Escola Varsovia partnerem Polonii Warszawa S.A.

Spółka na oficjalnej stronie poinformowała o podpisaniu umowy o współpracy z akademią Escola Varsovia. Współpraca obejmie m.in. staże trenerskie, transfery piłkarzy, obozy sportowe i wykorzystanie bazy treningowej.

Klub Polonia Warszawa S.A. podpisał umowę o współpracy z akademią Escola Varsovia. Kluby z początkiem sezonu 2019/2020 nawiązały stałą współpracę i będą wzajemnie posługiwać tytułem Oficjalnego Partnera. Umowa dotyczy współdziałania w zakresie organizacyjnym, sportowym i marketingowym.

Obszary planowanej współpracy to m.in. staże trenerskie, transfery zawodników, obozy sportowe, czy korzystanie z bazy treningowo-sportowej. Umowa została zawarta na czas nieokreślony. 

Escola Varsovia to jedna z czołowych akademii piłkarskich w Polsce. W sezonie 2017/18 Mazowiecki ZPN przyznał Escoli tytuł najlepszego klubu Warszawy w siedmiu kategoriach wiekowych spośród grup U8-U19. Od sezonu 2018/2019 jest to jedyny klub w Polsce bez zespołu seniorów w Ekstraklasie, który posiada zespoły we wszystkich grupach wiekowych na poziomie Centralnej Ligi Juniorów – CLJ.

Zarówno Prezes Peter Kaluba ze strony Polonii, jak i Prezes Wiesław Wilczyński ze strony Escoli przy podpisaniu umowy wyrazili zadowolenie z podjętej współpracy i zadeklarowali wspólne działania na rzecz rozwoju piłki nożnej w Warszawie. 

Author: muchomor

5 thoughts on “Escola Varsovia partnerem Polonii Warszawa S.A.

 1. Pełne zaskoczenie, ale wydaje się być to dobrym ruchem. Escola ma dobre szkolenie, z którego dziś juniorzy przeistaczają się w seniorów. Tyle że nie mają gdzie grać – Polonia jest dla nich dobrym kontynuowaniem kariery i pokazania się w dorosłej piłce. Jeśli dobrze opiszą współpracę to jeszcze zarobią na PJS.
  Bzdurą jest wykorzystywanie własnej bazy, bo takowej oba kluby nie mają.
  Drugim minusem jest wbicie noża w plecy MKS-owi, który chciał ustawić sobie Kalubę na swoje potrzeby. Nie udało im się to, a inicjatywę przejęła spółka.
  Nie zapominajmy, że szefem Escoli jest Wiesław Wilczyński, a ten jest bardzo dobrze poukładany w mieście, to też plus dla współpracy z Kalubą.
  Naturalną koleją rzeczy winna być współpraca na linii MKS – Spółka. Mamy za to Escolę, która jest w antytezie do Legii – to też plus.
  MKS chciał od spółki za dużo, zbyt natarczywie, nie uwzględniając interesów spółki, personalnie nie akceptując się wzajemnie ? Pewnie coś w tym jest.

 2. Ja nie jestem zadowolony z tej informacji. Odsuwa to Polonię od jedynego sensownego rozwiązania, czyli dogadania się Spółki z MKS-em. Nadal nierozwiązane są najważniejsze problemy – swobodny przepływ między juniorami i seniorami w trakcie sezonu oraz PJS.

Dodaj komentarz