Prace konkursowe zebrane. Znamy ich liczbę!

Dziś do godziny 16 wpływały prace konkursowe na architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję zagospodarowania Ośrodka Polonii przy ulicy Konwiktorskiej 6. Jako pierwsi możemy podać liczbę ocenianych prac. Szczegóły w rozwinięciu.

– Sąd konkursowy będzie wybierał z 17 nadesłanych prac – zdradził nam Mariusz Czaja, reprezentant Polonii w składzie zespołu oceniającego. Jak możemy odbierać tę liczbę? – Dla porównania możemy ujawnić, że do konkursu na nową Skrę stanęło pięciu chętnych. Możemy być zatem zadowoleni z zainteresowania biur architektonicznych, które chcą zmodernizować tereny przy Konwiktorskiej – dodał Czaja.

Sąd konkursowy będzie obradował między 8, a 9 maja. Wyniki konkursu poznamy 13 maja. O wszystkim postaramy się Was poinformować jak najszybciej!

Sprawę potwierdziła Dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Marlena Happach:

Źródło: własne

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

19 thoughts on “Prace konkursowe zebrane. Znamy ich liczbę!

 1. Minie kilka lat przygotowań do rozpoczęcia prac modernizacyjnych. Tego czasu Polonia już nie ma. Nie ma pewności, czy będzie licencja na najbliższy sezon. Brakuje boiska treningowego, pieniędzy, sponsorów, brakuje wszystkiego. Zła atmosfera i postępujący odpływ kibiców. Agonia. A mogło być tak pięknie, silny klub ekstraklasowy, pełne trybuny na nowym obiekcie, potężna kasa dla miasta za dzień meczowy. Za kilka lat nawet, gdy powstanie nowy obiekt, poza sporadycznymi imprezami będzie stał niewykorzystany. I taki będzie finał nieudolności włodarzy miasta sprawnych tylko w obiecankach.

 2. WALDY masz rzcje w 100% dlatego powinien postac komitet ktory by cisnal miasto i staral sie pogadac z Prezydentem wkoncu kolo stadionu sie wychowal moze pchnac to szybko jak bedzie chcial tak jak to robia w innych miastach….kasa jest zarezerwowana to jest bogate miasto tyko chci ….zeby wszystko nierunelo pszed wbiciem lopaty …tszeba pamietac o zielonych ktorzy gowno zjedza zeby tylko tu nic niepowstalo …oni chca byc sami w Warszawie a najlepiej i w Polsce …

 3. Waldy 1000000000% a nawet więcej % racji.Nawet K6 nazywa się ośrodek WOSiR Polonia a nie stadion Polonii.Czasami mam wrażenie że ten klub Polonia Warszawa jest potrzebny tylko nam,kibicom.Miasto Warszawa postawiło tylko na jeden klub z Łazienkowskiej.Reszta,czyli Sarmata,Gwardia,Marymont,Drukarz,Spójnia,Olimpia,Okęcie,Hutnik, RiP Warszawianka Przyszłość czy nawet Ursus jest entą kula u nogi.Jeżeli ratusz nie che pomagać to niech nie przeszkadza. Sami damy sobie radę.POLONIA NIGDY NIE ZGINIE !!!!!!!

 4. Właśnie widać jak sobie świetnie dajemy radę … tolerując kolejne lata nieudolności, gadania głupot, obiecanek, braku sukcesów, szukania winnych wszędzie tylko nie u siebie. Po upadku cały ten czas który „miał” zostać włożony w odbudowę klubu został całkowicie zmarnowany. Zmarnowaliśmy mnóstwo czasu i własnych pieniędzy i nie ma z tego NIC, jak był burdel tak i jest. W normalnym klubie cały zarząd miałby „ultimatum” albo już dawno zostałby wywieziony na taczkach, ale tutaj jak widać sama „inteligencja” i pełna „kultura” że można wiecznie opowiadać wszystkim totalne głupoty, śmiać się kibicom prosto w oczy… i tak trwać.

  Choćby i był najpiękniejszy na świecie plan zagospodarowania tego terenu, to nie uratuje on Polonii, dla co niektórych jest to temat zastępczy który ładnie przysłania wszelkie nieudolności. Tyle że klub jest pod kreską i jeśli nawet jakoś dociągnie… to w następnym sezonie będzie również walczył o życie bo w tydzień czasu nie naprawi się lat zaniedbań.

  Tak właśnie wygląda jak sobie świetnie dajemy radę.

  1. Havok, dotknąłeś sedna! Po prawdziwym cudzie jakiego dokonał Piotr Dziewicki, budując od zera drużynę i uzyskując z nią błyskawiczny awans, wtedy kiedy był zapał kibiców, zostaliśmy omamieni przez Złotoustego. Gdy okazało się, że z projektu „Polonia” nie będzie szybkich pieniędzy, zostaliśmy znowu pozostawieni jak zbędna rzecz, bez pieniędzy i perspektyw, z groźbą kolejnego upadku jak za króla. W ciągu 5 lat daliśmy się jako kibice podwójnie oszukać, bez żadnej reakcji. Smutne.

  1. Już kiedyś kamyk tłumaczył, chyba od dziecka mieszka za granicą. Trzeba mu więc wybaczyć tę pisownię. Fajnie, że i tak nadal potrafi komunikować się po polsku, i pamięta o Polonii.

  2. Wiem, wiem, ale przez rok można chyba trochę popracować nad pisownią? Sprawdzić przed wysłaniem, choc trochę? A interpunkcja to jakaś magia? W jego kraju zamieszkania jej nie stosują?

  3. @szklo moim zdaniem bardzo dobrze że się czepiasz, bo żyjemy w czasach gdzie słownik jest zaimplementowany prawie wszędzie, i to nie problem sprawdzić z grubsza to co się napisało. A kolega może i być nawet z Honolulu to nie jest usprawiedliwienie może sobie ustawić 2 języki i nimi operować.

  4. Nie ma usprawiedliwień. Nie ważne czy to język ojczysty czy drugi. To tak jakby Polak po angielsku pisał: I spik inglish :p

  5. Kamyk – czniaj ich !
   Sami nie piszą zresztą po polsku. Choćby w zdaniach brakuje orzeczeń, a interpunkcja … ze świecą jej szukać 🙂
   Uczył Marcin Marcina, a sam …

 5. Kim jest Pan Kaluba? Z kąd się tu pojawił i kto Go nadał? Jeśli nie będzie jasności w polityce zatrudniania w Polonii Warszawa to nie mamy gdzie wojować. To co zrobił Knur, którego jak zobaczę na żywo, to napluje mu w twarz. Teraz coś się toczy bez sympatyków Polonii którzy wolą siedzieć w domu niż coś konstruktywnego zrobić. Piłkarze sobie poradzą a my zostaniemy w 3 lidze na kolejnych około 20 lat.

 6. Szklo ….wejdz sobie na strone byle jakiego klubu z Europy lub Ameryki tam pszewaznie sie pisze po angielsku ….
  Ludzie pisza tam tak ze ten co zna dobrze angielski wogle nie wie o co chodzi …i nicht takich komentarzy nierobi – zniechecajacych….kazdy zacheca kazdego zeby bylo wiecej sympatykow ….potem pszeklada to sie na trybuny czyli frekfencje i na budrzet klubu……a tu zamiast jak nielubisz to ignoroj i dawaj kometarze o Poloni bo niedlugo to zostanie pieciu krasomowcow i 10000% Polonistow czysciutko piszacych ….
  Havok a w ilu jezykach ty jestes w stanie poklikac….z tymi slownikami…..bo mi tszeba pomoc z Hiszpanskiego na Turecki pszetlumaczyc kontrakt na 50 stron.
  Piszcie lepiej o Poloni to ja z checia poslucham .

  1. Szkoda Twojej fatygi Kamyku na jałowe z nimi dyskursy. Pisz jak potrafisz i nie pytaj ich o inne języki, bo …. może być wstyd. Sęk ju 🙂

Dodaj komentarz