Olczak o transferach Pika, Majchrowicza i Galary oraz przyszłości akademii

Kilka dni temu na oficjalnej stronie MKS-u Polonia Warszawa ukazał się ciekawy wywiad z vice-prezesem Pawłem Olczakiem. Poruszone zostały kwestie działalności akademii i planów na przyszłość. Prezes Olczak poruszył też sprawę transferów Daniela PikaFilipa MajchrowiczaEryka Galara.

Obecnie Akademia rozpoczyna współpracę z mniejszymi warszawskimi szkółkami i jak przyznaje vice-prezes, chętnych nie brakuje, dlatego umowa podpisywana jest tylko z wybranymi podmiotami. Podobnym zainteresowaniem cieszą się akcje szkoleniowe organizowane dla przedszkoli i szkół.

W wywiadzie poruszony został także temat najstarszego rocznika, występującego w CLJ. Celem na ten sezon jest utrzymanie się, realizacji nie ułatwia odejście 3 ważnych graczy – Pika, Majchrowicza i Galary. Jak twierdzi prezes Olczak, w momencie przyjścia tych piłkarzy do MKS-u (lato przed sezonem 2016/2017), prowadzone były rozmowy ze Spółką na temat przyszłości tych piłkarzy, ale osoby odpowiedzialne za sprawy sportowe nie dostrzegły potencjału tych graczy.

Przy tej okazji został poruszony też temat przejścia zawodnika z piłki juniorskiej do seniorskiej. Aby ułatwić to, najzdolniejsi młodzi piłkarze przesuwani są do starszych roczników, organizowane są też dodatkowe zajęcia motoryczne. MKS dba jednak nie tylko o rozwój fizyczny, niedługo mają ruszyć lekcje języka angielskiego z naciskiem na słownictwo piłkarskie oraz zajęcia historyczne z dr Robertem Gawkowskim.

Prezes Olczak mówiąc o przyszłości zdradził także, że niedługo może zostać podpisana duża umowa sponsorska. Jeśli chodzi natomiast o współpracę ze Spółką, w styczniu został zaakceptowany przez obie strony pomysł na wspólne działanie, ale po zmianie na górze Spółki zapadła cisza. MKS ma też żal o kolejne nabory do szkółki Spółki. Mimo tego zimą do seniorskiej drużyny trafił kolejny piłkarz MKS-u bez ekwiwalentu – Bartosz Otulak do drugiego zespołu (cały wywiad).

Źródło. mkspolonia.com

Author: muchomor

Dodaj komentarz