Białek zagwiżdże dla Polonii i Victorii Sulejówek

Sobotni mecz Polonii Warszawa i Victorii Sulejówek poprowadzi sędzia Cezary Białek ze Skierniewic. Arbiter do tej pory kilkukrotnie miał okazję sędziować spotkania „Czarnych Koszul” i sulejowskiej „Vikci”. 

W sezonie 2014/15 Białek był rozjemcą meczów „Czarnych Koszul” z Omegą Kleszczów (2:3) i Radomiakiem Radom (2:2). Domowy mecz z Omegą poloniści zakończyli z dwiema żółtymi kartkami. W Radomiu było zdecydowanie bardziej ostro. Drużyna prowadzona wtedy przez Dariusza Dźwigałę kończyła mecz z sześcioma żółtymi kartkami (na osiem pokazanych przez sędziego Białka). Polonia ten mecz kończyła w „dziesiątkę”, w 88 minucie Grzegorz Arłukowicz opuścił boisko ukarany czerwoną kartką.

W następnym sezonie Białek prowadził mecz „Czarnych Koszul” w Aleksandrowie Łódzki. Polonia uległa wtedy  miejscowemu Sokołowi (0:1). Skierniewiczanin pokazał pięć żółtych kartek i jedenastkę dla Sokoła (padł z niej jedyny gol), dodatkowo w 90 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska „wyleciał” Aleksander Tomaszewski.

W tym sezonie sędzia z województwa łódzkiego nie gwizdał jeszcze dla Polonii. Prowadził natomiast dwukrotnie wyjazdowe mecze Victorii. Za pierwszym razem „Vikcia” pokonała Tura Bielsk Podlaski (6:0). Na Podlasiu obie drużyny zobaczyły po jednej żółtej kartce. Z kronikarskiego obowiązku wspomnimy, że Victoria jedną z bramek zdobyła z rzutu karnego. W Nowym Mieście Lubawskim skończyło się bezbramkowo, a Białek pokazał pięć żółtych kartek (dwie dla gości).

Źródło: własne / Podlaski ZPN / 90minut.pl

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

Dodaj komentarz