Poważna kontuzja Wilanowskiego, mniejsze urazy innych

Problemy finansowe to nie jedyna trudności jakie nękają Polonię tej zimy. Trener Krzysztof Chrobak dodatkowo musi radzić sobie z licznymi urazami w zespole, które zakłócają rytm zimowych przygotowań.

Maciej Wilanowski

Z powodów zdrowotnych nie trenują: Sebastian Olczak, Maciej Wilanowski i Grzegorz Wojdyga.

Zdecydowanie najgorzej wygląda sytuacja Wilanowskiego. Młody pomocnik w meczu towarzyskim z Radomiakiem Radom zerwał więzadła krzyżowe. Prawdopodobnie w tym sezonie nie zobaczymy już go na boisku. To duża strata, bo w minionej rundzie Wilanowski z meczu na mecz wyglądał lepiej. Wystąpił w 17 spotkaniach, w których zdobył 1 bramkę i zaliczył 2 asysty.

Znacznie mniej poważne są urazy pozostałej trójki. Wojdyga mają stłuczone kolana, a Olczak inny problem z nogą.

Źródło: własne/ kspolonia.pl/ 90minut.pl

Author: muchomor

3 thoughts on “Poważna kontuzja Wilanowskiego, mniejsze urazy innych

  1. To jest głównie wina podłoża po którym się biega. Trwa syntetyczna nie jest dobrym rozwiązaniem, ale póki co nie wymyślono nic lepszego.
    Stąd bardzo ważny jest dobór trawy – czy w przypadku naszej Sahary była dyskusja fachowców o jej doborze ?
    Dodatkowo w zimie wszytko: podłoże, trwa i granulat są zmrożone i przez to twarde.
    Jaka jest alternatywa ? Balon lub ( oraz ) podgrzewanie trawy. Będzie wtedy przynajmniej choć trochę amortyzowała. O innych parametrach wymaganych przez FIFĘ nie wspomnę, bo w tych warunkach on nic innego nie spełnia.

    1. Od czasu do czasu biegam i zauważyłem, że przy temperaturach niskich czy ujemnych zawsze bolą mnie stawy, szczególnie kolana. Założyłem trzy warstwy dresów na raz i jak ręką odjął. To ma ogromne znaczenie, bo nogi się szybko wychładzają.

Dodaj komentarz