Jarosław Kotas trenerem Sokoła Ostróda

Poznaliśmy dzisiaj nazwisko następcy Sławomira Majaka, który został zwolniony z Sokoła Ostróda 30 kwietnia w związku z bardzo słabymi wynikami. Nowym szkoleniowcem został Jarosław Kotas, który od zimy był pierwszym trenerem II-ligowego Gryfa Wejherowo.

Trener przejął drużynę, gdy ta była na ostatnim miejscu w tabeli z 5 punktami straty do bezpiecznego miejsca, a zostawia ją na 13 miejscu z trzema oczkami przewagi nad strefą spadkową. Pod wodzą Kotasa Gryf w 10 meczach zdobył 21 punktów, nikt w II lidze nie punktował lepiej w tym roku. Gryf 6 razy wygrał (m.in z 2 drużynami z czołówki – Radomiakiem i Wartą na wyjeździe), 3 razy zremisował i tylko raz przegrał. Trener zaakceptował ofertę Sokoła, ponieważ nie został przyjęty do szkoły trenerów PZPN, przez co nie mógł otrzymać licencji UEFA Pro.

Trenera Kotasa na pewno wszyscy kibice Polonii pamiętają z zeszłego sezonu. Wówczas również wiosną powierzono mu misję ratowania II ligi dla Gryfa. W jej wypełnieniu pomogło zwycięstwo 3:1 z Polonią w Warszawie, po którym odbyła się słynna na całą Polskę konferencja. Piłkarze Polonii na pewno mają coś do udowodnienia jutro. Nie jest jednak pewne, czy formalności pozwolą zasiąść trenerowi w niedzielę na ławce. Jeszcze dzisiaj Kotas wziął udział w wygranym przez Gryfa meczu z Legionovią.

Źródło: własne/gwe24.pl/sokolostroda.pl/90minut.pl

Author: muchomor

3 thoughts on “Jarosław Kotas trenerem Sokoła Ostróda

  1. Tak w ogóle to wygrywając wczoraj z Legionovią, Kotas utrudnił sobie trochę utrzymanie z Sokołem w III lidze. Jak spadnie z II ligi Legionovia (a po przegranej z Gryfem to prawie pewne), z III ligi lecą cztery drużyny.

  2. Jeszcze pamiętaj o Zniczu, który jest tuż nad przepaścią. W takiej sytuacji może aż pięć drużyn spaść.
    W sumie żadnego zmartwienia nie będzie, bo ich start w III lidze to pomyłka i strata czasu dla lepszych zespołów, które muszą z nimi „rywalizować”.

  3. Nie rozumiem – „cudotwórca” zostawia zespół 5 kolejek do końca i wcale niepewny swego i idzie ligę w dół aby ratować zespół który ma 7 kolejek i 3 punkty do bezpiecznego miejsca. Gryf go puścił ? Takiego fachowca? Pamietam te konferencje – nasza kompromitacja . No to się szykuje niezła jazda.

Dodaj komentarz