Podsumowanie weekendu w wykonaniu juniorów

Zapraszamy do podsumowania występów najważniejszych roczników juniorów warszawskiej Polonii w minionym tygodniu (27-30 września 2018 r.). Pomimo bardzo ciężkiego terminarza, młodzi poloniści wypadali świetnie. Do pełni szczęścia zabrakło wygranej w CLJ u-17.

MKS Polonia Warszawa

U-19 – Ekstraliga Mazowiecka: Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 3:2

Sobota rozpoczęła się od bardzo miłej niespodzianki – Polonia pokonała głównego faworyta do wygrania ligi – Znicz Pruszków. Rywal po 6 meczach miał 16 punktów i był niepokonany. „Czarnym Koszulom” udało się przełamać tę serię i zrewanżować za pogrom w pierwszym meczu, w którym pruszkowianie wygrali 6:2. Bohaterem spotkania został Mateusz Dekanowski, który obronił dwa rzuty karne. Dzięki zwycięstwu, Polonia pozostała w grze o powrót co CLJ. W tej chwili nasz zespół zajmuje 3 miejsce i traci 5 punktów do Wisły Płock oraz ma tyle samo, co Znicz, który rozegrał mecz mniej (czeka go zaległe spotkanie z ostatnią Legionovią)

Następny mecz Polonia zagra w najbliższą sobotę, o godzinie 12:00 na bocznym boisku zmierzy się z Legionovią Legionowo, która po 7 spotkaniach ma jeden punkt. W pierwszym meczu było 3:0 dla Polonii.

U-17 Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:1

Niestety Polonia tylko zremisowała z głównym rywalem w walce o utrzymanie. Spotkanie rozpoczęło się świetnie, „Czarne Koszule” wyszły na prowadzenie już w 4 minucie, po rzucie wolnym. W 15 minucie mogło być 2:0, ale rywali uratowała poprzeczka. W 20 minucie poloniści nie wykorzystali natomiast karnego, strzał obronił bramkarz, a dobitka wylądowała na poprzeczce Niewykorzystane sytuacje zemściły się i rywal w 35 minucie wyrównał.  Swój mecz przegrała na szczęście Olimpia Elbląg, więc poloniści zwiększyli przewagę nad strefą spadkową do 3 punktów.

W najbliższej kolejce Polonia zagrał z drugim AKS-em SMS Łódź, który po 7 meczach ma aż 16 punktów, przegrał tylko z Legią. Rywal będzie faworytem, ale trzeba szukać okazji do zbierania punktów, bo zapowiada się ciężka walka o trzymanie. Początek spotkania teoretycznie w sobotę o 12:00 na bocznym boisku, ale wtedy gra u-19, więc pewnie termin meczu ulegnie zmianie.

U-15 – Centralna Liga Juniorów: Polonia Warszawa – Legia Warszawa 4:2

Poloniści U-15 sprawili zdecydowanie największą niespodziankę. Jako pierwsi w lidze pokonali Legię Warszawa, która po 6 meczach miała komplet zwycięstw. „Czarne Koszule” nie wystraszyły się i wygrały po raz 4 z rzędu. Po 7 kolejkach Polonia z 12 punktami zajmuje 5 miejsce w tabeli, strata do drugiej pozycji wynosi 4 oczka, a do lidera dwa więcej.

W najbliższy weekend polonistów czeka kolejny bardzo trudny mecz. Nasza drużyna zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, która z 16 punktami zajmuje 2 miejsce. W pierwszym spotkaniu, na bocznym boisku Polonii rywal z Białegostoku wygrał 3:0.

***

Polonia Warszawa S.A.

U-19 – I liga okręgowa A1 Junior Grupa 1: AP Marcovia Marki – Polonia Warszawa 1:3

Najstarsi zawodnicy Spółki również pozytywnie zaskoczyli. W czwartek na wyjeździe grali z Marcovią, która po 6 spotkaniach miała 15 punktów i zajmowała drugie miejsce. Poloniści zagrali jednak bardzo skutecznie i jako drudzy w lidze pokonali drużynę z Marek (pierwszym zespołem był lider – UKS Bródno). Rywal miał bardzo dużą przewagę, ale zawiodło wykończenie akcji. Obecnie Polonia zajmuje 4 miejsce i traci 8 punktów do pierwszego zespołu, mając dwa mecze rozegrane mniej i 7 punktów do drugiej Marcovii, która ma za sobą 3 spotkania więcej.

W najbliższy weekend o trzy punkty nie będzie trudno. W niedzielę o 16:00 Polonia na bocznym boisku zmierzy się z KS-em Bednarska, który po 6 meczach zajmuje ostatnie miejsce, z zerem punktów i bilansem bramkowym 3:48.

IV liga okręgowa E2 Orlik Grupa 4: Polonia Warszawa – ATP Warszawa II 3:1

Po dotkliwej porażce z Sempem poloniści szybko pozbierali się i wygrali w sobotę 3:1 z ATP Warszawa II.

W najbliższej kolejce Polonia zmierzy się z KS Zwar II Warszawa na wyjeździe w sobotę o 10:00. W pierwszym spotkaniu rywal wygrał 6:4.

Źródło: własne / mzpn.pl / laczynaspilka.pl / llodzkifutbol.pl / akademia.jagiellonia.pl