Ruch Wysokie Mazowieckie z nowym trenerem

Choć Ruch Wysokie Mazowieckie zakończył rundę poza strefą spadkową, w klubie zdecydowano się na zmianę szkoleniowca. Mykołę Dremluka, który Ruch trenował od kwietnia 2017 r., zastąpił Bartosz Jurkowski. To już trzecia trenerska zmiana tej zimy.

Jak podaje portal wspolczesna.pl Dremluk sam przyznał, że liczba punktów zdobytych jesienią była za mała. Można się domyślać, że najlepszym wspomnieniem już byłego trenera Ruchu będzie zwycięstwo na K6.

Jurkowski – nowy opiekun Ruchu –  jako zawodnik rozegrał 265 spotkań w Ekstraklasie, a w CV trenerskim może zapisać sobie trenowanie IV-ligowego Znicza Suraż, czy bycie asystentem w III – ligowym Dąb Dąbrowa Białostocka.

Oprócz Dremluka Ruch opuściło także 3 graczy: Marcin Antczak (bramkarz, 1 minuta), Konrad Buć (napastnik,  34 minuty) i Nazar Jedynak (obrońca, 12 m.), który został dożywotnio zdyskwalifikowany przez ukraińską federację za ustawienie 35 spotkań drużyn młodzieżowych w wieku 17 lat. Sam zawodnik nie przyznaje się do zarzucanych czynów i deklaruje uczciwość oraz grę na 100% w każdym meczu. Dodatkowo oskarża przewodniczącego komitetu ds. Etyki i czystej gry ukraińskiego związku o wymuszanie zeznań zawodników (więcej o sprawie pisał portal weszlo.com)

Źródło: własne / wspoleczesna.pl / weszlo.com / ruchwysmaz.pl / 90minut.pl

Author: muchomor

1 thought on “Ruch Wysokie Mazowieckie z nowym trenerem

  1. ” …. Ruch Wysokie Mazowieckie zakończył rundę poza strefą spadkową,…… ” to Muchomorowy początek. Moje zakończenie: „gdyby nie wygrali a nami na Polonii” , bo byliby na trzecim miejscu od końca – z prostą drogą do IV ligi. 🙂

Dodaj komentarz