Pieczara zagra w Dziecinowie?

Z powodu 4 żółtych kartek w meczu z  Sokołem Aleksandrów Łódzki nie zagra Krystian Pieczara – najlepszy strzelec Polonii i całej ligi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by tego dnia wsparł drugi zespół w wyjazdowym meczu z wiceliderem – Wisłą Dziecinów. Zachęca go do tego najskuteczniejszy napastnik drugiego zespołu – Marcin Tomczykowski.

Tomczykowski zadeklarował wpłatę 150 zł na cel charytatywny, jeśli Pieczarze udałoby się strzelić trzy bramki. Inicjatywę wsparł też już środkowy obrońca Polonii II – Filip Pyśniak. Zawsze do takiej akcji mogą włączyć się również kibice.

Krystian Pieczara

Author: muchomor

3 thoughts on “Pieczara zagra w Dziecinowie?

 1. Znajomy zadzwonił i lekko drwił ze mnie, a głównie z mojej pamięci. Ano, przypomniał mnie moje i nasze komentarze z jesieni 2017 roku, kiedy to do nas miała przyjechać Legia II i jak to wtedy wzywaliśmy, aby zagrała ona sportowo i bez wzmocnień z jedynki, która wtedy akurat miała wolne.
  Fakt, tak było co dowodzi tylko jednego, że postrzeganie świata zależy od punktu, z którego się go ogląda.
  Byliśmy źli, kiedy na boisko wyszli choćby Nagy, Moulin, Kopczyński i Hildeberto i złośliwie prześmiewczy, gdy nie wygrali i gdy ich gwiazdy nic nie wskórały, a ten ostatni przewracał się o swe nogi.
  Oby sytuacja się nie odwinęła. Ale mimo to chciałbym, aby Pan Krystian wspomógł walczącą o awans dwójkę, a Marcin pokazał się w jedynce i … coś ustrzelił.

  1. Myślałem nad tym i faktycznie można mieć wątpliwości, co do „wypożyczenia” Pieczary.

   Jest jednak wg mnie jeden znaczący argument, który przemawia na naszą korzyść. W tej rundzie wygraliśmy już z 3,4 i 5 drużyną (patrząc na tabelę po jesieni). Zatem nawet jeśli wygramy jutro z Wisłą dzięki bramce Pieczary, Wisła nie będzie w żaden sposób poszkodowana względem pozostałych rywali w walce o awans.

  2. Tak jest, w sumie przemawia przez nas filozofia Kalego. A Wisła niech szuka punktów gdzieś indziej.

Dodaj komentarz