Sauczek zagrał w sparingu Chojniczanki

Poloniści po zakończeniu sezonu rozjechali się na urlopy. Kilku z nich powoli odnajdujemy być może w kadrach zespołów. Cezary Sauczek zagrał wczoraj w sparingu Chojniczanki z Lechią Gdańsk (1:5). 

Co ciekawe skrzydłowy Polonii pojawił się na boisku na pozycji… prawego obrońcy. W drugiej połowie zmienił go Jacek Podgórski.

Cezary Sauczek

Sauczek jest wychowankiem Legii. Z niej przeniósł się na Konwiktorską. Swoją przygodę z seniorską piłką rozpoczął od II ligi. Na najniższym poziomie centralnym zagrał 23 mecze. W tym sezonie III ligi grał więcej. Jego licznik zakończył się na 28 spotkaniach (w tym jedno w rozgrywkach Pucharu Polski). W ligowym meczu z Pelikanem Łowicz strzelił swoją debiutancką bramkę dla „Czarnych Koszul”. Obiecująco wyglądają natomiast jego statystyki jeśli chodzi o asysty. Zaliczył ich osiem, a co za tym idzie stał się obok Bartosza Wiśniewskiego drugim najlepiej dogrywającym graczem Polonii (pierwszy z dziewięcioma asystami był Mariusz Marczak).

Chojniczanka do końca ubiegłego sezonu walczyła o awans do Ekstraklasy, finalnie jednak wyprzedziły ją Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec. W Chojnicach w okienku letnim pojawił się dobrze znany warszawskiej publice Miłosz Przybecki, który związał się z I-ligowcem rocznym kontraktem.

Źródło: własne / Chojniczanka Chojnice

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz