Na profilu grupy „Ultras Enigma” pojawił się dziś list otwarty skierowany do akcjonariuszy i kibiców „Czarnych Koszul”. W rozwinięciu możecie zapoznać się z treścią: 

Szanowni Państwo,

Polonia Warszawa to symbol odwagi, męstwa i patriotyzmu – tak współcześnie, jak i przed 107 laty. Nasz Klub powstał w 1911 roku, w czasie gdy państwa polskiego nie było na mapach świata. To właśnie w tym trudnym okresie polscy patrioci założyli w Warszawie klub Polonia. Jednym z inicjatorów był Wacław Denhoff-Czarnocki, wybitny poeta, żołnierz, autor słynnej pieśni „O mój rozmarynie”. Wizytówką Polonii szybko stały się czarne koszule piłkarzy – wg polonijnej legendy będące symbolem żałoby po utraconej ojczyźnie. Do nich przyczepiane były biało-czerwone tarcze, dzięki czemu w przypadku kontroli przez carską Ochranę zawodnicy mogli je szybko ściągnąć i uniknąć represji.

Jako Grupy Kibicowskie zwracamy się do Akcjonariuszy Polonia Warszawa S.A.o aktywne włączenie się w finansowanie najstarszego klubu w Stolicy. Grupa „Ultras Enigma” rozpoczęła od dzisiaj otwartą zbiórkę na zaległe pensje dla piłkarzy.

Wystarczy wejść pod wskazany adres: https://zrzutka.pl/bscvsm i wpłacić kwotę.

Drodzy Akcjonariusze,

Konflikty, podziały, które narosły w ciągu ostatni lat nie mogą przyćmić tego, że bez płynności finansowej klub przestanie istnieć. Ratowanie spółki to priorytet każdego prawdziwego Polonisty. Nawet jeśli nie zgadzacie się z decyzjami czy osobami, które posiadają największe procentowo udziały, możecie za pomocą tej zrzutki pomóc Polonii. Pieniądze trafią bezpośrednio do piłkarzy, a nie na pensje działaczy czy poboczne cele. Każdy, kto ma w sercu Polonię, a nie jej grunty pomoże w ratowaniu finansów klubu. Pomysły rozpoczęcia od B-klasy nie są przez nas akceptowalne.

Drodzy Kibice,

Was też serdecznie zachęcamy do wsparcia drugiej akcji w tym miesiącu i pomocy Naszemu ukochanemu klubowi. Nie pozwólmy na to, aby najstarszy klub w Stolicy ze 107-letnią tradycją zniknął z mapy sportowej Polski.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Grupy Kibicowskie Polonii Warszawa

WPŁACAMY!!! = https://zrzutka.pl/bscvsm

Źródło: Ultras Enigma