Enigma odpowiada SKLW. Weszło! kpi z legionistów

Po oświadczeniu legionistów dotyczącym wsparcia posła Marka Jakubiaka i bojkotu jego produktów nie trzeba było czekać na reakcje opinii publicznej. Kontroświadczenie wydała grupa „Ultras Enigma”. W dość ciekawy sposób zareagowało też Weszło!

Poza odpowiedzią kibiców „Czarnych Koszul” doczekaliśmy się niespodziewanej reakcji portalu Weszło!, który poza poniższym twittem zamieściła dość uszczypliwy artykuł.

W tekście czytamy: – Zazdrościmy kibicom tak dużej ilości wolnego czasu, bo żeby zajmować się klubem z czwartego poziomu rozgrywek, nawet znienawidzonym, to trzeba mieć go bardzo dużo. Ich klub rok w rok bije się o mistrzostwo Polski, a oni martwią się, czy Polonia będzie miała kasę na potyczki z Unią Skierniewice i Huraganem Morąg. Podejrzewamy, że jeśli któryś z autorów zostałby kiedyś – co bardzo wątpliwe – prezydentem, ścigałby Piotrka z podstawówki, który mu kiedyś podstawił nogę. A jeśli mówimy o podstawówce, to jednak pisanie nazwy klubu specjalnie małą literą nie dojeżdża chyba nawet na ten poziom.

A gdzie wspominana uszczypliwość? Nie wiemy, co zrobi Marek Jakubiak, do tej pory mówił, że chce pomóc Polonii, bo według niego warto. Być może mu się to finansowo jednak nie zepnie i odpuści. Choć w sumie… On produkuje IPY, stouty, piwa smakowe. Cóż, delikatnie mówiąc: raczej widzimy autorów oświadczenia ze zwykłą Tatrą niż z czymś bardziej wyszukanym – czytamy w finale artykułu.

Marek Jakubiak

Na krótkowzroczność zwraca uwagę właściciel portalu Krzysztof Stanowski. Były dziennikarz „Przeglądu Sportowego” i „Naszej Legii” jest zadania, że:

Podobny wydźwięk ma także jeden z akapitów cytowanego wyżej tekstu: (…) Między innymi przez takie postawy w polskich klubach brakuje pieniędzy. Możemy sobie wyobrazić, że w Legię chciałby zainwestować ktoś bogaty z Krakowa albo Poznania. Zanim to jednak zrobi, będzie się zastanawiał: a co jeśli mnie zbojkotują u siebie, co jeśli spadnie mi przez to sprzedaż? Pewnie przekalkuluje wszystko w głowie, stwierdzi, że to pieprzy i zapomni o sprawie. Rozsądna pomoc przegra z głupią nienawiścią.

Źródło: własne / Ultras Enigma / Weszło!

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Enigma odpowiada SKLW. Weszło! kpi z legionistów

  1. Śmieszą mnie te oświadczenia. W pracy kibice Legii też mają z tego ubaw i mówią, żeby z tym ich nie utożsamiać, a piwo będą pić takie na jakie mają ochotę i dresiarstwo nie będzie decydować o ich menu.

Dodaj komentarz