Osłabiona plagą kontuzji Polonia pojechała do Skierniewic. Mimo słabszej formy zaczęła z przytupem. Niestety nie udało się dobrego wyniku dowieść do końca…

Poloniści o dziwo zaczęli mecz bardzo wysoko czego efektem był szybki, a zarazem bardzo ładny, gol Krystiana Pieczary już w 2 minucie gry. Poloniści wydawali się pewni swego. Mimo braków kadrowych zmiennicy (Wiktor BabińskiAdrian Sołoducha) grali przyzwoicie i nie dawali powodów do narzekań. Przewaga kontr gości dawała nadzieję na drugą bramkę. Niestety w końcówce przebudzili się zawodnicy Unii, którzy w ostatnich pięciu minutach zdominowali polonistów. Efektem był gol Damiana Warchoła w 43 minucie gry i niezłe akcje zaczepne nękające obronę „Czarnych Koszul”.

Krystian Pieczara, Bartosz Wiśniewski i Mateusz Małek

Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale obie jedenastki mimo ciekawie zapowiadajcych się akcji nie mogły w groźny sposób zagrozić golkiperom. Sprawy pokrzyżowała czerwona kartka Bartosza Kowalczyka, który wyleciał z boiska w 74 minucie po faulu na linii pola karnego. Dziesięć minut skutecznie bronili się poloniści. W 84 minucie składną kontrę Unii zwieńczyło celne dośrodkowanie z prawego skrzydła, które znalazło ofensora gospodarzy w polu karnym Tomasza Gnypka. Nieliczne kontry Polonii nie dawały powodzenia – najbliżej w doliczonym czasie gry był Bartosz Wiśniewski, którego strzał minął słupek bramki Unii.

13.04.2019
Unia Skierniewice – Polonia 2:1 (1:1)
bramki: Krystian Pieczara 2

Polonia: Bartosz Kowalczyk Cz’74 – Arkadiusz Zajączkowski, Marcin Kluska, Sebastian Kobiera, Piotr Maślanka – Wiktor Babiński (87. Eryk Rakowski), Adrian Sołoducha (77. Tomasz Gnypek), Krystian Przyborowski (79. Sebastian Olczak), Mateusz Małek (70. Cezary Sauczek) – Bartosz Wiśniewski – Krystian Pieczara Ż.

Sędzia: Jakub Rutkowski (Białystok)