Olimpia Elbląg zostanie w II lidze

Zakończyły się rozgrywki II ligi. W przyszłym sezonie w obsadzie drużyn z najniższego szczebla centralnego nie zabraknie Olimpii Elbląg, która dzięki zwycięstwu nad Elaną Toruń (2:1) zapewniła sobie utrzymanie.

II ligę opuszczą Siarka Tarnobrzeg oraz ekipy śląskie: ROW 1964 Rybnik, Rozwój Katowice i Ruch Chorzów.

Oznacza to, że z naszej grupy III ligi spadną tylko trzy ostatnie zespoły. Aktualnie pod kreską znajdują się ekipy: Mazura Ełk, Victorii Sulejówek i ŁKS-u Łomża.

Kto za nich? Raczej pewni awansu mogą się czuć piłkarze Concordii Elbląg, którzy na pięć kolejek przed końcem rozgrywek mają 14 punktów przewagi nad drugim w tabeli IV ligi warmińsko-mazurskiej, Motorem Lubawa.

Jeszcze długa droga przed zespołami, które chcą awansować z IV ligi łódzkiej i podlaskiej. Tam nadal sprawa wydaje się otwarta, a różnice punktowe na tyle małe, że może jeszcze dojść do przetasowań. W łódzkim prowadzi aktualnie RKS Radomsko, ale po piętach depcze mu Warta Sieradz (2 punkty straty do lidera). Na Podlasiu silny jest KS Wasilków. Tuż za nimi jest Warmia Grajewo, którą od miejsca na szczycie dzielą 3 punkty.

Mazowsze będzie reprezentował ten kto wygra baraż. Walka rozegra się na pewno między piłkarzami Pogoni Grodzisk Mazowiecki, a zwycięzcą grupy północnej. Na razie na szczycie jest Huragan Wołomin, ale niebezpiecznie blisko jest MKS Przasnysz.

Źródło: własne / 90minut.pl / Olimpia Elbląg

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz