Oficjalna strona Łódzkiego Klubu Sportowego poinformowała, że Łukasz Piątek podpisał kontrakt z I-ligowcem. Jego umowa obowiązuje do końca czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o rok. 

Trenujący ostatnio z Polonią Piątek przenosi się do Łodzi po roku spędzonym w Bruk-Becie Termalice Nieciecza. W ubiegłym sezonie w 32 meczach Lotto Ekstraklasy strzelił sześć goli.

Łukasz Piątek

Łukasz Piątek w ŁKS-ie (fot. ŁKS)

– Rozmowy z Łukaszem o jego ewentualnym wyborze naszego klubu trwały blisko miesiąc. Patrząc na regularność gry Łukasza w ekstraklasie przez 10 lat, a także na szeroko pojęty profesjonalizm oraz umiejętności, zdecydowaliśmy się na ten ruch, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni – przyznaje Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. –  Zawsze podkreślałem, że zawodnik doświadczony, poza jakością gry w piłkę nożną, ma wnieść mądrość do szatni, ma wpływać na edukację młodszych zawodników. I jeśli na rynku piłkarskim taki zawodnik się pojawi, a do tego będzie się wpisywał w naszą filozofię gry, to skorzystamy z takiej możliwości, aby znalazł się w naszym klubie – dodaje.

Źródło: własne / Łódzki Klub Sportowy / 90minut.pl