Marcin Sasal trenerem Legionovii

Poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca Legionovii. Został nim Marcin Sasal, a więc trener rozpoznawalny na krajowym podwórku.  Sasal ostatnio pracował w III ligowym Motorze Lublin.

W tym klubie trener miał imponujące statystyki. W 38 meczach Motor pod jego wodzą wygrał aż 27 razy, tylko 6 spotkań zakończyło się porażką. Przełożyło się to na świetną średnią – 2,26 pkt. na mecz. Mimo to, trener z lubelskiego klubu został zwolniony. Był to efekt słabej dyspozycji zespołu wiosną 2017/2018. Klub w pierwszych 5 meczach zdobył tylko 8 punków, co skończyło się spadkiem z 1 na 3 miejsce i 4 punktami straty do lidera. Z trenerem pożegnano się po remisie na własnym boisku z Unią Tarnów, która walczyła o utrzymanie. Zmiana szkoleniowca na niewiele się zdała, Motor co prawda przesunął się o jedną pozycję w tabeli na koniec, ale awans wywalczyła Resovia, która zakończyła rozgrywki z 6 punktami przewagi.

Wcześniej trener pracował w I ligowych klubach (Pogoń Szczecin, Dolcan Ząbki, Pogoń Siedlce) i ekstraklasowych (Korona Kielce, Podbeskidzie Bielsko – Biała). Sasal może pochwalić się także pracą z kadrami młodzieżowymi – U18 i U19. Wydaje się, że ściągnięcie tak znanego trenera potwierdza ambicje Leginovii w kwestii walki o awans do II ligi.

Źródło: własne/ transfermarkt.pl/ dziennikwschodni.pl/ kslegionovia.pl

Author: muchomor

4 thoughts on “Marcin Sasal trenerem Legionovii

  1. Muchomorze, Sasal to trener z nazwiskiem – oczywiście wyłącznie w realiach III ligi. Nazwisko to jednak nie to samo, co możliwości i umiejętności, których mu nie będę umniejszał, bo ich zwyczajnie nie znam. Gdzieś jednak trzeba pracować. Sasal, jak słyszałem jest z Mazowsza i tu, co jest zrozumiałe szuka pracy. Legia nie gustuje w trenerach made in Poland i to ceniących się na poziomie tysiąca – dwa Euro za miesiąc. Polonia ma trenera przerastającego ten poziom, trafił się wakat w Legionowie. Boisko na wiosnę go zweryfikuje.

Dodaj komentarz