MKS odpowiada na współpracę Spółki z Escolą Varsovia

Na stronie akademii MKS-u Polonia Warszawa pojawił się artykuł, który jest swoistą odpowiedzią na niedawne informacje, które pojawiły się na stronie oficjalnej klubu.

Akademia zauważa, że ze Spółką bardzo trudno dojść do porozumienia. Ich próby zakończyły się umową o współpracę, którą seniorska Polonia zawarła z… Escolą Varsovia, akademią, która jest filią Barcelony i jednym z głównych rywali MKS-u w warszawskich rozgrywkach młodzieżowych.

Akademia równocześnie podkreśla swój wkład w budżet seniorskiej Polonii, która zainkasowała od Polskiego Związku Piłki Nożnej 200 tysięcy złotych. Ta kwota pozwoliła klubowi na rozpoczęcie spłacania zaległych pensji zawodników. Dzięki należności ze związku, spółka mogła zainicjować jakiekolwiek działania, które pozwoliły uchronić Polonię od kompletnego upadku. Dodatkowo zaznaczono, że to obecnie dość znaczący zastrzyk finansowy.

MKS pozwolił sobie także przedstawić graficznie, którzy zawodnicy pierwszej drużyny wywodzili się z akademii, a była to dość znaczna liczba.

Dla przypomnienia w bramce stał Jan Balawejder (odszedł do Wigier Suwałki), w obronie Arkadiusz Zajączkowski i Szymon Kamiński, w pomocy Mateusz Małek (odszedł do Legionovii), Cezary Sauczek (odszedł do Wigier Suwałki), Adrian Sołoducha (odszedł… może zakotwiczy w Ursusie), Kacper Wasilewski i Maciej Wilanowski.

Powyższa grafika przedstawia udział wychowanków akademii w zdobyciu trzeciego miejsca w klasyfikacji  PJS. Uzupełniono ją o nazwiska zawodników, którzy wychowali się na „Saharze”, czyli Marcina Kluskę (oddany do Radomiaka Radom), Sebastiana Olczaka, Krystiana Przyborowskiego (szuka szczęścia w Mazovii Mińsk Mazowiecki), Grzegorza Wojdygę (kontuzja) i Rafała Zembrowskiego (wiosnę spędził w Legionowie).

Akademia podkreśliła, że chciała dbać o dobro Polonii (nie czerpała korzyści materialnych oddając zawodników do pierwszego zespołu). Jakie wynagrodzenie otrzymała w zamian? Ogromny cios wizerunkowy, w postaci współpracy spółki z Escolą Varsovią – przeczytaliśmy w finale oświadczenia.

Całe znajdziecie na stronie akademii piłkarskiej MKS Polonia Warszawa [link]. A jakie jest Wasze zdanie o zaistniałej sytuacji?

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

5 thoughts on “MKS odpowiada na współpracę Spółki z Escolą Varsovia

 1. Dla mnie sytuacja jest hora……jednak zawodnicy Mks maja nazwe Polonia i dla mnie klub powinien znalesc sposob jak korzystnie wspolpracowac a w koncu polaczyc to w jedna Polonie …wspolpraca z Varsovia jesk ok ale Polonia to Polonia .

  1. MKS nigdy nie potrafił współpracować z Polonią. Pazerność i chore ambicje prezesa MKS-u jest znana i to jest główny powód braku porozumienia.

 2. I bardzo dobrze Jechać z nimi… gęby pełne frazesów a w praktyce pilnowanie tylko i wyłącznie swoich bardzo wąskich prywatnych interesików, do tego straszenie i szantaż bo oni mają Monopol na szkolenie młodzieży na Polonii i każdy ma ich cmokać po dupie bo jak nie, to się obrażą i trzeba będzie szukać kogoś innego. Nigdy nie było czegoś takiego jak „współpraca” z MKS-em, MKS współpracuje praktycznie tylko wtedy kiedy to się jemu opłaca a w praktyce tylko jemu. Mam tylko nadzieję że umowa z Escolą jest korzystna, no i MKS zostanie postawiony do pionu, to zawsze będzie na plus.

  Pewnie zaraz ktoś będzie bronił MKS-u… zawsze wtedy przypomina mi się sytuacja podczas odbudowy klubu po upadku gdy ludzie dawali nie małe pieniądze żeby Polonia dalej istniała, a wtedy pewien działacz palnął kilka swoich mądrości sprowadzających się w skrócie do kpin z kibiców.

 3. MKS zamiast pisać swe łzawe pamflety lepiej by zrobił, gdyby zastanowił się dlaczego nie maoczywistej jakby się wydawało współpracy ze spółką. Wina jest obustronna, a potęguje ją jeszcze rozdęte ego obu panów przewodniczących.
  Kładzie się na to też słabość finansowa obu struktur, a jedna od drugiej by tylko chciała bez dawania.
  Grafika ma nam pokazać, jak zła jest spółka, bo gra piłkarzami MKS-u ? Ukradła ich ? Nie zapłaciła ?
  MKS miał Polonię, ale odsprzedał ją spółce. To też chyba przyczyna konfliktu.

Dodaj komentarz