Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym tygodniu (27-28.10.2018 r.).

MKS Polonia Warszawa

U-19 – Ekstraliga Mazowiecka: Wisła Płock – Polonia Warszawa  4:1

Po 5 wygranych z rzędu Polonia była w całkiem dobrej sytuacji. Przed minioną kolejką „Czarne Koszule” wyprzedzały Wisłę Płock o 2 punkty i zajmowały drugie miejsce, premiowane awansem. Nawet remis w Płocku byłby dla Polonii korzystny. Początek spotkania był bardzo udany, nasza drużyna wyszła na prowadzenie, ale pierwsza połowa zakończyła się remisem. W drugiej części płocczanie niestety nie dali już szans gościom i wysoko wygrali. W efekcie Polonia spadła na 3 miejsce i na 2 kolejki przed końcem, traci do rywala 1 punkt. Warto wspomnieć, że w drużynie rywala na bramce zagrał Marcel Zapytowski, który zdążył już zadebiutować w Ekstraklasie.

W najbliższej kolejce poloniści zagrają u siebie z szóstą UKS Varsovią, w sobotę o 10:00. W pierwszym meczu było 3:3.

U-17 Centralna Liga Juniorów: MOSP Białystok – Polonia Warszawa 0:3

Polonia wreszcie zdołała wygrać, zgodnie z planem nasza drużyna bez problemu pokonała ostatni MOSP Białystok. Co ważniejsze, punkty wreszcie potracili rywale w walce o utrzymanie. Jagiellonia przegrała z Legią, a ŁKS zremisował z Olimpią Elbląg. Dzięki takim wynikom, na 3 mecze przed końcem Polonia ma 6 punktów przewagi nad strefą spadkową.

W ten weekend Polonia właściwie może zagwarantować już sobie utrzymanie. „Czarne Koszule” podejmą na własnym boisku ŁKS Łódź, który do naszej drużyny traci 3 punkty. W Łodzi poloniści wygrali 3:0. Początek meczu w sobotę o 14:00.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – GKS Bełchatów 6:0

Po 3 porażkach z rzędu, Polonia nareszcie wygrała. Nasz zespół wysoko pokonał sąsiada w tabeli, dzięki czemu zwiększył przewagę punktową nad nim do 5 punktów. Na 3 kolejki przed końcem poloniści zajmują 5 pozycję i mają już zagwarantowane utrzymanie.

W najbliższy niedzielę (o 14:30) Polonia zagra na wyjeździe z siódmym AP Ostróda. Rywal po 11 meczach ma tylko 4 punkty. W pierwszym meczu „Czarne Koszule” pokonały rywala aż 9:0.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1:

RKS Mazur Radzymin – Polonia Warszawa 3:1

Po remisie z UKS Bródno w poprzedniej kolejce, Polonia właściwie straciła szansę na awans. W minionej kolejce pogrzebała ją ostatecznie, przegrywając niespodziewanie z RKS-em Mazur Radzymin. Rywal po 10 meczach miał zaledwie 9 punktów (trzy wygrane – dwie z przedostatnią drużyną i jedna z ostatnią (rewanżu jeszcze nie było)).

Poloniści kolejny mecz zagrają w niedzielę – z PSS Legion Warszawa. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku Polonii, początek o 20:00. Rywal zajmuje przedostatnie miejsce z 6 punktami – dwie wygrane z ostatnią drużyną.

IV liga okręgowa E2 Orlik Grupa 4: Polonia Warszawa – Semp II Ursynów 1:21

Niestety najmłodsi poloniści przegrali trzeci raz z rzędu, w ostatni weekend zostali zmiażdżeni przez lidera, którego w bardzo dużym stopniu wzmocnili zawodnicy pierwszej drużyny. W efekcie poloniści spadli na 5 miejsce (przedostatnie)

W ostatniej kolejce „Czarne Koszule” zagrają z ostatnim ATP Warszawa II, w pierwszym meczu było 3:1 dla Polonii. Spotkanie zacznie się w niedzielę o 12:00 na boisku w Starych Babicach.

Źródło: własne / mzpn.pl / laczynaspilka.pl / llodzkifutbol.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz