Junior Kingue, czyli francuski 19-letni talent, którego jeszcze rok temu zapraszały na testy największe marki europejskie takie jak Manchester United, Manchester City, Tottenham czy Ajax Amsterdam, a słynny Pelé wypowiadał się o nim w superlatywach… właśnie wylądował w Polsce – informuje „Gazeta Wyborcza”. 

Junior Kingue

Piłkarz ostatnio trenował w brazylijskim Santosie. Tam na podpisanie umowy namawiał go Pelé, ale finalnie piłkarz nie zdecydował się na pozostanie w Brazylii. – Zdecydowaliśmy, że lepszym krokiem dla jego rozwoju będzie powrót do Europy. Junior ma konkretne oferty z angielskiej Championship, ale dla nas dzisiaj najważniejsze jest, żeby znaleźć klub w którym będzie grał od zaraz i w którym szybko się rozwinie. A my mu w tym pomożemy poprzez indywidualne treningi i codzienną opiekę. Stąd nasz pobyt w Polsce – zdradził „GW” Stephane Tisserand.

Co ciekawe oprócz ofert z angielskiej Championship Klingue otrzymał oferty z Polski. Chodzi między innymi o Polonię Warszawa, Piasta Gliwice i GKS Katowice. Z „Czarnymi Koszulami” trenował wczoraj…

Źródło: własne / Gazeta Wyborcza