Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym tygodniu (20-21.10.2018 r.).

MKS Polonia Warszawa

U-19 – Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – Ursus Warszawa 2:0

Polonia nadal jest w wysokiej formie i wygrała 5 raz z rzędu, tym razem pokonując czwarty Ursus Warszawa. Swój mecz przegrała natomiast Wisła Płock, która na wyjeździe uległa 2:4 liderowi – Zniczowi Pruszków. Dzięki takim wynikom, „Czarne Koszule” nareszcie awansowały na drugie miejsce, premiowane awansem do rundy makroregionalnej, ale do końca jeszcze 3 spotkania.

W najbliższej kolejce kluczowy mecz dla polonistów. „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock, z którą rywalizują o drugie miejsce. Rywal na szczęście złapał zadyszkę i w trzech ostatnich spotkaniach zdobył zaledwie dwa punkty. Miejmy nadzieję, że ta seria zostanie podtrzymana, bo nawet remis będzie niezły dla Polonii. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o 13:00. W pierwszym meczu Polonia przegrała 1:2, tracąc bramkę podczas gry w 11 na 10.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Legia Warszawa 0:0

Polonia zdołała urwać punkty liderowi – Legii Warszawa. Wynik mógł być nawet lepszy, bo poloniści zmarnowali kilka wyśmienitych okazji. Dla „Czarnych Koszul” był to 7 mecz bez porażki, ale aż 4 z nich zakończyły się remisami. Z tego powodu sytuacja w tabeli jest nadal napięta. Polonia zajmuje 4 miejsce, ale ma tylko 3 punkty przewagi nad przedostatnią Jagiellonią Białystok (spadają drużyny z pozycji 7 i 8). Do końca rundy pozostały 4 spotkania, wszystkie z nich Polonia rozegra już z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie.

W najbliższej kolejce Polonia uda się na wyjazd do Białegostoku na mecz tamtejszym MOSP-em. Rywal jest jedyną drużyną, która już właściwie nie ma szans na utrzymanie. Przeciwnik po 10 meczach ma zaledwie 3 punkty. Co ciekawe, zdobył je, pokonując u siebie drugą Escolę. Z tego powodu MOSP-u nie można lekceważyć. Początek meczu w sobotę o 12:00. W pierwszym spotkaniu poloniści wygrali 4:1.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Escola Varsovia – Polonia Warszawa 3:0

Trwa kryzys młodych polonistów, którzy przegrali 3:0 z czwartą Escolą. Na szczęście sytuacja w tabeli jest względnie bezpieczna – Polonia ma przewagę 8 punktów nad siódmym AP Ostróda.

W najbliższy weekend pojawia się szansa na przełamanie. Polonia zagra u siebie z szóstym GKS-em Bełchatów. Mecz rozpocznie się w niedziele o 18:00, na bocznym boisku. W pierwszym spotkaniu w Bełchatowie było 4:0 dla Polonii.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1:

Polonia Warszawa 2002 – AP Marcovia Marki 3:0

Polonia w zeszłym tygodniu rozegrała dwa mecze. W pierwszym z nich, poloniści pewnie pokonali drugą drużynę w lidze, dzięki czemu mogli jeszcze marzyć o dogonieniu UKS-u Bródnu.

Polonia Warszawa 2002 – UKS Bródno 2:2

Polonia 2002, wzmocniona dwoma zawodnikami drugiej drużyny (Tomasz Gnypek, Bartosz Otulak) i jednym pierwszej (Jakub Kamiński) nie zdołała w niedzielę pokonać lidera rozgrywek. Remis pozbawia właściwie Polonię szans na awans. Rywal, mając dwa mecze więcej rozegrane, wyprzedza Polonię o 8 punktów, a wszystkie pozostałe spotkania wygrał, więc ciężko liczyć na potknięcia w końcowej fazie rozgrywek.

Poloniści kolejny mecz zagrają już w środę – zaległe spotkanie z PSS Legion Warszawa. Spotkanie odbędzie się na Łabiszyńskiej, początek o 20:30.

IV liga okręgowa E2 Orlik Grupa 4: UKS BSS Irzyk II – Polonia Warszawa 10:1

Niestety najmłodsi poloniści ponieśli kolejną bolesną klęskę, ulegając  wysoko UKS BSS Irzyk II

W najbliższej kolejce Polonia zmierzy się w sobotę o 12:00 z SEMP-em II Ursynów – liderem. W pierwszym meczu rywale wygrali 11:2.

Źródło: własne / mzpn.pl / laczynaspilka.pl / llodzkifutbol.pl / uksirzyk.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz