Małek wychowankiem w PJS

PZPN zaczął uznawać pomocnika Polonii, Mateusza Małka, za wychowanka. Według polskiej federacji liczba minut spędzonych przez „Małego” od meczu z Unią Skierniewice będzie dawała lepsze rezultaty w końcowej klasyfikacji Pro Junior System.

Mateusz Małek

Nasze zestawienie zakładało, że Małek powinien punktować jak wychowanek od początku rundy wiosennej (przechodził z MKS-u do pierwszego zespołu w lutym 2016 r.). Według prezesa Piotra Kaluby PZPN powinien skorygować tabelę już wkrótce:

 

Poza skrzydłowym z Nowego Sącza w zestawieniu liczeni są także: Cezary Sauczek (1723), Jan Balawejder (1710), Arkadiusz Zajączkowski (1691), Adrian Sołoducha (176), Wiktor Babiński (142), Kacper Wasilewski (76), Tomasz Gnypek (17) i Szymon Kamiński (8).

Kolejne zestawienie klasyfikacji PJS znajdziecie na łamach DS po meczu z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Źródło: Łączy nas piłka

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

7 thoughts on “Małek wychowankiem w PJS

 1. Zasada jest prosta: 270 minut i 5 meczów. Stąd trener musi wpuszczać na boisko Babińskiego, Sołoduchę i Wasilweskiego, aby ich punkty się nie zmarnowały.
  I tak sezon jest stracony więc przynajmniej to ugrajmy.
  A może też Puchar ? 🙂

  1. Jest z czego się cieszyć., bo już pewne że od 10 kwietnia Małek to wychowanek. Co do pozostałych kolejek może być dodatkowy plus

  2. Oczywiście jeśli związek potwierdza to należy się cieszyć. Nie jestem zwolennikiem teorii, w myśl której im gorzej tym lepiej. Nawet jeśli jestem antagonistą wobec spółki.

   Na marginesie – czemu dopiero od 10 kwietnia ? Małek jest zawodnikiem spółki Polonia od stycznia 2016 i jak widzę grał już w meczu z Wartą Sieradz z 10 marca 2016 roku ? Powinien być liczony podwójnie od początku tej rundy.

  3. Zgadza się, dlatego w tym wypadku zaufałbym Panu Kalubie. Chyba po prostu błąd na stronie laczynaspilka.pl

Dodaj komentarz