Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym tygodniu (17.04-18.04.2019 r.).

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – Unia Warszawa 4:1

Najstarszy rocznik nie zatrzymuje się. Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo. Tym razem poloniści wysoko pokonali Unię Warszawa. Po 4 spotkaniach z 12 punktami i bilansem bramkowym 20:2 „Czarne Koszule” są liderem.

W najbliższym meczu poloniści zagrają na wyjeździe z drugą drużyną w tabeli – Zniczem II Pruszków. Przeciwnik rozegrał na razie 3 spotkania, w których zdobył 7 punktów. Początek meczu w sobotę o 18:30.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Ursus Warszawa 4:0

Zespół u-17 nadal jest w bardzo wysokiej formie. Poloniści bez problemu pokonali rewelacyjnego beniaminka – Ursus Warszawa. Tak, jak w spotkaniu z Escolą, mecz był właściwie rozstrzygnięty po 45 minutach. W pierwszej połowie „Czarne Koszule” strzeliły 3 bramki. Efektowne było zwłaszcza trafienie Kacpra Sendlewskiego, który pokonał bramkarza potężnym uderzeniem z dystansu po krótkim rozegraniu wolnego. Ozdobą drugiej połowy było natomiast trafienie Jakuba Kisiela, drugie w tym spotkaniu, który ładnym strzałem technicznym sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie.

Szesnastolatek potwierdził tym też wysoką formą, którą po raz kolejny zauważył selekcjoner reprezentacji u-16 – Marcin Dorna. Środkowy pomocnik drugi raz rzędu dostał powołanie do kadry na międzynarodowy turniej w Rumunii.

Po pierwszej rundzie Polonia zajmuje drugie miejsce. W 7 meczach „Czarne Koszule” zdobyły 16 punktów i mają przewagę 4 punktów nad trzecią Escolą. Do liderującej Legii, która w ostatniej kolejce sensacyjnie zremisowała z zespołem Naki Olsztyn, nasz zespół traci natomiast 3 punkty.

Rundę rewanżową Polonia zacznie od meczu wyjazdowego z ŁKS-em Łódź. Na K6 Polonia wgrała 3:1. Początek spotkania w sobotę o 14:00. Nasz zespół będzie murowanym faworytem, ŁKS po 7 meczach ma 0 punktów i bilans bramkowy 2:28.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – UKS SMS Łódź 0:0

Niestety nie może przełamać się zespół u-15. Polonia nie wygrała trzeciego meczu z rzędu. Niemniej na remis z liderem nie ma też co przesadnie narzekać. Tym bardziej, że jesienią rywal wygrał oba spotkania z naszą drużyną.

Po pierwszej rundzie Polonia zajmuje 3 miejsce, w 7 spotkaniach udało się zdobyć 12 punktów. „Czarne Koszule” tracą oczko do drugiej Legii i cztery punkty do SMS-u Łódź.

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej „Czarne Koszule” zagrają u siebie z Escolą Varsovia. Rywal zajmuje 4 miejsce i traci tylko 1 punkt do Polonii. W pierwszym meczu było 2:2. Początek spotkania w sobotę o 14:00

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1:

Najbliższe spotkanie rocznika 2002 dopiero 27 kwietnia. Wówczas nasz zespół zmierzy się na wyjeździe o 17:30 z PSS Legionem Warszawa – jedną z dwóch najsłabszych drużyn ligi.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl