski (46. Rafał Szewczyk), Adrian Nowak, Piotr Garbaczewski – Mateusz Sieciechowicz (75. Bartłomiej Kmieć).

Kolejny mecz seniorów MKS-u już w środę. O 20:30 na bocznym boisku Polonia zagra w OPP z Agape Białołęką – ligowym rywalem Polonii II.

Author: muchomor

3 thoughts on “Udany początek seniorów MKS-u

  1. Dzięki Muchomorze za relację. Obserwując mecz pucharowy MKS brak zgrania był widoczny, wiedziałem, że forma drużyny będzie rosła ale początek ligi będzie ciężki. A tu b. miła niespodzianka. Potencjał Akademii spokojne da tej drużynie za kilka lat miejsce w okręgówce jak nie wyżej. Brawo Drużyna!!!

    1. W porównaniu z meczem pucharowym był duży progres. Z tego co słyszałem, Victoria jest upatrywana jako jeden z kandydatów do awansu, więc zwycięstwo i styl bardzo cieszą.

Dodaj komentarz