Olczak w Polonii

Dzisiaj zakończyła się saga transferowa związana z Sebastianem Olczakiem. Był zawodnik Widzewa Łódź ostatecznie podpisał umowę z Polonią. Piłkarz może występować w środku pomocy, ale również w obronie (zarówno w środku, jak i na boku). Jest to najprawdopodobniej ostatnie wzmocnienie Polonii zimą.

Olczak jest wychowankiem Polonii, spędził w tej drużynie 14 lat. W „Czarnych Koszulach” zadebiutował w Ekstraklasie. W sezonie 2012/2013 zaliczył 4 występy na najwyższym szczeblu. Zagrał 90 minut w ostatnim spotkaniu w Ekstraklasie Polonii – przegranym 3:1 z Pogonią Szczecin. Po degradacji Polonii trafił do II-ligowego Znicza Pruszków, w którym zagrał 27 meczów. Od sezonu 2014/2015 Olczak gra w III lidze, wystąpił na tym poziomie w 66 meczów. Ostatniej rundy nie może jednak zaliczył do udanych, zagrał zaledwie 4 minuty w pierwszym spotkaniu Widzewa, a dodatkowo był też mocno krytykowany przez kibiców, których odejście Olczaka bardzo ucieszyło. Miejmy nadzieje, że zawodnik odbuduje się w macierzystym klubie i nawiąże do swoich najlepszych momentów.

Author: muchomor

8 thoughts on “Olczak w Polonii

 1. Wydaje mnie się, że jeśli ten transfer ma być elementem większej układanki na linii MKS Pana Olczaka a spółką Polonia to pewnie ma to jakiś sens. Sportowo ? Jako dublujący skrzydłowego i odrzucając prawy obrońca i to harujący wzdłuż linii to nie ten typ zawodnika. Środek pomocy ? Czy piąty defensywny pomocnik jest potrzebny ? Mój typ na wiosnę – ławka lub trybuna. No, ale ja się na piłce nie znam. I obym się mylił. Plus że to wychowanek Polonii. Zawsze to jakoś cieplej na duszy.

  1. Jaki piąty defensywny? W tej chwili nominalnych mamy tylko dwóch – jego i Gawrona + przesunięty Kluska i próbowany przesunięty Zembrowski.

  2. Policzmy zatem: Zembrowski, Gawron, Kluska, Oświęcimia- czyli czterech a on piąty. Dwaj pierwsi to dla mnie optymalne zestawienie w wybranym przez trenera systemie z dwoma defmindami. Choroś, Bazyli i Wojdyga do wyboru na stoperze Podkreślę jednak, że na piłce znam się tyle co żaba na pieprzu
   Muszę więc ufać trenerowi, że coś w tym widzi.

  3. Zembrowski to jednak srodkowy obronca. Klucha jakiejs furory na def midzie tez nie zrobil, a brakowalo go z przodu zeby dac zmiane w drugiej polowie w ataku czy na skrzydlo. Oświęcimka, po kontuzji, zobaczymy czy bedzie mial juz na tyle zdrowia i zlapie forme zeby zagrac w tej rundzie.
   Jak wspominal muchomor, poprzednia runda pokazala ze mamy za wąski sklad, plus to wychowanek majacy klub w sercu, wiec mysle ze trener spokojnie sie z tego ruchu wytlumaczy, a miejmy nadzieje Sebastian postawa na boisku potwierdzi sens tego ruchu.

  1. Często w karierach piłkarzy są jakieś zakręty, wcześniej grał regularnie. Np. Jagiellonia wzięła odrzuconego z Lechii Przemysława Frankowskiego, dzisiaj jest jednym z lepszych piłkarzy Ekstraklasy.

 2. Wszystko zgoda, tylko czy my możemy sobie pozwolić na opłacanie piłkarza hm … niepewnego.
  Muchomor – czy widziałeś , słyszałeś nowego Prezesa ? Bo dla mnie jego sylwetka w porównaniu do kilku poprzednich to jakiś odlot. Człowiek spoza środowiska Polonii, piłki, wręcz powiem Polski (głównie pracuje poza krajem). Po co mu Polonia ?

  1. Runda jesienna pokazała, że nasz skład jest za wąski. Obstawiam, że na kontrakt podobny do Olczaka, żadnego wyróżniającego się zawodnika byśmy nie ściągnęli. W tej sytuacji ruch z Olczakiem ma sens, bo jest ograny na tym poziomie i Polonię ma w sercu.
   Co do prezesa, poczekajmy na wywiady.

Dodaj komentarz