Zapowiedź meczu: Polonia Warszawa – Mazur Ełk

Poloniści w końcówce sezonu są bardzo konsekwentni. Od czterech meczów podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka remisują. Podobnie mają w Ełku – na cztery ostatnie mecze Mazur trzykrotnie przegrywał, a mecz z Bronią okupu stratą kluczowych graczy.

Cezary Sauczek

Spotkanie jest ważniejsze dla gości, którzy walczą z naszym niedawnym rywalem, Huraganem Morąg, o utrzymanie w III lidze. Huragan zagra w Łowiczu z Pelikanem, a Mazur przy K6. Mecz toczy się także o pozycję w klasyfikacji systemu Pro Junior System. Finansowo dla Polonii lepiej byłoby wygrać z Mazurem i pozwolić mu spaść do IV ligi.

Zespół „Czarnych Koszul” nie będzie miał łatwego zadania. Kadra Chrobaka powoli rozsypuje się. Jan Balawejder został niedawno zawodnikiem Wigier Suwałki. Podobno bliski dołączenia do kadry podlaskiego klubu jest najlepszy asystent klubu z K6, Cezary Sauczek. Strata dwóch kluczowych młodzieżowców w ostatniej kolejce jest wysoko problematyczna. Nie lepiej wygląda sprawa u Mazura, którzy mocno osłabili się w meczu z Bronią Radom…

***

Historia:

Miejski Klub Sportowy Mazur Ełk został założony 1 maja 1946 roku w Ełku. Początkowo funkcjonował jako Wojskowy Klub Sportowy Mazur Ełk. W 1946 roku przy stacjonującym w Ełku 62. Pułku Piechoty założono Wojskowy Klub Sportowy Mazur Ełk. Równocześnie, w tym samym roku, powstał wielosekcyjny Kolejowy Klub Sportowy (KKS) Ełk (później Kolejarz Ełk). W 1955 roku po likwidacji Wojskowego Klubu Sportowego wciąż istniejący klub KKS Kolejarz Ełk przejął nazwę Mazur, pod którą występuje dziś. W międzyczasie w ramach integracji środowiska piłkarskiego miasta nastąpiła fuzja MKS Mazur Ełk i KS Płomień Ełk. Pod nazwą MKS Ełk klub występował  III lidze przez 2 sezony. Jesienią 2018 roku nastąpił powrót do historycznej nazwy MKS Ełk.

***

Transfery:

Przyszli: Gabriel Krupiński (pomocnik, z Wigier Suwałki (I liga), 0 m.), Bartosz Gużewki (pomocnik, z Wigier Suwałki (I liga), 2 m.), Patryk Rosiński (obrońca, z MLKS-u Czarni Olecko, (IV liga))

Odeszli: –

***

5 ostatnich meczów Mazura w lidze:

  • Mazur – Ursus Warszawa 2:2
  • Unia Skierniewice – Mazur 2:0
  • Mazur – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:4
  • Ruch Wysokie Mazowieckie – Mazur Ełk 1:3
  • Mazur – Broń Radom 0:4

Piotr Maślanka

Jesienny mecz z Mazurem Ełk możemy wspominać pozytywnie. Mimo trudnego początku zespół „Czarnych Koszul” schodził na przerwę z jednobramkową przewagą (bramka Bartosza Wiśniewskiego). Po zmianie stron dwa gole dołożyli jeszcze Cezary Sauczek i Piotr Maślanka.

Fajnym elementem tamtego spotkania był wyjazd fanów Polonii, którzy stawili się w Ełku bardzo licznie. Nasi sympatycy wsławili się także wsparciem Mazura, który podobnie jak „Czarne Koszule” są obecnie w sporym kryzysie…

sędzia Bartosz Banasiak

Sędzia: Bartosz Banasiak (Łódź)

  • W poprzednim sezonie prowadził trzy mecze Polonii: wyjazdowe zwycięstwo 4:0 z GKS Wikielec (bez kartek) i Legią II 2:1 (5-2 ŻK i jedna czerwona dla Wojskowych) oraz domowa porażka z Olimpią Zambrów 0:1 (1-1 ŻK). W tym sezonie domowa porażka z Legionovią 0:2 (1 ŻK dla gości), wyjazdowe zwycięstwo w Zambrowie 1:0 (1-3 ŻK), domowy pogrom Huraganu Morąg 6:0 (3 ŻK dla gospodarzy i 1 karny dla Polonii).

  • W tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo z Victorią Sulejówek 2:1 (1-2 ŻK) i domowy remis z Ursusem 2:2 (2-1 ŻK i rzut karny dla „Traktorków”).

***

Nie zagrają: Maciej Wilanowski (zerwane więzadła krzyżowe, raczej bez szans na powrót w tym sezonie), Grzegorz Wojdyga („achilles”, do końca sezonu nie zagra), Bartosz Wiśniewski (złamana ręka)

Zagrożeni: Cezary Sauczek (3 ŻK), Arkadiusz Zajączkowski (3 ŻK), Sebastian Kobiera (3 ŻK), Krystian Przyborowski (3 ŻK), Jan Balawejder (3 ŻK), Piotr Maślanka (7 ŻK)

***

Godziny otwarcia kas:

  • sobota od 14:00 do 18:00

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

4 thoughts on “Zapowiedź meczu: Polonia Warszawa – Mazur Ełk

    1. i jeszcze bez Moslkiego (kapitan, podstawowy zawodnik) oraz Bartosza Gużewskiego (pomocnik, wiosną grał w każdym meczu)

Dodaj komentarz