Zub poprowadzi reprezentację Litwy?

Były piłkarz Polonii Marek Zub jest jednym z kandydatów do zostania nowym trenerem reprezentacji Litwy. O sprawie poinformował litewski dziennikarz Lukas Gintautas z portalu futbolas.lt. 

Sprawę monitorował portal 2×45.info. Jakie szanse na angaż ma polski szkoleniowiec? – Najważniejsza informacja jest taka, że federacja litewska widzi go na tym stanowisku. Próbuję jeszcze to dokładnie zweryfikować, ale z moich informacji wynika, że została złożona mu już oferta. Wygląda na to, że w tej chwili jest najpoważniejszym kandydatem, choć na biurku prezesa Tomasa Danileviciusa leżą także CV innych zagranicznych trenerów – mówi o byłym asystencie Jacka Zielińskiego Lukas Gintautas.

Marek Zub w Polsce prowadził m.in. Widzew Łódź czy GKS Bełchatów. Od dłuższego czasu pracuje jednak poza Polską. W latach 2012-2014 prowadził litewski Žalgiris Wilno, z którym zdobywał mistrzostwo czy puchar tego kraju. Pracował również w Chinach, na Łotwie, Białorusi, a do końca 2018 roku prowadził kazachski Toboł Kostanaj, mimo że awansował z tym klubem do europejskich pucharów.

Litwa w eliminacjach MŚ 2018 zajęła piąte miejsce w grupie z Anglią, Słowacją, Szkocją, Słowenią i Maltą. Zdobyła sześć punktów. Wygrała i zremisowała z Maltą oraz zremisowała ze Szkocją i Słowenią. W eliminacjach Euro 2020 zagra z Portugalią, Ukrainą, Serbią oraz Luksemburgiem. Obecnie w rankingu FIFA zajmuje 133. miejsce.

Gintautas poinformował także, że były środkowy pomocnik „Czarnych Koszul” Donatas Vencevičius. Ma szansę na objęcie kadry U-21.

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza / 90minut.pl / 2×45.info

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

1 thought on “Zub poprowadzi reprezentację Litwy?

Dodaj komentarz