Inauguracja rundy wiosennej w Sulejówku miała dać nam odpowiedź na nurtujące pytania odnośnie szans podopiecznych Krzysztofa Chrobaka w walce z III-ligowcami…

Poloniści zaczęli ze sporym impetem. Niestety większość uderzeń gości z Warszawy była stosunkowo lekka i broniący bramki Victorii Dominik Pusek nie miał kłopotów z interwencjami. Groźnie było w 28 minucie kiedy Krystian Pieczara znalazł się „sam na sam” z byłym golkiperem Polonii. Na szczęście dla gospodarzy Pieczara nie trafił czysto w piłkę i zagrożenie zniknęło. Po 30 minucie Victoria pokusiła się o kilka odpowiedzi, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę swoją okazję zmarnował Cezary Sauczek, który nie trafił w światło bramki Puska.

Krystian Pieczara

Początek drugiej połowy poloniści rozpoczęli równie dobrze. Strzał Sauczka sparował Pusek. W 53 minucie dość senne rozegrana akcja Victorii skończyła się dobrym dośrodkowaniem z prawego strzydła i celną główką Wojciecha Wociala. Mimo prób odrobienia wyniku gospodarze podwyższyli. W zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym zawodnik Victorii był szybszy niż defensorzy Polonii. W końcówce ożywili się poloniści czego efektem był wyszarpane w polu karnym gole Pieczary (przy drugim asysta Sauczka). W 90 minucie poprzeczkę obił Arkadiusz Zajączkowski.

16.03.2019 r.
Victoria Sulejówek – Polonia Warszawa 2:2 (0:0)
bramki: Krystian Pieczara 87, 88

Polonia: Jan Balawejder – Eryk Rakowski (68. Kacper Wasilewski), Arkadiusz Zajączkowski, Sebastian Kobiera Ż, Piotr Maślanka – Mateusz Małek, Marcin Kluska, Krystian Przyborowski, Cezary Sauczek – Bartosz Wiśniewski – Krystian Pieczara.

Sędziował: Marcin Miłoszewski (Olsztyn)