Przewidywane przychody w 2019 r.

W trakcie czwartkowego spotkania kibice mogli dowiedzieć się, jak mniej więcej wygląda sytuacja finansowa Polonii. Na Twitterze informacje te przekazał też Grzegorz Popielarz.

W tej chwili Polonia ma zapewnione do końca roku ok. 862 tys. złotych. Aż 300 tys. z tej kwoty będzie musiało jednak pokryć zadłużenie wobec piłkarzy. Niemniej, jeśli udałoby się spłacić zobowiązania, będzie to duża ulga dla Spółki.

Grzegorz Popielarz

W efekcie Polonia ma zapewnione ok. 562 tys zł. Z tej kwoty muszą jeszcze zostać jednak pokryte koszty administracyjne i funkcjonowania drużyny (wyjazdy, wynajęcie boisk). Dlatego raczej nie należy spodziewać się budowy drużyny, która będzie walczyć o awans, bo nie starczy na to środków. Trzeba też pamiętać o tym, że niektóre składowe nie wystąpią raczej w przyszłym roku. Bez wychowanków może być ciężko o pieniądze z PJS. Nie można też zakładać, że z ekwiwalentów Polonia ponownie uzyska 100 tys. zł.

Pozostaje liczyć, że rozmowy z prywatnymi inwestorami prowadzone przez prezesa Piotra Kalubę wreszcie zakończą się sukcesem i Polonia dostanie kolejny zastrzyk gotówki.

Author: muchomor

8 thoughts on “Przewidywane przychody w 2019 r.

 1. Żyją z ekwiwalentów za piłkarzy ! To jest działanie na szkodę spółki i klubu. Powinni sprzedawać piłkarzy, a nie brać śmieciowy ekwiwalent.

  O czym mówi Pan Popielarz, że jest zadłużenie do pracowników spółki ? Tam jest tylko Pan Kaluba , a reszta to raczej wolontariusze. Skoro jest to zauważalne, to powstaje pytanie ile spółka jest winna prscownikom i w jakim tempie to zadłużenie rośnie.

  Narasta we mnie przekonanie, że Miasto nie powinno finansować bankruts.

 2. Olo – tym razem 100 % poparcia Twoich racji. Gdybyśmy mieli uregulowane wypłaty , piłkarze mieli kontrakty a musielibyśmy ich sprzedać natychmiast to zamiast tych 200 000 zł byłby może i 1 000 000 zł. Sam Sauczek 300 000 zł jak nic, Balawejder też kolo 200 000 zł.
  Miasto nie powinno wspierać klubu , który nie umie sam sobą zarządzać. Mityczne koszty dnia meczowego to bardziej mydlenie oczu .
  Na h…. nam spółka z kapitałem zakładowym 3 mln zł, skoro nie mamy budżetu 0,5 mln zł ? Ile można doić kibiców ( i tak ich jest coraz mniej).

  1. 1000 karnetów???? Jak pójdzie 100 to będzie sukces. Sprzedaż karnetów w Polonii nie idzie. W szczytowym okresie mobilizacji za Piotra Dziewickiego nie sprzedano nawet tysiąca.

 3. Jestem na wakacjach i jeszcze mnie trzyma po wczorajszym, ale bez bufonady i wycowywania się że słów powiem: ” pomóżmy Kalubie i spółce przewrócić się ” tak aby nas dłużej i więcej ( bardzo delikatnie napiszę) nie wodzili za nos.

Dodaj komentarz