Cztery sparingi do końca roku

Choć runda jesienna III ligi dla polonistów już zakończyła się, nasi zawodnicy nie mają jeszcze wolnego. Trenować będą do 7 grudnia i w tym czasie rozegrają 4 sparingi. W dużej mierze ma być to szansa pokazania się dla zawodników, którzy w minionej rundzie grali mniej. 

Pierwszy mecz towarzyski poloniści rozegrają już w środę, rywalem będzie IV-ligowa Ząbkovia Ząbki, która zakończyła rundę na 2 miejscu, 3 punkty za liderem – Huraganem Wołomin. W barwach rywala występuje Bartosz WybraniecKonrad Cichowski Piotr Augustyniak oraz Daniel Kozik, były zawodnik MKS-u Polonii Warszawa, który nie dostał szansy w seniorskim zespole „Czarnych Koszul”. Obecnie jest najlepszym strzelcem rywala.

Marcin Kluska

Następnym przeciwnikiem będzie Victoria Londyn, której trenerem jest Emil Kot, a bramki strzeże Bartłomiej Fogler. Początek spotkania w sobotę o 16:00, na stadionie Polonii.

28 listopada „Czarne Koszule” zmierzą się z kolejnym IV-ligowcem – MKS-em Piaseczno. Przeciwnik, trenowany przez Igora Gołaszewskiego, zajmuje na razie 5 miejsce z 14 punktami straty do lidera. Wśród zawodników MKS-u nietrudno odnaleźć byłych zawodników Polonii – Bazyli KokotZbigniew ObłuskiKonrad Wojtkielewicz Kamil Matulka.

Ostatni sparing zostanie rozegrany 1 grudnia. Polonia zmierzy się z KS-em Łomianki, w którym na bramce stoi Paweł Błesznowski. Rywal spod Warszawy rundę zakończył na 6 miejscu w IV-ligowej tabeli.

Do treningów nasz zespół wróci 7 stycznia.

W wywiadzie pomeczowym (link) trener Krzysztof Chrobak zdradził, że planuje zimą pozyskanie ok. 3 zawodników i ma plan na ściągnięcie 2 młodzieżowców, z czego jeden mógłby z miejsca stać się zawodnikiem pierwszego składu.

Źródło: własne/kspolonia.pl/Kuba S (Twitter)/Piotr Włodek (Twitter)

Author: muchomor

5 thoughts on “Cztery sparingi do końca roku

  1. Z punktu widzenia organizacyjnego mecz zapewne nie jest bezkosztowy z punktu widzenia klubu, stąd mecz biletowany… Też wolałbym, aby był za darmo, ale wiadomo, że klub liczy każdą złotówkę….

  2. Na oficjalnej : bilet 20 zł , dla posiadaczy karnetów 10 zł.
    Zrównałbym te ceny do 10 zł dla wszystkich- za sparing bilet jak za normalny mecz? Nie czarujmy się Victoria Londyn to 10ty poziom rozgrywek w Anglii. Nie moznaby zrobić imprezy niemasowej (999 osób) , koszta byłby niższe. Spodziewamy sie tłumów ?

Dodaj komentarz