Nie będzie święcenia pokarmów przed Turem

Ultras Enigma poinformowała, że w tym roku klub nie zgodził się na utrzymanie tradycji święcenia pokarmów przed meczem z Turem Bielsk Podlaski. Kibice zaproponowali by w Wielką Sobotę mecz z Turem rozegrać o godzinie 13. Przed trybuną miałoby odbyć się święcenie pokarmów.

Mecz rozegrany zostanie o godzinie 17. Koszyczki na stadion nie wejdą.


W rozmowie z prezesem Peterem Kalubą ustaliliśmy, że Klub podjął próbę negocjacji. Godzina rozegrania meczu, czyli 17:00, miała zostać utrzymana ze względu na prośbę trenera Krzysztofa Chrobaka. Klub zaproponował rozwiązanie ze święceniem pokarmów o godzinie 13:00. Obie strony finalnie nie doszły do porozumienia.

Źródło: własne / Ultras Enigma

Author: Kwikster

Barwy moro, ciemny kaptur, Kwik to dziwny bywa stwór, o swej Polonii marzy dzień i noc i w Gwiezdnych Wojen wierzy moc [wierszyk z czasów ogólniaka... niezmiennie na czasie ;)]

3 thoughts on “Nie będzie święcenia pokarmów przed Turem

  1. Nie rozumiem, święcić można niezależnie od pory meczu. Ja z koszyczkiem wędruję tradycyjnie do swego kościoła i nie przyszedłbym z tą tradycją na mecz. Dla mnie wszystko ma swoje miejsce, aczkolwiek nie mam zamiaru zniechęcać innych do przyjścia na mecz ze swoją święconką.
    Czy naprawdę klub nie zgodził się na święcenie przed meczem ? Czy tylko nie zgodził się grać o 13-tej, bo wybrał godzinę o 17-tej ?
    Na pewno grupa kibiców zaproponowała 13-tą, na pewno innym kibicom ta godzina nie odpowiadała. I nie miejmy do siebie wzajemnie o to pretensji. Każdy z nas Wielką Sobotę przeżywa po swojemu i każdemu jest trudno mecz Polonii w ten dzień uwzględnić. Termin ze wszech miar nieszczęśliwy.

    1. Olo, mądre słowa. Nic dodać, nic ująć . Pełna zgoda 🙂

Dodaj komentarz