Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym tygodniu (13.04-14.04.2019 r.).

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka:

W tej kolejce Polonia pauzowała.

U-17 Centralna Liga Juniorów: AKS SMS Łódź – Polonia Warszawa 1:1

Poloniści zremisowali pierwszy mecz tej wiosny. Na wyjeździe podzielili się punktami z AKS-em SMS Łódź. Biorąc pod uwagę formę rywala na własnym boisku, można uznać ten wynik za całkiem dobry. Tym bardziej, że swoje spotkanie niespodziewanie przegrał Ursus Warszawa, dzięki czemu traci do drugiej Polonii już 4 punkty.

W najbliższej kolejce Polonia zagra właśnie u siebie z Ursusem. Beniaminek na razie spisuje się całkiem dobrze (np. wygrana 5:1 na wyjeździe z Escolą) i zajmuje trzecie miejsce. W ostatnich dwóch spotkaniach przyszedł jednak mały kryzys i rywale zakończyli je z zerem punktów. Jeśli Polonia wygra, przewaga punktowa nad lokalnym rywalem będzie już bardzo duża. Początek spotkania w środę o 16:00.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Legia Warszawa – Polonia Warszawa 2:0

O ile zespoły MKS-u bardzo dobrze spisują się w CLJ u-17 i u-15, o tyle to nadal za mało na Legię, grającą u siebie. Jedyna porażka Polonii w CLJ u-17 miała miejsce w meczu wyjazdowym z Legią. Teraz pierwszy mecz przegrał zespół w CLJ u-15, właśnie z Legią na wyjeździe. Poloniści mogą bardzo żałować tego wyniku, strata do lidera wzrosła aż do 4 pkt, a przewaga nad Legią wynosi już tylko oczko.

W najbliższej kolejce Polonię czeka bardzo ważne spotkanie. W czwartek o 12:00 „Czarne Koszule” zmierzą się z liderem – UKS SMS-em Łódź, który w 6 meczach zdobył 15 punktów. To dobry moment, żeby przełamać serię 2 spotkań bez wygranej. Jesienią oba spotkania wygrali 2:1 łodzianie.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1: Polonia Warszawa – Mazur Radzymin 3:5

Niestety Polonia przegrała drugi mecz z rzędu, tym razem z Mazurem Radzymin. Porażka jest dosyć niespodziewana, jesienią na K6 „Czarne Koszule” wygrały 6:1. Swój mecz wygrało Agape, które ma już 6 punktów przewagi. „Czarne Koszule” właściwie straciły szansę na awans.

Najbliższe spotkanie rocznika 2002 dopiero 27 kwietnia. Wówczas nasz zespół zmierzy się na wyjeździe o 17:30 z PSS Legionem Warszawa – jedną z dwóch najsłabszych drużyn ligi.

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)/ laczynaspilka.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz