PJS po 29 kolejce (aktualizacja)

Zapraszamy do podsumowania PJS po 29 kolejce. Polonia wyprzedziła Victorię Sulejówek i sukcesywnie zmniejsza stratę do Huraganu Morąg, ale z drugiej strony sporo do Polonii odrobił Sokół Ostróda, który wyczuł swoją szansę w PJS (po meczu z Polonią zrobiło się głośno o pomeczowej konferencji – link i komentarz naszego trenera – link). Poza tym do strefy spadkowej wrócił Mazur Ełk.

Tabela PJS po 29 kolejce (oficjalnie, uwzględniając warunek o 5 meczach i 270 minutach)

Cezary Sauczek

Tabela PJS po 29 kolejce (bez warunku o 5 meczach i 270 minutach)

18 Pelikan Łowicz	   5486

Na czerwono drużyny, które nie powinny być brane pod uwagę w tym momencie.

Wysokość nagród:

• 1 miejsce – 400 tys. zł.
  • 2 miejsce – 300 tys. zł.
  • 3 miejsce – 200 tys. zł.
  • 4 miejsce – 100 tys. zł.

Dopóki w oficjalnej klasyfikacji Mateusz Małek nie zostanie uznany za wychowanka od pierwszego meczu rundy wiosennej (a nie od 22 kolejki), takie założenie będzie funkcjonować w naszej klasyfikacji.

Za liczenie punktów dziękuję amoricca69.
Źródło: własne / 90minut.pl / laczynaspilka.pl/huraganmorag.cba.pl/ pzpn.pl

27 thoughts on “PJS po 29 kolejce (aktualizacja)

1. Sokół Ostróda w meczu z nami zarobił 787 pkt, my za ten mecz tylko 450 pkt. Dojdzie jeszcze druga część z podwójnej puli za Małka. Ale to będzie mało i na koniec sezonu spadniemy na czwarte miejsce i oby nie dalej. Ostróda finiszuje młodzieżowcami i jak słychać wystawiła do ataku trzeciego bramkarza tylko dlatego, że ma papiery do PJS.
    Za czwarte miejsce jest premia 100 tysięcy zł, za piąte nic.

1. Bez uwzględniania dodatkowych warunków dostaliśmy za ten mecz 523, a Sokół 830.
      Co do trzeciego bramkarza, to prawda. Odbiło się to szerokim echem, oprócz linkowanego tekstu do TVPSport, pisało też o tym Weszło i na Twitterze sporo dziennikarzy.

2. Ja liczę ten system bez warunków, bo jest miarodajniejszy, stąd pewnie różnica między nami. Na koniec i tak wszyscy warunek 5 meczów i 270 minut spełnią, bo po to wystawiają młodzieżowców.
      Mamy w odwodzie podwójnego Małka i zaległy mecz – to nam da chyba około tysiąca punktów, więc kręcimy się koło 400 tysięcy. Póki co kręcimy 🙂

1. To jest tabela na której brakuje jeden mecz. Właśnie dlatego liczymy to równolegle i sprawdzamy wsdzystkich piłkarzy gdy jest uaktualniana.
      Co do warunków, to na pewno nie wszyscy je spełnią. Już wiadomo że na pewno zabraknie na przykład:
      Ruch Wysokie Mazowieckie 29
      Bo to minuty młodzieżowców którzy już w tych zespołach nie grają. Te liczby jeszcze sie Zwiększą przed końcem sezonu

2. Uwazam ze trener Ostrody ma jaja i wprost powiedzial co wiekszosc trenerow uwaza ale po prostu boi sie oficjalnie powiedziec.. niestety system z mlodziezowcami jest niesprawiedliwy malo tego to wysyla chlopakow 20 letnich na pszymosowa emeryture bo jusz koncza wiek mlodziezowca i oslabia i tak niski poziom na wszystkich szczeblach…pzpn to jedyny chyba zwiazek na swiecie ktory zamiast wprowadzic rozgrywki u23 laczace pilke dorosla z mlodziezowa placi za korupcje bo jak to inaczej nazwac….
    Boniek czlowiek obyty na zachodzie wprowadza cos czego nigdzie niema i rospiepsza rozgrywki ..bo jak nazwac mecze w ktorych gra 3 bramkarzy..kuriozum tylko w Polsce mozliwy…

1. „Wypłata nagród nastąpi po wystawieniu przez klub odpowiedniego dokumentu
      obciążeniowego.” Tak jest w regulaminie

2. Ale fakturę wystawia się po ogłoszeniu wyników, ich zatwierdzeniu, z terminem płatności itd. Chyba więc się poczeka, ale to nie uciecze.

1. Wasilewski ma 216, czyli brakuje mu 54.
      Babiński ma 208, czyli brakuje mu 62.
      Kowalczyk ma 253, ale tylko 3 mecze, czyli 2 jeszcze musi zagrać.
      Jest jeszcze Tomasz Gnypek, który ma 1 spotkanie i 17 minut oraz Szymon Kamiński z 2 spotkaniami i 18 minutami.

2. mała poprawka do tej listy: Kowalczyk nie jest już młodzieżowcem (jest z 1997), ale z drugiej strony Sołoducha ma 260 minut i brakuje my 10 minut. Zatem trzem piłkarzom brakuje mniej niż jedna połowa aby spełniać warunki. Reszta już raczej nie spełni, ale tych straconych minut będzie naprawde nie wiele.
      Sokół powininien ich miec o wiele więcej

3. Faktycznie, Kowalczyk jest straszy. Miałem błąd w obliczeniach, Babińskiemu i Wasilewskiemu brakuje trochę ponad 45 minut.

4. Zgadza się, chodziło mi o to że już na prawde nie wiele brakuje i patrząc po ilosći minut co grają ostatnio w każdym meczu to nie powinno być problemów

1. Masz pełną rację – wystawimy młodzież to zdobędziemy dużo punktów, ale możemy przegrać. Jeśli przegramy to mogą być to punkty dające utrzymanie Ełkowi, ale też odebranie nam 100 tysięcy złotych premii.
      I bądź tu mądry 🙂

2. Dobra strona jest to że to będzie ostatni mecz będzie już wyrażniej i w tabeli ligowej i w tabeli PJS, więc może będzie bardziej jasne co lepiej zrobić 🙂

3. Po meczu z Legią sytuacja w tabeli się wyprostowała, do pełnego obrazu brakuje tylko podwójnych punktów za Małka. Z drugiej strony nie wiadomo, czy takich Małków nie mają w zanadrzu nasi konkurenci z Tomaszowa i Morąga.
    Moim zdaniem Ełk się utrzyma, a my będziemy aspirować do drugiego miejsca. Dobre i to.

1. Nie można zapominać o Sokole Ostróda. Jeśli dalej będą grać młodzieżą, mogą nas wyprzedzić.

4. Ostróda zdobyła za mecz z nami 830 pkt, my standardowo w kojce ostatnio zbieramy ok. 500 pkt. Czyli nadganiają ok. 250 pkt na mecz.
    Na dziś mają straty jakieś 700 pkt, czyli 140 na każdy mecz do końca rozgrywek.
    Ale na koniec sezonu odejmiesz im ok. 230 pkt ( za 270 min i 5 meczów ), czyli będą musieli do nas odrabiać po ok. 190 pkt na mecz.
    Raczej nie odrobią, gdyż mamy jeszcze w odwodzie ponad 1000 pkt za Małka, z tym przeskakujemy też Tomaszów ( im też trzeba będzie odebrać na koniec ok. 250 pkt ), ale Ełku już nie damy rady.

5. No tak Alex, teraz mnie wyjaśniłeś zawiłości regulaminu. Cały czas rozumiałem, że Małek jest uznany od wiosny jako wychowanek, ale nie są dopisywane mu i za niego podwójne punkty.
    A tu są dopisywane, ale dopiero od 22 kolejki, czyli masz rację, że dopiszą nam jeszcze ( przynajmniej powinni ) te 262 minuty/punkty.
    To jest nasz ukryty kapitał, a Lechii i Ostródzie prawie tyle samo odejmą ( ja patrzę na drugą tabelę )
    Ale faktem jest, że Tomaszów i Ostróda jadą po bandzie – wystawiają w meczu na 14 ludzi po 10 młodzieżowców i dobijają do około 820-850 pkt w kolejce.

Co możemy im przeciwstawić – wariant punktodajny:
    Janek, Zajączkowski, Babiński – bramka i obrona
    Małek ( x2), Sołoducha, Wasilewski, Sauczek = 720 pkt

Ale tak nasz trener na pewno nie zagra.

6. Olo jak nasz trener tak niezagra to niech sie wypowie tak jak trener ostrody a nie kulturalnie na okraglo zeby nikogo z pzpn nieobrazic….albo sie ma jaja albo nie…tu za 4 tygodnie nicht niebedzie o niczym pamietal …kase wezmie Ostroda ktora i tak ma wiecej kasy jak my dokoptuja ze 3 grajkow za kase z pzpn a nasz trener bedzie ladne bajki opowiadal ze ludzie niewyksztalceni niebeda rozumiec o co mu chodzi…a chlopaki zostana bez wyplat…ty myslisz ze to co boniek zrobil to ktos lubi ze takie zeczy sie dzieja…napewno nie ….ale niestety to jest Polska i kasa lezy na wyciagniecie reki…i to nie mala ..jakis oboz wyplata pensji…itp itd…to jest byc albo nie byc i do tego tszeba wybrac mniejsze zlo….jak tszeba to 3 bramkarzy a co Pieczara sie obrazi jak niezagra a dostanie kase …napewno to zrozumie i nowy sezon mial by sens z niemala kasa w kieszeni….
    Miem ze to nid jest ok a jest ok jak chlopaki 20 letnie sa pszez bonka wysylani na emerytury ba zaslabi na seniorow a jusz wiek mlodziezowca im sie konczy…tak nigdzie niema na swiecie wszedzie sa ligi u23 ale nie u bonka on proch od nowa wymysla kasujac polska pilke i jej i tak marny poziom….