Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym tygodniu (22-23.03.2019 r.). Weekend był bardzo udany dla MKS-u, drugi raz z rzędu wygrały obie drużyny z CLJ, udanie wiosnę zaczął też rocznik u-19. W dalszej części newsa informacje o naborach.

MKS Polonia Warszawa

U-19 Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – Pogoń Siedlce 10:0

Do gry wrócił najstarszy rocznik, występujący w Ekstralidze Mazowieckiej. Wiosną w tych rozgrywkach nie ma za bardzo czym się emocjonować. Zwycięstwo nie daje nic, a spadek, biorąc pod uwagę jakość drużyny, nie jest właściwie możliwy. Po awansie do dalszej fazy rozgrywek Wisły Płock i Znicza Pruszków Polonia wydaje się być faworytem do wygrania rozgrywek, może nawet pokusić się o komplet zwycięstw. Wiosnę należy przede wszystkim jednak traktować jako przygotowania do batalii o CLJ w przyszłym sezonie. W pierwszym spotkaniu poloniści zademonstrowali swoją siłę, pokonując 10:0 Pogoń Siedlce.

W najbliższej kolejce Polonia zagra z Ursusem Warszawa, w sobotę o 13:00 na wyjeździe. W pierwszym meczu „Tratkorki”pokonały Legionovie 3:2. Jesienią Polonia wygrała oba spotkania z Ursusem 2:0.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Naki Olsztyn 5:1

Zespół U-17 zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu. Poloniści nie mieli większych problemów z beniaminkiem z Olsztyna. Wyjątkowo ciekawy był początek meczu, Polonia wyszła na prowadzenie w 1 minucie, ale 9 minut później rywale wyrównali. Na szczęście w 19 minucie było już 3:1. Dzięki wygranej „Czarne Koszule nadal liderują.

W najbliższej kolejce czeka nas hitowe spotkanie. Polonia zagra na wyjeździe z Legią. Po 3 kolejkach obie drużyny, jako jedyne, mają komplet punktów. Początek w sobotę o 16:30.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – GKS Bełchatów 3:2

Przed tym spotkaniem Polonia wydawała się murowanym faworytem. Jesienią nasz zespół z GKS-em wygrał 4:0 na wyjeździe i 6:0 u siebie. Dodatkowo bełchatowianie słabo rozpoczęli rozgrywki – po 2 meczach 0 pkt. i bilans 0-15. Blisko było jednak sensacji, na 10 minut przed końcem goście prowadzili 2:0. „Czarne Koszule” nie poddały się, za co nagrodzone zostały 3 punktami i awansowały na 2 miejsce w tabeli.

W najbliższej kolejce Polonia zagra na wyjeździe w sobotę o 13:30 z AP  Talent Białystok – beniaminkiem. Rywal po 3 meczach zajmuje 6 miejsce z 3 punktami (1 wygrana i 2 porażki).

NABORY

MKS:

MKS informuje o naborze do pierwszych klas liceum. Zostaną utworzone dwie – jedna dla osób, kończących gimnazjum, druga dla osób po VIII klasie podstawówki. W następnym sezonie rocznik 2003 będzie grał w CLJ u-17, a 2004 w Ekstralidze Mazowickiej (brak CLJ; w rozgrywkach między innymi Escola, Legia, czy Wisła Płock). Treningi odbywają się w ramach godzin szkolnych, dzięki czemu zawodnicy mają po południami czas do własnej dyspozycji.

Spółka:

Do pierwszej klasy liceum zaprasza też Spółka. Chętni, z roczników 2003 i 2004 mogą przesyłać do klubu formularz w celu uzyskania dalszych informacji (link).

Źródło: własne/ 90minut.pl/ lodzkifutbol.pl/ Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa (FB)