Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym weekendzie.

MKS Polonia Warszawa

U-19 – Ekstraliga Mazowiecka: Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa 0:3

Zgodnie z planem, poloniści wygrali na wyjeździe z drugą najgorszą drużyną w lidze, która po 10 meczach ma na koncie tylko dwa punkty. Co ważniejsze, punkty stracił rywal w walce o awans do ligi makroregionalnej – Wisła Płock, która zremisowała drugi raz z rzędu – tym razem 2:2 u siebie z Unią Warszawa. Dzięki temu strata do płocczan wynosi już tylko 1 punkt.

W najbliższej kolejce Polonię czeka trudne zadanie. Na bocznym boisku, w sobotę o 12:00 nasza drużyna zmierzy się z Ursusem Warszawa, który zajmuje 4 miejsce w tabeli ze stratą 6 punktów. W pierwszym spotkaniu „Czarne Koszule” wygrały 2:0. Jeszcze cięższy mecz ma przed sobą Wisła Płock, która zagra na wyjeździe z liderem – Zniczem Pruszków. Jest zatem duża szansa na awans po 11 kolejce na drugie miejsce, premiowane awansem.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Escola Warszawa – Polonia Warszawa 0:0

Walcząca o utrzymanie Polonia U-17 zremisowała na wyjeździe z Escolą. Biorąc pod uwagę, że do tej pory rywal wygrał wszystkie mecze na własnym boisku, oprócz spotkania z liderem – Legią Warszawa (padł remis), ten punkt może okazać się bardzo cenny. Niestety punktów nie potracili dwaj rywale w walce o pozostanie w CLJ – Jagiellonia zremisowała na wyjeździe z drugim AKS-em SMS Łódź, a Olimpia Elbląg wygrała z MOSP-em Białystok. Przegrał tylko ŁKS Łódź. W tej chwili Polonia zajmuje 4 miejsce, ale przewaga nad łódzką drużyną, znajdującą się w strefie spadkowej (7 miejsce) wynosi tylko 3 punkty.

W najbliższej kolejce poloniści na pewno nie będą faworytem. W środę o 16:00 na bocznym boisku Polonii zmierzą się z liderem – Legią Warszawa, która wygrała 3 ostatnie spotkanie. Niemniej przeciwnik gorzej radzi sobie na wyjazdach (7 pkt. w 4 meczach), więc można liczyć na niespodziankę.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – UKS SMS Łódź 1-2

Po sensacyjnej wygranej z Legią Polonia przegrał drugi mecz z rzędu, tym razem z drugiem UKS-em SMS Łódź. Na szczęście będące za plecami GKS Bełchatów i AP Ostróda zremisowały, więc sytuacja w tabeli za wiele nie zmieniła się.

W najbliższy kolejce serii porażek nie będzie łatwo przerwać. W środę o 15:00 Polonia zagra na wyjeździe z czwartą Escolą Varsovia, która na swoim boisku do tej pory przegrała tylko raz – pozostałe 3 spotkania wygrała.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1: KS Bednarska – Polonia Warszawa 2002 0:12

W czwartek najstarszy rocznik spółki zagrał zaległy mecz z KS-em Bednarska. Tym razem nasz zespół wystąpił w roli gości, ale miejsce spotkanie nie uległo zmianie, bo rywal również rozgrywa spotkania na bocznym boisku Polonii. „Czarne Koszule” ponownie były bezlitosne dla rywala i wygrały aż 12:0. Początkowe minuty był jednak całkiem wyrównane, pierwsza bramka padła dopiero w 21 minucie. Kluczem do pogromu były rzuty rożne, po nich padło aż 6 bramek. Dzięki wygranej Polonia zmniejszyła straty do AP Marcovii Marki i UKS Bródno. Wynoszą one odpowiednio 4 i 8 punktów, przy dwóch spotkaniach mniej rozegranych.

W najbliższym spotkaniu polonistów czeka bardzo trudne zadanie. „Czarne Koszule” zmierzą się na własnym boisku z Marcovią Marki. W pierwszym spotkaniu Polonia wygrała 3:1, ale rywal był bardzo groźny i zmarnował wiele doskonałych sytuacji. Jeśli jednak nasz zespół myśli o zajęciu pierwszego miejsca i awansie, nie może już tracić punktów.

IV liga okręgowa E2 Orlik Grupa 4: Polonia Warszawa – KS Ursynów Warszawa 11:2

Niestety najmłodsi poloniści przegrali drugi raz z rzędu, tym razem z KS Ursynów Warszawa.

W najbliższej kolejce Polonia zmierzy się w sobotę o 9:00 na wyjeździe z UK BSS Irzyk II. W pierwszym spotkaniu Polonia wygrała 6:3.

Źródło: własne / mzpn.pl / laczynaspilka.pl / llodzkifutbol.pl / akademia.jagiellonia.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz