Zapowiedź: Legia II Warszawa – Polonia Warszawa

Przed środowym meczem ciężko być optymistą. Gra Polonii w dwóch ostatnich spotkaniach wyglądało słabo. Poloniści właściwie nie stwarzali sobie sytuacji bramkowych i zdobyli tylko 1 pkt. W odmiennych humorach są piłkarze Legii II. Rywal świetnie rozpoczął rozgrywki i jako jedyny w lidze po 4 kolejkach może mieć komplet zwycięstw.

Sebastian Olczak

Letni okres przygotowawczy:

Przyszli:  Filip Sobiecki (M) (pomocnik, z Bałtyku Gdynia (III liga), 16 m. i 5 b.), juniorzy z CLJ)

Odeszli: Amos Shapiro-Thomposn (pomocnik, 15 m.), Łukasz Zjawiński (napastnik, do Stali Stalowa Wola (II liga), 26 m. i 4 b.), Konrad Matuszewski (obrońca, do Wigier Suwałki (I liga), 33 m.), Bartosz Gęsior (pomocnik, do Gryfa Wejherowo (II liga), 5 m.), Grzegorz Aftyka (pomocnik, do Wigier Suwałki (I liga), 22 m.), Bartosz Brodziński (obrońca, do Pogoni Siedlce (II liga), 31 m. i 4 b.), Michał Bajdur (pomocnik, 30 m. i 6 b.), Mateusz Bondarenko (obrońca, do Skry Częstochowa (II liga),  31 m. i 3 b.), Mateusz Leleno (pomocnik, 33 m. i 1 b.), Bartłomiej Ciepiela (pomocnik, do Stali Stalowa Wola (II liga)), 5 m.)

Sparingi: 4:0 z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (liga okręgowa), 5:0 z Jarotą Jarocin (III liga), 4:1 z Motorem Lublin (III liga)

O meczu:

Latem w Legii II znów doszło do dużych zmian. Z klubu odeszło dwóch doświadczonych piłkarzy – Bajdur i Brodziński. Oprócz nich drużynę opuściło też sporo młodzieżowców, regularnie występujących w III lidze. Pomimo tak dużych ubytków, w klubie nie zdecydowano się na transfery, wracając do koncepcji grania w III lidze młodzieżą (plus Radosław Pruchnik) oraz zawodnikami z pierwszego zespołu. Z tego powodu można było spodziewać się, że Legia II nie będzie należeć do czołówki ligi. Portal legia.net w przedsezonowej zapowiedzi obawiał się nawet walki o utrzymanie. Tymczasem druga drużyna Legii świetnie rozpoczęła sezon, od trzech wygranych. Jako jedyna w lidze pozostaje z szansą na komplet zwycięstw po 4 kolejkach. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że przeciwnik na razie nie rywalizował z czołowymi drużynami. Legia II wygrała jedną bramką z beniaminkiem – RKS-em Radomsko i Ursusem Warszawa oraz 2:0 z Bronią. W meczu z radomianami w warszawskiej drużynie zagrało jednak sporo zawodników z pierwszej drużyny. Z drugiej strony, wszystkie trzy mecze legioniści rozgrywali na wyjeździe, więc komplet wygranych może robić wrażenie. Wydaje się, że po raz pierwszy w sezonie to przeciwnik Polonii będzie faworytem. Kadra Legii II co prawda na papierze nie wygląda najlepiej, ale zgranie i solidne wyszkolenie na razie niwelują brak doświadczenia i ogrania w seniorskim futbolu. Po drugie, w ostatnich dwóch spotkaniach Polonia nie prezentuje się najlepiej (a nawet wygrana z Unią przyszła nie bez kłopotów). Linia obrony nadal nie unika błędów, a oprócz tego kompletnie bezradny jest nasz zespół  w ofensywie. W meczu z Huraganem i Ursusem „Czarne Koszule” właściwie ani razu poważnie nie zagroziły bramce rywala. Być może jednak w środę będzie łatwiej, bo Legia II grając u siebie i o pozycję lidera, będzie chciała atakować. To pozwoli naszym zawodnikom grać z kontry, co w spotkaniu z Unią wychodziło bardzo dobrze. Poza tym można mieć nadzieję, że chęć zrekompensowania kibicom dwóch słabszych spotkań, wyzwoli w piłkarzach dodatkową energię i przełoży się na 3 pkt.

Nie zagrają:

 • Polonia: Grzegorz Wojdyga (kontuzja; powrót planowany w połowie września)
 • Legia II: Aleksander Waniek (kontuzja; 2 m. i 1 b. w tym seoznie)

Sędzia: Patryk Adamczyk (Łódź) – sędziował 9 meczów Polonii w III lidze (5 wygranych, 2 remisy, 2 porażki):

 • w sezonie 2014/2015: 1:1 z WKS-em Wieluń (3 ŻK dla polonistów, 4 dla rywali) i 0:0 z Pogonią II Siedlce (2 ŻK dla polonistów i 1 dla rywali)
 • w sezonie 2015/2016: 1:0 z Nerem Poddębice (2 ŻK dla polonistów i 2 dla rywali)
 • w sezonie 2017/2018: 1:2 z Huraganem Morąg (2 ŻK dla polonistów i 2 dla rywali) i 3:1 z Huraganem Morąg (2 ŻK dla polonistów, 3 ŻK dla rywali)
 • w sezonie 2018/2019: 2:1 z Sokołem Ostróda (2 ŻK dla polonistów i 1 dla rywali), 2:0 z ŁKS-em Łomża (1 ŻK dla rywali), 0:2 z Ursusem Warszawa (2 ŻK dla polonistów i 2 ŻK dla rywali, 1 karny dla Ursusa), 2:0 z Sokołem Ostróda (1 CZK dla rywali i 2 karne dla Polonii)

Transmisja: prawdopodobnie klubowa TV oraz na kanale YouTube Legii (link)

Źródło: własne/ legia.net/ 90minut.pl

Author: muchomor

5 thoughts on “Zapowiedź: Legia II Warszawa – Polonia Warszawa

 1. Widziałem Legię w meczu z Ursusem – bez wysiłku ich dobiła, a mogli dużo wyżej. My z Ursusem byle jak. Jak przed takim meczem być optymistą ? Chyba tylko z urzędu.
  Zagramy cofnięci to może uda się uniknąć straty bramek, a z kontr może się coś ustrzeli. Aktywami są szybcy Zych i Wiśniewski, którzy po rajdach oby dograli na nos do Pieczary. I to chyba jedyny jutro pomysł na grę.
  Może też ci trzej, jako najstarsi polonijnym stażem wyzwolą dodatkową motywację, wiedząc jak ważny dla nas to mecz.

 2. Olo jako jedyny jeszcze komentujesz . Czyżby to forum też umierało ?
  Ponoć będzie relacja na stronie Youtube Legia , więc może zobaczymy ten występ.
  Wiśniewski w ostatnim meczu mówiąc oględnie zagrał słabo, Zych się szarpał , próbował rozgrywać z Pieczarą.
  Ja mam pretensje, że zawodnicy starsi nie pociągnęli gry albo nie zmotywowali młodych do bardziej ambitnej gry.
  Dzisiaj będzie chłodniej , może chociaż będziemy biegać ? A właściwie gramy w Ząbkach ?
  Oby nie było wysokiej porażki.

Dodaj komentarz