Dwóch nowych młodych zawodników dołącza do kadry

Oficjalna strona poinformowała o dwóch nowych zawodnikach Polonii. Z naszym klubem związali się Tom Dobek-Pietrowski oraz Stanisław Muniak.

Dobek-Pietrowski to zawodnik urodzony w 2000 roku, występujący na pozycji środkowego pomocnika. Piłkarskie szlify zbierał w Niemczech – najpierw w młodzieżowych drużynach Fortuny Düssledorf, a potem w młodzieżowym zespole BV 04 Düsseldorf u-19. W zeszłym sezonie rozegrał 18 meczów i strzelił 5 bramek. Latem wystąpił w kilku sparingach drugiego zespołu.

Muniak jest o rok młodszy i wychowywał się piłkarsko w Legii Warszawa. Dwa ostatnie sezony spędził w Escoli Varsovia. W minionych rozgrywkach był podstawowym piłkarzem drużyny, występującej w CLJ u-18. Zagrał 19 razy, zdobył 5 goli i raz asystował. Występuje na pozycji ofensywnego pomocnika albo napastnika.

Źródło: własne/ kspolonia.pl/ transfermark.pl/ fupa.net

Author: muchomor

4 thoughts on “Dwóch nowych młodych zawodników dołącza do kadry

  1. Dwójka także wymaga wzmocnienia, bo to już nie słaba A klasa. Ostatni mecz z Escolą wyraźnie pokazał, że nawet wzmocnienia z pierwszej drużyny nie gwarantują łatwego zwycięstwa. Utrzymanie w okręgówce będzie wymagało ciężkiej pracy i zaangażowania.

    1. Tym bardziej, że kadra pierwszej drużyny jest bardzo wąska. Babiński i Kamiński to pierwsi rezerwowi do wejścia na boisko, więc nie wiem, czy pojadą do Marek.

  2. Mi go tak przedstawiono (pisownia oryginalna)
    Bardzo Szybki waleczny bramkostrzelny pomocnik. Dobre obie nogi,dobry w 1 na 1 . Wady typowe dla juniora. Czasami trochę za bardzo chciał sam. Fizycznie jeszcze dość slaby. To moze być dobra decyzja chrobaka.
    To może być ciekawy transfer. Toma widział Muchomor…

Dodaj komentarz