Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym weekendzie.

MKS Polonia Warszawa

U-19 – Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – Legionovia Legionowo 9:0

Zgodnie z oczekiwaniami poloniści nie mieli żadnych problemów z najsłabszą drużyną ligi, która do tej pory ma tylko jeden punkt. Rozmiar wygranej musi jednak robić wrażenie, jest to najwyższe zwycięstwo w tych rozgrywkach. Co ciekawe, do tej pory tylko w dwóch meczach udało się strzelić jednej drużynie więcej niż 8 bramek – dwukrotnie była to Polonia – 9:2 z Pogonią Siedlce i teraz 9:0 z Legionovią. Dzięki temu, Polonia ma na razie najwięcej strzelonych goli – 37, o 6 więcej od Znicza. Co ważne, punkty straciła też Wisła Płock, która na wyjeździe zremisowała 1:1 z UKS-em Varosvią. Po 9 kolejkach „Czarne Koszule” zajmują 3 miejsce i tracą 3 punkty do dwóch pierwszych pozycji, premiowanych awansem do wiosennej batalii o CLJ.

W najbliższej kolejce poloniści znów będą zdecydowanym faworytem. W niedzielę o 14:30 zagrają na wyjeździe z Pogonią Siedlce, która zajmuje przedostatnie miejsce z dwoma punktami na koncie. W Warszawie siedlczanie przegrali 2:9.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – AKS SMS Łódź 1:0

Po niezbyt udanym meczu z Jagiellonią Białystok Polonia odniosła zaskakujące zwycięstwo. „Czarne Koszule” na własnym boisku pokonały drugi AKS SMS Łódź, który po 7 meczach miał tylko jedną porażkę – z liderem. Niestety inne wyniki ułożyły się niekorzystnie dla naszego zespołu. Najpierw w zaległym spotkaniu Jagiellonia niespodziewanie wygrała z Legią. Z kolei w weekend białostocczanie na wyjeździe ulegli Olimpii Elbląg. W efekcie po 8 kolejkach przewaga „Czarnych Koszul” nad strefą spadkową wynosi tylko 3 punkty.

W najbliższej kolejce polonistów znów czeka bardzo trudne zadanie. Zagrają w niedzielę o 14:00 na wyjeździe z Escolą Varsovia, która zajmuje trzecie miejsce i traci tylko 3 punkty do lidera. W pierwszym spotkaniu, na bocznym boisku Polonii, Escola wygrała 3:0.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 3:0

Po sensacyjnej wygranej z Legią Polonii nie udało się pokonać kolejnego faworyta. Nasz zespół przegrał na wyjeździe 3:0 z Jagiellonią Białystok. Punktów nie zdobyły jednak też wszystkie drużyny, będące za Polonią w tabeli, więc nasz zespół nadal pozostaje na 5 miejscu.

W najbliższy weekend polonistów czeka kolejne duże wyzwanie. „Czarne Koszule” zagrają na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź, który po 8 meczach zajmuje trzecie miejsce z 19 punktami, tyle samo ma Jagiellonia Białystok. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o 18:00, na bocznym boisku Polonii. W pierwszym meczu UKS wygrał 2:1.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1: Polonia Warszawa 2002 – KS Bednarska 14:0

Tak, jak można było się spodziewać, Polonia wysoko wygrała z najsłabszą drużyną ligi. Swój mecz wygrało też UKS Bródno, więc strata do lidera nie zmniejszyła się. Po 5 spotkaniach, Polonia traci 4 punkty do Marcovii Marki i 8 do UKS-u Bródno. Oba zespoły mają jednak rozegrane dwa mecze więcej.

Najbliższy mecz polonistów to kolejne starcie z KS Bednarską. W czwartek o 20:30 obie drużyny zmierzą się na bocznym boisku Polonii, tym razem „Czarne Koszule” zagrają jako goście. Będzie to zaległe spotkanie 2 kolejki.

IV liga okręgowa E2 Orlik Grupa 4: KS Zwar II Warszawa – Polonia Warszawa 11:2

Niestety najmłodsi poloniści ponieśli kolejną bolesną klęskę, ulegając  wysoko KS Zwar II Warszawa

W najbliższej kolejce Polonia zmierzy się w niedzielę o 16:00 u siebie z KS Ursynów. W pierwszym spotkaniu Polonia wygrała 4:2.

Źródło: własne / mzpn.pl / laczynaspilka.pl / llodzkifutbol.pl / akademia.jagiellonia.pl

Author: muchomor

Dodaj komentarz