Letnie przygotowania drużyn III ligi I grupy, cz. 2

W rozwinięciu zaktualizowana lista transferów i sparingów wszystkich zespołów grupy I. Nowe transfery i sparingi zostały podkreślone.

Szymon Kamiński

BROŃ RADOM

PrzyszliTomasz Zagórski (pomocnik, z Oskara Przysucha (IV liga), 26 m. i 7 b.), Damian Kołtunowicz  (M) (napastnik, z Oskara Przysucha (IV liga), 29 m. i 18 b.), Dawid Ufir (M) (napastnik, z Warty Gorzów Wielkopolski (III liga), 29 m.), Kacper Jedynak (M) (pomocnik, z Centrum Radom (liga okręowa)), Patryk Wójcik (M) (pomocnik, ze Zwolenianki Zwoleń (liga okręgowa, beniaminek))Bartłomiej Ziemak (obrońca, z ŁKS-u Łomża (IV liga, spadkowicz), 29 m. i 1 b.), Władysław Terentiew (pomocnik, z Polonii Przemyśl (IV liga)), Kamil Sternicki (M) (napastnik, z Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie (klasa okręgowa, spadkowicz))

Odeszli: Wojciech Kupiec (obrońca, 14 m., koniec kariery), Konrad Paterek (Momocnik, do Pilicy Białobrzegi (IV liga), 32 m. i 7 b.), Adam Imiela (pomocnik, do Legionovii Legionowo (II liga), 30 m. i 11 b.), Maksim Kwiencer (obrońca, 23 m. i 3 b.), Piotr Goljasz (napastnik, 9 m. i 1 b. wiosną), Wojciech Gorczyca (obrońca, 29 m. i 3 b.)Piotr Stefański (pomocnik, 22 m.)

Sparingi: 1:2 z Legionovią Legionowo (II liga), 2:0 z Prochem Pionki (IV liga), 2:0 z Oskarem Przysucha (IV liga), 5:1 z Pilicą Białobrzegi (IV liga), 1:1 z Motorem Lublin (III liga)

***

CONCORDIA ELBLĄG (beniaminek)

PrzyszliRafał Lisiecki (obrońca, z Sokoła Ostróda (III liga), 26 m. i 3 b.), Rafał Maciążek (obrońca, z Huraganu Morąg (III liga), 32 m. i 4 b.), Bartosz Danowski (pomocnik, z Wilczycy Pelpin (III liga), 29 m. i 1 b.)

Odeszli: Patryk Malanowski (napastnik, do Błękitnych Pasym (liga okręgowa), 31 m. i 4 b.)

Sparingi: 2:2 z Gryfem Wejherowo (II liga), 3:2 z Huraganem Morąg (III liga), 0:1 z Gromem Nowy Staw (III liga), 3:0 z Bałtykiem Gdynia (III liga), 1:0 z GKS-em Przodkowo (IV liga)

***

KACZKAN HURAGAN MORĄG

Przyszli: Mateusz Szmydt (pomocnik, z Olimpii Elbląg (II liga), 22 m. i 1 b.), Michał Ressel (pomocnik, z Olimpii Elbląg (II liga), 21 m. i 1 b.), Anton Kołosow (napastnik, z Olimpii Elbląg (II liga), 13 m. i 1 b.), Patryk Burzyński (pomocnik, z Bytovii Bytów (II liga, spadkowicz), 5 m.)

Odeszli: Igor Biedrzycki (obrońca, do Gryfa Wejherowo (II liga), 28 m. i 4 b.), Rafał Kruczkowski (pomocnik, do Motoru Lublin (III liga), 28 m. i 8 b), Arkadiusz Mroczkowski (obrońca, do FC Blaubern (ósmy poziom niemieckich rozgrywek), 25 m. i 1 b.), Rafał Śledź (napastnik, do FC Blaubern (ósmy poziom niemieckich rozgrywek), 16 m. i 2 b. wiosną), João Circiuma (napastnik, do Olimpii Grudziądz (I liga), 33 m. i 16 b.), Michał Bartkowski (napastnik, do GKS-u Wikielec (IV liga), 35 m. i 4 b.), Rafał Maciążek (obrońca, do Concordii Elbląg (III liga), 32 m. i 4 b.)Aleksander Tomasz (pomocnik, 21 m.)

Sparingi: 1:1 ze Stomilem Olsztyn (I liga), 2:3 z Concordią Elbląg (III liga), 2:2 z Arką II Gdynia (IV liga; 3 x 40 minut), 5:1 z Błękitnymi Orneta (IV liga)

***

KS Wasilków (beniaminek)

Przyszli

Odeszli

Sparingi: 7:1 z Sokołem Sokółka (IV liga), 4:0 z Hetmanem Białystok (IV liga), 8:1 z ŁKS-em Łomża, 2:4 z Turem Bielsk Podlaski (IV liga)

***

LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI

Przyszli:

Odeszli: Rafał Nowak (napastnik, do Orląt Radzyń Podlaski (III liga), 17 m. i 3 b.)

Po świetnej rundzie wiosennej z klubu odszedł trener Daniel Myśliwiec, który będzie pracował w Arce Gdynia jako asystent trenera Jacka Zielińskiego. W Lechii pracował od zimy, pod jego wodzą klub z Tomaszowa Mazowieckiego wygrał 9 spotkań, 4 zremisował i 4 przegrał. Nowym szkoleniowcem został Mateusz Sobota. Ostatnio pracował jako asystent trenera w Garbarni Kraków, która spadła z I ligi.

Sparingi: 5:1 z Ceramiką Opoczno (IV liga), 1:6 z Zagłębiem Sosnowiec (I liga)4:0 z Oskarem Przysucha (IV liga)

***

LEGIA II WARSZAWA

Przyszli

Odeszli: Amos Shapiro – Thomposn (pomocnik, 15 m.), Łukasz Zjawiński (napastnik, do Stali Stalowa Wola (II liga), 26 m. i 4 b.), Konrad Matuszewski (obrońca, do Wigier Suwałki (I liga), 33 m.), Bartosz Gęsior (pomocnik, do Gryfa Wejherowo (II liga), 5 m.), Grzegorz Aftyka (pomocnik, do Wigier Suwałki (I liga), 22 m.), Bartosz Brodziński (obrońca, do Pogoni Siedlce (II liga), 31 m. i 4 b.), Michał Bajdur (pomocnik, 30 m. i 6 b.), Mateusz Bondarenko (obrońca, do Skry Częstochowa (II liga),  31 m. i 3 b.)

Sparingi: 4:0 z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (liga okręgowa), 5:0 z Jarotą Jarocin (III liga)

***

OLIMPIA ZAMBRÓW

PrzyszliMarcin Paczkowski (pomocnik, z Sokoła Ostróda (III liga), 29 m.), Marek Szulc (bramkarz, z Bałtyku Gdynia (III liga), 13 m,)Maciej Bortniczuk (M) (pomocnik, z juniorów Jagiellonii Białystok)Kacper Głowicki (M) (pomocnik, z Ruchu Wysokie Mazowieckie (III liga), 23 m.)Michał Chowaniec (M) (obrońca, z Soły Oświęcim (III liga), 30 m. i 1 b.)Konoun Richard „Riccardo (niższe ligi hiszpańskie)

Odeszli: Ołeksandr Łapin (obrońca, wiosna 9 m.), Michał Hryszko (pomocnik, 31 m. i 4 b.), Łukasz Gryko (obrońca, 30 m. i 2 b.), Luka Asatiani (obrońca, 3 m.), Piotr Gorczyca (bramkarz, do Lorca FC (czwarty poziom hiszpańskich rozgrywek), 6 m.), Mateusz Prolejko (pomocnik, 21 m.)

Sparingi: 0:4 z Jagiellonią II Białystok (IV liga), 2:0 z Wigrami Suwałki (I liga), 3:1 z Orlętami Radzyń Podlaski (III liga), 1:1 z Polonią Warszawa (III liga)

***

PELIKAN ŁOWICZ

PrzyszliMaciej Humerski (bramkarz, z Widzewa Łódź (II liga), 0 m.), Damian Warchoł (pomocnik, z Unii Skierniewice (III liga), 29 m. i 13 b.), Maciej Wyszogrodzki (pomocnik, z Unii Skierniewice (III liga), 32 m. i 4 b.), Dominik Głowiński (pomocnik, z Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga), 24 m. i 5 b.), Filip Kowalczyk (pomocnik, z Legionovii Legionowo (II liga, beniaminek), 15 m. i 2 b.), Patryk Pomianowski (pomocnik, z Unii Skierniewice (III liga), 34 m.)

OdeszliMichał Adamczyk (pomocnik, 31 m. i 5 b.), Mateusz Wlazłowski (bramkarz, 20 m.), Bartosz Broniarek (obrońca, do Pogoni Grodzisk Mazowiecki (III liga), 26 m. i 1 b.), Michał Wrzesiński (pomocnik, do Unii Skierniewice (III liga), wiosną 16 m. i 2 b.), Sebastian Czapa (pomocnik, do Błonianki Błonie (IV liga), 30 m. i 2 b.), Robert Kowalczyk (napastnik, 10 m. i 3 b. wiosną)

Sparingi: 2:5 ze Stomilem Olsztyn (I liga), 3:0 z Unią Skierniewice (III liga), 2:4 ze Zniczem Pruszków (II liga)

***

POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI (beniaminek)

PrzyszliBartosz Broniarek (obrońca, z Pelikana Łowicz (III liga), 26 m. i 1 b.), Kacper Łoś (M) (obrońca, z Błonianki Błonie (IV liga))Bartłomiej Gajda (M) (obrońca, ze Znicza Pruszków (II liga), 0 m.)

OdeszliSebastian Szewczyk (napastnik), Szymon Więckowski (pomocnik), Maciej Pieczyński (obrońca)

Sparingi: 0:0 z Polonią Warszawa (III liga), 4:3 z Unią Skienirewice

***

POLONIA WARSZAWA

Przyszli: –

Odeszli: Jan Balawejder (bramkarz, do Wigier Suwałki (I liga), 31 m.), Cezary Sauczek (pomocnik, do Wigier Suwałki (I liga), 31 m. i 6 b.). Marcin Kluska (pomocnik, do Radomiaka Radom (I liga), 31 m. i 1 b.), Mateusz Małek (pomocnik, do Legionovii Legionowo (II liga), 31 m. i 3 b.), Adrian Sołoducha (pomocnik, 11 m.), Krystian Przyborowski (pomocnik, do Mazovii Mińsk Mazowiecki (IV liga), 26 m. i 1 b.), Przemysław Szabat (obrońca, 28 m. i 3 b.), Piotr Maślanka (obrońca, do Legionovii Legionowo (II liga), 32 m. i 2 b.)

Sparingi: 0:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (III liga), 3:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, 1:1 z Olimpią Zambrów (III liga)

***

RKS RADOMSKO (beniaminek)

Przyszli: Aleksander Ślęzak (obrońca, z Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga), 31 m. i 3 b.), Jakub Rozwandowicz (napastnik, z Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga), 27 m. i 3 b.), Szymon Majchrzak (M) (bramkarz, ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (III liga),  0 m.)Damian Siewiera (pomocnik, z Orkana Buczek (IV liga))

Odeszli: Wiktor Baranowski (bramkarz), Bartosz Bujalski (pomocnik, do Unii Skierniewice (III liga))

Sparingi: 1:1 ze Skrą Częstochowa (II liga), 4:0 z Włókniarzem Zelów (IV liga), 6:1 z Omegą Kleszczów (IV liga), 1:0 z Omegą Kleszczów (IV liga)

Od 1 lipca RKS ma nowego trenera, został nim Waldemar Tesiorowski, który przez wiele ostatnich sezonów był asystentem Ryszarda Tarasiewicza.

***

RUCH WYSOKIE MAZOWIECKIE

Przyszli

Odeszli: Arkadiusz Gajewski (napastnik, do Legionovii Legionowo (II liga), 32 m. i 13 b.), Jakub Tecław (obrońca, do Stomilu Olsztyn (I liga), 33 m. i 3 b.), Jakub Zysik (obrońca, 28 m. i 1 b.), Karol Janik (pomocnik, do Warmii Grajewo (IV liga), 18 m. i 1 b.), Kacper Głowicki (M) (pomocnik, do Olimpii Zambrów (III liga), 23 m.)

Od 1 lipca trenerem Ruchu jest Dariusz Jurczak, który od wielu lat pracował w Jagiellonii Białystok. Najpierw prowadził drużyny młodzieżowe, a potem pomagał w przygotowaniu fizycznym pierwszego zespołu. W styczniu z Jagiellonii został jedna zwolniony. Grzegorz Jóźwiak, który w ostatnich meczach poprzedniego sezonu prowadził Ruch, zostanie asystentem trenera.

Sparingi: 1:1 z Mazurem Karczew (IV liga), 0:3 ze Zniczem Biała Piska (III liga)

***

SOKÓŁ ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Przyszli:  Mikołaj Bociek (pomocnik, z GKS-u Bełchatów (I liga, beniaminek), 8 m.), Mateusz Stolarczyk (M) (pomocnik, z GKS-u Bełchatów (I liga, beniaminek), 7 m.), Konrad Matuszewski (M) (pomocnik, z GKS-u Bełchatów (I liga, beniaminek), 8 m.)

Odeszli: Dominik Głowiński (pomocnik, do Pelikana Łowicz (III liga), 24 m. i 5 b.), Dawid Cempa (napastnik, do Radunii Stężyca (III liga), 32 m. i 17 b.), Karol Żwir (pomocnik, do Sokoła Ostróda (III liga), 31 m. i 1 b.), Jakub Lemanowicz (bramkarz, do Olimpii Grudziądz (I liga), 28 m.), Aleksander Ślęzak (obrońca, do RKS-u Radomsko (III liga), 31 m. i 3 b.), Jakub Rozwandowicz (napastnik, do RKS-u Radomsko (III liga), 12 m. i 1 b.; jesienią w Lechii 15 m. i 2 b.), Michał Miller (napastnik, do Olimpii Elbląg (II liga), 22 m. i 8 b.), Piotr Kasperkiewicz (pomocnik, do Siarki Tarnobrzeg (III liga), 27 m. i 5 b.), Paweł Kaczmarek (pomocnik, 31 m. i 5 b.), Bartłomiej Rakowski (obrońca, wiosną 8 m.)Dawid Sarafiński (pomocnik, 29 m. i 1 b.)Mateusz Broź (napastnik, wiosną 9 m.)

Po zakończonym sezonie z klubu odszedł zatrudniony wiosną Bogdan Jóźwiak (14 meczów – 9 zwycięstw, 4 remisy i 1 przegrana). Zastąpił go Dawid Kroczek, który był asystentem Jóźwiaka, a wcześniej Sławomira Majaka.

W tym sezonie Sokół nie nastawia się na walkę o awans. Jak przyznał w krótkiej wypowiedzi dla portalu lodzkifutbol.pl Kroczek, Sokół zmienia koncepcję i w tym sezonie będzie stawiał na młodzież. Klub obiera długoterminowy plan budowy zespołu.

Sparingi: 1:0 z Sokołem Kleczew (III liga; 3 x 40 minut), 1:3 z KKS-em 1925 Kalisz (III liga), 1:2 z GKS-em Bełchatów (I liga)

***

SOKÓŁ OSTRÓDA

Przyszli: Karol Żwir (pomocnik, z Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga), 31 m. i 1 b.), Oskar Rynkowski (M) (napastnik, z Olimpii Elbląg (II liga), Patryk Kubicki (pomocnik, ze Znicza Pruszków (II liga), 27 m. i 2 b.), Robert Chwastek (pomocnik, z Gryfa Wejherowa (II liga), 34 m. i 1 b.), Piotr Okuniewicz (napastnik, z ROW-u 1964 Rybnik (III liga, spadkowicz), 21 m. i 1 b.), Bartłomiej Wasiluk (pomocnik, z ROW-u 1964 Rybnik (III liga, spadkowicz), 17 m.), Piotr Kołc (pomocnik, z Gryfa Wejherowo (II liga), 30 m. i 5 b.), Paweł Brzuzy (obrońca, z Gryfa Wejherowo (II liga), 33 m.), Krzysztof Wicki (napastnik, z Gryfa Wejherowo (II liga), 28 m. i 10 b.)

OdeszliMarcin Kajca (pomocnik, do KP Starogard Gdański (III liga), 28 m. i 13 b.), Rafał Lisiecki (obrońca, do Concordii Elbląg (III liga), 26 m. i 3 b.), Tomasz Kowalski (pomocnik, 21 m. i 2 b.), Wojciech Wenglorz (obrońca, 23 m.), Marcin Paczkowski (pomocnik, do Olimpii Zambrów (III liga), 29 m.), Maciej Bąbel (bramkarz, 27 m.), Mateusz Dampc (napastnik, do Stolemu Gniewino (IV liga), wiosną 10 m. i 3 b.), Michał Bartkowiak (bramkarz, 7 m.)

Po sezonie doszło też do zmian w sztabie szkoleniowym. Trenerem przestał być Jarosław Kotas. Pod jego wodzą Sokół rozegrał 42 spotkania (19 wygranych, 9 remisów i 14 porażek; 1,57 pkt. na mecz). Kotas będzie teraz dyrektorem sportowym Sokoła. Grającym trenerem został natomiast Piotr Kołc, dla którego będzie to debiut w roli pierwszego szkoleniowca. Wcześniej jednak jako zawodnik Gryfa Wejherowo pomagał sztabowi szkoleniowemu w prowadzeniu drużyny.

Sparingi: 0:0 z Olimpią Elbląg (II liga), 2:1 z Jeziorakiem Iława (IV liga), 5:0 z Lechią II Gdańsk (IV liga), 7:0 z Motorem Lubawa (IV liga)5:1 z Kormoranem Zwierzewo (liga okręgowa)

***

ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI

Przyszli: Arkadiusz Ciach (napastnik, z Ursusa Warszawa (III liga), 31 m. i 11 b.), Mateusz Kwiatkowski (pomocnik, z Błękitnych Stargard (II liga), 27 m. i 5 b.)

Odeszli: Marcin Kozłowski (pomocnik, do Pogoni Siedlce (II liga), 32 m. i 14 b.), Szymon Majchrzak (M) (bramkarz, do RKS-u Radomsko (III liga),  0 m.)

Sparingi: 5:1 z MKS-em Przyasnysz (IV liga), 2:3 z Polonią Warszawa (III liga), 0:0 ze Zniczem Pruszków (II liga)

***

UNIA SKIERNIEWICE

PrzyszliMichał Wrzesiński (pomocnik, z Pelikana Łowicz (III liga), wiosną 16 m. i 2 b.), Rafał Parobczyk (pomocnik, z Victorii Sulejówek (IV liga, spadkowicz), 31 m. i 6 b.), Bartosz Bujalski (pomocnik, z RKS Radomsko (III liga, beniaminek)), Dawid Przezak (napastnik, z Warty Sieradz (IV liga)), Łukasz Uthke – Nowak (M) (obrońca, z Victorii Sulejówek (IV liga, spadkowicz), 6 m.)

Odeszli: Damian Warchoł (pomocnik, do Pelikana Łowicz (III liga), 29 m. i 13 b.), Maciej Wyszogrodzki (pomocnik, do Pelikana Łowicz (III liga), 32 m. i 4 b.), Patryk Pomianowski (pomocnik, do Pelikana Łowicz (III liga), 34 m.), Tomasz Kolus (pomocnik, do Gryfa Wejherowo (II liga), 31 m. i 5 b.)

Sparingi: 0:3 z Pelikanem Łowicz (III liga), 1:2 z Błonianką Błonie (IV liga), 3:4 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (III liga)

***

URSUS WARSZAWA

PrzyszliJakub Kabala (pomocnik, z Legionovii Legionowo (II liga, beniaminek), 15 m. wiosną), Cezary Nowiński (pomocnik, z Ząbkovii Ząbki (IV liga))

OdeszliArkadiusz Ciach (napastnik, Do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (III liga), 31 m. i 11 b.), Maciej Prusinowski (obrońca, do Gryfa Wejherowo (II liga), 30 m. i 3 b.), Tomasz Wojcinowicz (obrońca, do Gryfa Wejherowo (II liga), wiosną 11 m. i 1 b.), Jakub Trojanowski (bramkarz, do KS-u Piaseczno (IV liga), 5 m.), Karol Worach (obrońca, 21 m. i 1 b.), Jakub Świeciński (pomocnik, do Elany Toruń (II liga), 25 m.), Paweł Wolski (pomocnik, 22 m. i 8 b.)

Po sezonie z klubu odszedł trener Arkadiusz Modrzejewski, który przeszedł do KS-u Piaseczno. Szkoleniowiec prowadził zespół w 22 spotkaniach, 7 z nich wygrał, 8 zremisował i 7 przegrał. Miał duży udział w utrzymaniu Ursusa, którego  przejmował w strefie spadkowej z 10 pkt. po 12 meczach. Zastąpi go Michał Pulkowski, który pełnił funkcję Koordynatora Akademii oraz trenował rocznik 2002, a oprócz tego prowadził Ząbkovię Ząbki w IV lidze. Pod jego wodzą klub z Ząbek odniósł 20 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek, co przełożyło się na 3 miejsce w lidze. Pułkowski trenował już kiedyś pierwszą drużynę – w sezonie 2016/2017 (7 wygranych, 5 remisów i 12 porażek)

Sparingi: 4:5 z Mazovią Mińsk Mazowiecki (IV liga), 2:2 z Błonianką Błonie (IV liga)3:0 z Ząbkovii Ząbki (IV liga)

***

ZNICZ BIAŁA PISKA

Przyszli: Hubert Molski (obrońca, z Mazura Ełk (IV liga, spadkowicz), 27 m. i 1 b.), Lukasz Trąbka (M) (napastnik, z Hetmana Białystok (IV liga)), Maciej Famulak (pomocnik, z Mazura Ełk (IV liga, spadkowicz), 32 m. i 3 b.), Bartosz Giełażyn (napastnik, z ROW-u 1964 Rybnik (III liga, spadkowicz), 14 m. i 4 b. wiosną), Wiktor Kwiatkowski (bramkarz, z Hetmana Białystok (IV liga))

Odeszli: Konrad Radzikowski (napastnik, 28 m. i 1 b.), Paweł Dymiński (napastnik, 13 m. i 1 b.), Konrad Romachów (pomocnik, 7 m.), Arkadiusz Bogdaniuk (napastnik, 22 m. i 2 b.), Karol Kosiński (pomocnik, do Tura Bielsk Podlaski (IV liga), 32 m. i 10 b.), Kacper Czajowski (bramkarz, 10 m.)

Sparingi: 3:0 z Ruchem Wysokie Mazowieckie (III liga), 2:2 z Jagiellonią Białystok (CLJ), 6:2 z Jagiellonią Białystok (CLJ), 4:5 z Polonią Lidzbark Warmiński (IV liga)

Źródło: własne/ 90minut.pl/ Dawid Sut (Twitter)/ sokolostroda.com/ 2&3 Liga Polska (FB)/ Arek Kuciński (Twitter)/ Emil Marecki (Twitter)/ Daniel Dąbrowski (Twitter)/ tssokol.pl/ lodzkifutbol.pl/ huraganmorag.pl/ olimpiazambrow.net/ futbol.pl/ mksswit.pl/ pelikan.lowicz.pl/ ursuswarszawa.com/ Znicz Biała Piska (FB)/ transfermarkt.pl/ wspolczesna.pl/ bronradom.pl/ lechiatm.pl/ RKS Radomsko (FB)/ pogongrodzisk.pl/ concordia.elblag.pl/ kswasilkow.pl/ legia.net/ Łukasz Chmielewski (Twitter)/ Zbigniew Dowlaszewicz (Twitter)/ echodnia.eu/ Sylwek Szymczak (Twitter)

Author: muchomor

Dodaj komentarz