Filipowicz z szansą na wypożyczenie do Polonii

Jak poinformował w rozmowie z portalem cozadzien.pl trener Radomiaka Dariusz Banasiak, do Polonii może zostać wypożyczony Maciej Filipowicz. 20-letni pomocnik przebywał w naszym klubie na testach.

Filipowicz do Radomiaka trafił zimą sezonu 2014/2015. W następnym sezonie poszedł na wypożyczanie do Pilicy Białobrzeg, w III lidze wystąpił w 27 meczach i strzelił 5 bramek. Później wrócił do Radomiaka, w którym grał przez 3 sezony. W minionych rozgrywkach zagrał 27 spotkań (18 jako rezerwowy; 940 minut) i zdobył 2 gole. Ogółem w II lidze środkowy pomocnik pojawił się na boisku 75 razy. W I lidze nie miałby jednak wielkich szans na grę, więc pomocnik chciałby zostać wypożyczony, aby móc się ogrywać. Jak mówi trener radomian, ostateczna decyzja, gdzie trafi piłkarz, będzie należeć do niego samego; na siłę nie będzie on z klubu wypychany. Według autora tekstu – Szymona Janczyka, piszącego regularnie o Radomiaku, Filipowicz byłby ogromnym wzmocnieniem Polonii. Wg niego pomocnik jest bardzo solidnym zawodnikiem, który świetnie bije stałe fragmenty. Pewnym mankamentem są problemy z ustabilizowaniem formy.

Niedawno poznaliśmy też personalia innego testowanego piłkarze – chodzi o napastnika Damiana Kołtunowicza (rocznik 1999). W poprzednim sezonie zagrał 29 spotkań w barwach IV-ligowego Oskara Przysucha i zdobył 18 goli. Na testy do naszego klubu przyjechał po testach w Stomilu Olsztyn i Legionovii Legionowo. Nie zdobył jednak uznania w oczach trenera Krzysztofa Chrobaka i obecnie trenuje z Bronią Radom.

Źródło: cozadzien.pl/ 90minut.pl/ transfermarkt.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz