XII turniej pamięci małego powstańca

Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Pamięci Małego Powstańca to wyraz hołdu dla dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim. Zawody odbędą się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia 2019 r. na terenie Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej 6 w Warszawie.

W roku 2019 Turniej związany jest 75-tą, jubileuszową rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. W tegorocznym Turnieju wezmą udział młodzieżowe drużyny piłkarskie roczników 2008/2009, łącznie około 240 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy, Węgier i Anglii, ok. 2000-3000 odwiedzających, oraz wiele znanych powszechnie osobistości, sportowców i polityków.

 Polskę reprezentować będą  zespoły warszawskie i ogólnopolskie:

 1. Polonia Warszawa A
 2. Polonia Warszawa B
 3. LS Legionovia Legionowo
 4. KS Sokół Serock
 5. KS Wicher Kobyłka
 6. Akademia Mistrzów Cracovia
 7. Akademia Sandecja
 8. Warta Poznań

Rywale zagraniczni:

 1. Fortuna Düsseldorf – Niemcy
 2.  SDuSzOR-4 Lviv  – Ukraina
 3. 303 Polish Soccer Club Northampton – Anglia
 4. Győri ETO FC – Węgry

W Turnieju weźmie udział ogółem 12 zespołów chłopców. Gry będą się toczyły w grupach systemem każdy z każdym, po rozegraniu meczy grupowych drużyny z odpowiadających sobie miejsc w grupach zagrają mecze, które ustalą kolejność w Turnieju. Zwycięzcy  zmierzą się w meczu finałowym w piątek  2 sierpnia o godzinie 11.40, ceremonię zamknięcia Turnieju  uświetni wielu szacownych gości.

 Celem Turnieju jest propagowanie wśród młodego pokolenia idei pojednania i przyjaźni między narodami. Służyć ma temu wspólny udział w sportowej rywalizacji. Przez trzy dni młodzież uczestnicząca w imprezie, będzie brała udział nie tylko w zajęciach sportowych, ale także w historyczno-edukacyjnych, mających za zadanie promocję Warszawy, poznanie najpiękniejszych miejsc w Stolicy i jej bohaterskiej przeszłości udając się na wycieczkę po Starówce, która zakończy się na Podwalu, przed pomnikiem Małego Powstańca. Tam o godzinie „W” oddamy  hołd wszystkim dzieciom poległym w Warszawie w czasie II wojny światowej.

Dodatkową atrakcją w środę  1 sierpnia  o godzinie będzie 17.30 Piknik Powstańczy –  żołnierska grochówka i gorąca kiełbasa z rożna dla wszystkich uczestników Turnieju, turystów, dzieci przebywających  na wakacjach w Warszawie oraz dzieci z domów Dziecka, będzie to połączenie posiłku z wieloma atrakcjami sportowymi na tle muzyki powstańczej z udziałem Policji,  Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.

W tym roku podczas Pikniki Powstańczego czekają na uczestników  dodatkowe transakcje min.:
 1. Mateusz „Lotar” Odrzygóźdź mistrz Europy i Mistrz Polski Street Soccer
 2. zjeżdżalnia usytuowana 14 metrowym TIRze
 3. ABC_ Czepczyński warsztaty z edukacji ekonomicznej i finansowej z nagrodami
 4. UNICEF Polska – VR pomoc dzieciom na całym świecie.
 5. mini  football  amerykański z Warsaw Eagles

Wstęp na Turniej i imprezy dodatkowe jest całkowicie bezpłatny i bez ograniczeń wiekowych.

Poparcie dla idei turnieju okazały m.in. władze miejskie Miasto Stołeczne Warszawa, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz wiele znanych firm.

Organizatorem imprezy jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, której założycielem jest honorowy prezes KS Polonia Warszawa Jerzy Piekarzewski, współorganizatorami są Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Polonia Warszawa,  Miejski Klub Sportowy Polonia, JW 4198 oraz  Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Honorowy patronat nad imprezą objął w tym roku Pan Prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. Patronat medialny nad imprezą obejmą: TVP 3, Fakt, Przegląd Sportowy, Gazeta Wyborcza, Radio dla Ciebie,  Super Stacja, Grupa Onet, Radio GOLD ZET, Fundacja Promocji m.st. Warszawy.

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz