Huragan Wołomin bliżej III ligi

Wczoraj odbył się pierwszy barażowy mecz o awans do III ligi. Zmierzył się w nim zwycięzca IV ligi grupy północnej – Huragan Wołomin ze zwycięzcą grupy południowej – Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Na własnym boisku lepszy okazał się Huragan.

Zespół z Wołomina pokonał 1:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Duży udział w zwycięstwie miał Mariusz Marczak, który był wyróżniającym się piłkarzem i asystował przy bramce. Potwierdził w ten sposób świetna formę z całego sezonu – z 20 asystami został najlepszym asystentem ligi. Dołożył to tego 9 bramek, dzięki czemu w klasyfikacji kanadyjskiej był najlepszy w zespole. Nie wygrał jednak tej klasyfikacji w przekroju całej ligi. Musiał w niej ustąpić innemu expoloniście – Dominikowi Lemankowi, który po raz kolejny pokazał, że IV liga nie stanowi dla niego wyzwania. Skrzydłowy został najlepszym strzelcem z 28 bramkami, oprócz tego zaliczył 10 asyst.

Wracając do barażowego meczu trzeba dodać, że na boisku oglądaliśmy jeszcze innych byłych zawodników „Czarnych Koszul”. W Huraganie 90 minut zagrali Łukasz Derejko (wicemistrz Polski Juniorów Starszych w 2005 r.) i Piotr Petasza. Na boisku do 87 minuty przebywał także Dominik Ołdak.  Natomiast w barwach Pogoni kibice mogli obejrzeć Sebastiana PrzyrowskiegoAndrzeja KrajowskiegoDamiana Jaronia Michała Strzałkowskiego.

Źródło: własne/ pilkanamazowszu.pl